Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elkerülhetetlen az atomháború....

Elkerülhetetlen az atomháború. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

Semleges vagyok az ukrán-orosz háborúban, egyik félnek sem drukkolok igazán, bár követem folyamatosan a híreket. Az oroszok nem nyerhetnek ebben a háborúban, a NATO sokkal erősebb, márpedig a NATO nem fog kihátrálni Ukrajna mögül. Az oroszoknak nélkülözhetetlen a 4 régió megszerzése, Putyin biztosan nem fog meghátrálni. Mind gazdasági, mint pedig populációs érdekből nem mondhat le a területekről. Elfog jönni az az idő, amikor Putyin nem lát más megoldást, mint a nukleáris csapás. Az orosz vezetőség talán meggyőzi őt arról, hogy a NATO megijedne, és nem támogatná többé Ukrajna szuverenitását. Én személy szerint biztos vagyok abban, hogy az oroszok általi nukleáris csapás nem maradna válasz nélkül a NATO részéről függetlenül attól, hogy Ukrajna nem NATO tag. Éppen ezért elkerülhetetlennek tartom az atomháborút.

Velem van a baj, vagy más is ennyire pesszimistán látja a jövőt?


2022. okt. 2. 22:04
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
6%

29-es: azt hittem ennél komolyabb bizonyítékok is vannak :D


A képről azt sem tudni, hol készült. Ez lehetett akár Tokióban is, vagy bármelyik japán városban.

2022. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
5%

31.

Kitörtek pár kommentet,volt akiknek nem tetszett a valóság!


Van számos bizonyiték ezen kívül de egyenlőre ezt se cáfoltad érdemben!


Szóval az a cáfolatod,hogy szerinted

nem ott történt?

2022. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
42%

32-es: nem, ez egyszerűen semmire nem bizonyíték. Te azt mondod, hogy ez Hirosimában készült az állítólagos atoncsapás után. Én meg azt, hogy nem, mert ez Tuvalun készült múlt hét kedden.


A kép azt bizonyítja, hogy valaki készített egy képet, ahol valami felszedte a betont, de a mellette lévő kisházat nem. Nem derül ki, hogy a kép hol, mikor készült, ahogy azt sem, hogy kik készítették, miféle körülmények között.


Például tessék, itt egy kép: [link]


Ez a kép Rotterdamban készült, a Rotterdami Blitz utan. Állítom én. Cáfold meg, hogy nem ott készült, és nem akkor.

2022. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
5%

33.


"Nem derül ki, hogy a kép hol, mikor készült, ahogy azt sem, hogy kik készítették, miféle körülmények között."


Tehát az a cáfolatod,hogy nem ott készült?


Vagy ha ott készült akkor se fogadod el?


Gondolom azért pontozod le a válaszaimat mert annyira biztos vagy magadban.

2022. okt. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát az a cáfolatod,hogy nem ott készült?"


Részletesen levezetem, jó?


Van egy általánosan elfogadott tény, miszerint Hirosimára és Nagaszakira ledobtak egy-egy atomfegyvert. Erre megszámlálhatatlan bizonyíték van.


Jössz te, és beböfögöd, hogy nem, nem dobtak le Hirosimára atomfegyvert, hiszen az atomfegyver képtelen felrobbanni. Majd jössz azzal, hogy Hirosimára nem atomfegyvert dobtak le, hanem "csak" sima szőnyegbombázást. Ez természetesen ellentmond az aznapi japán jelentéseknek, amelyek részletesen leírják, hogy a hirosimai radar aznap kétszer küldött ki riasztást: egyet reggel hét órakor, amikor a Straight Flush átrepült Hirosima fölött, illetve egyet reggel nyolckor, ami az Enola Gay-t, a The Great Artiste-et, illetve a Necessary Evilt mérte be. Ezek közül az Enola Gay dobta le az atomot. Ha valóban szőnyegbombázás történt volna, akkor arról lenne japán jelentés. De ez igazából mindegy is.


