Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi várható a következő hetekbe...

Mi várható a következő hetekben Ukrajnában? Mit fog lépni Putyin előreláthatólag?

Figyelt kérdés

Nem tudom a napokban mi zajlik Ukrajnában, nekem az utolsó hír ami megvan hogy az orosz haderőt visszaszorították és az ukránok visszafoglaltak egy csomó területet, az oroszok pedig 50 ezer halott fölött járnak, volt város amit önként feladtak, gyakorlatilag vereséget szenvedtek.

Érdekelne hogy ezek után mik a reális forgatókönyvek, főleg orosz oldalról? Mit szólt Putyin a hírhez hogy megverték a sereget? És mi várható ezután? Mozgósítás? Atom? Megadás? Van olyan forgatókönyv amivel megbukhat végre a Putyin-rezsim, akár belső forradalom által?



2022. okt. 5. 00:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Nuke
2022. okt. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Küldi az erősítést. És egy nagyon kemény telet csinál az ukránoknak (energetika bombázása)
2022. okt. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
2022. okt. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Amit mondott eddig is: nácítlanít!
2022. okt. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Az a helyzet, hogy az ukrán erők most lendületben vannak, már Herszon oblasztyban is teret nyer az ukrán ellentámadás, az Inhulec és a Dnyeper közé szorítják az oroszokat. Ha az orosz erőket felszámolják, akkor Herszon városát három oldalról tudják lőni az ukránok, az orosz katonák el lesznek teljesen vágva, és a megadás vagy a halál között kell választaniuk. Én számomra érthetetlen, hogy az oroszok miért nem építettek ki mélységi védelmet.


Hogy mit lép Putyin és az orosz vezérkar? Várhatóan megvárják, hogy az erősítések beérkezennek, de szerintem az se fog segíteni most az oroszoknak. Ha az ukránok minél több területet visszaszereznek, az orosz erősítés megérkezése előtt, letudják az arcvonalat szűkíteni, akkor mészárlás vár az orosz katonákra, ez egy kegyetlen vérszivattyú lesz. Az oroszok elkéstek a mozgósítással, még májusban lett volna értelme, ma már nem.


Olyan jeleket látni az elmúlt 24-48 óra alapján, hogy könnyen lehet, a teljes orosz hadsereg összeomlik Ukrajnában, ha ez pedig megtörténik, akkor a 300 ezer új katona kezdheti előlről a háborút, ezt már az orosz gazdaság is nagyon nehezen fogja elviselni. A taktikai atom katonailag indokolható lenne, viszont a politikai ára nem éri meg Oroszországnak, úgyhogy szerintem lassan duzzogva, de megértik, hogy Ukrajnát nem tudják majd legyőzni.

2022. okt. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

5.

En is ukrán parti vagyok,szerintem még moszkvát is elérhetik.

2022. okt. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként szerintem az oroszoknak a 4 megye annektálása is egy kilépési pont volt, hogy majd utána azt mondhassák, hogy ez egy győzelem, még akár el is adható annak, csakhogy az ukránok nem fostak be attól, hogy ezek már orosz területek, és egy részük amúgy is ukrán kézen. Szerintem az orosz hadvezetés megelégedne a 4 megyével, meg annak megszállt részeivel, de az ukránok viszont most kaptak igazán vérszemet.
2022. okt. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

#6

Nem akarnak Moszkváig menni az ukránok, csak a határokon kívülre szorítani az oroszokat. Ha ez a tendencia folytatódik, akkor meg fog a kiverés valósulni. Érthetetlen, hogy miért nincs mélységi védelem, hogy miért nincs orosz légifőlény, hogy miért nem támadják helikopterekkel a támadó ukránokat, hogy miért nem lövi szét az orosz tüzérség az ukrán csoportosításokat. Vágom, és látom, hogy oroszfan vagy, ezért hánytál ide egy cinikus kommentet, de a katonai realitások jelenleg nem azt mutatják, hogy orosz bajtársaid nyerésre állnának.

2022. okt. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%
#8 azért nem támadják helikopterekkel az ukránokat, mert azok a helikopterek erősen a földhöz csapódnának pilótástul.
2022. okt. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
8. Szerintem elérnek moszkváig,ne legyél kishitű:)
2022. okt. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!