Visszatérve a témához, én mondom, hogy küldj már valami bizonyítékot arra, hogy 1, az atombomba nem képes felrobbanni, illetve B, hogy Hirosimát szőnyegbombázás érte. Erre te bedobsz egy linket, ami egy képre mutat. Én ez alapján honnan tudnám, hogy ez mikor és hol készült? Ha Hirosimában készült, akkor lehet, hogy hetekkel később, és a faházakat utólag húzták fel.


Te nem vagy tisztában a bizonyíték jelentésével. Arra kérek bizonyítékot, hogy az atomfegyver nem robbanhat fel. Ha ezt be tudod bizonyítani, akkor felesleges képekkel dobálózni, hiszen akkor értelemszerűen Hirosimát nem érhette atomtámadás.

2022. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
8%

35.

Nem kellene oldalakon keresztül bizonyitgatnod a semmit, elég lett volna ha azt irod nem ott készült innentől több bizonyitási kötelezettséged nincs!


Én nem azt bizonyitottam,hogy az atombomba nem tud felrobbanni( habár ha egy állítólagos helyen ez megtörtént de cáfolva lett az majdnem ugyanolyan) mivel egyértelműen egy átlagembert nem fognak odaengedni egy ilyen kísérlethez.


De nem is szükséges,ha tudom bizonyítani hogy egy atombomba nem okozhat olyant hogy feltép egy több cm-es beton tömböt de egy ócska faházat meg valahogy kihagy,meg a fákat csak ha egy ezeket kikerülő valtozat lenne de a tudományos publikációk nem tartalmaznak ilyesmit!



"Ha Hirosimában készült, akkor lehet, hogy hetekkel később, és a faházakat utólag húzták fel."


Ezen a faházon lehet látni hogy régi a romok is ott vannak ez nagyo-nagyon gyenge érv,hogy utólag húzták volna fel,ez már nevetséges!


Szóval megkérdezem még egyszer és válaszolj igennel vagy nemmel:


Az a cáfolatod,hogy nem ott készült??

2022. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%

Nem, az a cáfolatom, hogy ez nem bizonyíték arra, hogy Hirosimára nem dobtak le atombombát. Ez arra bizonyíték, hogy egy romos épület és egy szétroncsolt aszfaltút mellett volt egyszer egy faház.


De amúgy mégis miféle szőnyegbombázás tudja felszedni az aszfaltot az útról?

2022. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
8%

37.


Ne ködösits!


Nem válaszoltál a kérdésre!

2022. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
42%

De, válaszoltam. Ez a kép arra bizonyíték, hogy egyszer volt egy romos épület, mellette egy aszfaltút, amelyről felszedték az aszfaltot, mellettük pedig egy pár faház.


Ezzel a képpel nem lehet azt bizonyítani, hogy Hirosimára nem dobtak le atomfegyvert, mert ahhoz kellene tudni, hogy ez a kép mikor készült, hol készült, mekkora távolságra volt a bomba epicentrumától, mikor húzták fel a faházakat, stb.


A cáfolatom az, hogy ebből a képből nem lehet logikusan levezetni, hogy Hirosimára nem dobtak le atombombát.


De akkor most jövök én, jó?


Itt egy kép: [link]


Ez a kép egy órával a bomba ledobása előtt készült, a Straight Flush fedélzetéről. Nincs olyan irat az USA második világháborús levéltárában, amely bármiféle parancsot vagy jelentést tartalmazna Hirosima szőnyegbombázásáról vagy tűzbombázásáról. Ha van, akkor szívesen várom. A képen látható vastag híd volt a célzópont az Enola Gay számára.


Itt egy másik kép: [link]


Ez a kép az Egyesült Államok Nemzeti Archívuma szerint a bombázás másnapján készült. Augusztus 6.-a és 7.-e között a japán jelentések nem említenek semmiféle szőnyegbombázást, csak a már korábban említett négy gépet jegyzik, illetve 3 B-29-es bombázót illetve 8 vadászgépet, amelyek átrepültek Hirosima fölött, hogy fényképeket készítsenek.


Mikor volt ez a szőnyegbombázás, amely állítólag ekkora pusztítást okozott?

2022. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
8%

Megint elvezeted a témát és ködösitesz tök feleslegesen!


Nem tudsz egy egyszerű választ adni!



Ne irj semmi mást, csak válaszolj!


Szerinted ott készült a kép??

2022. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!