Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor az usa (nato) 2001-ben...

Amikor az usa (nato) 2001-ben elfoglalta afganisztánt agresszorként a balliberálisok, miért nem zavarták el onnan az idegen megszálló hadseregét?

Figyelt kérdés
2022. okt. 9. 20:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
7%

1. Az USA-t megtámadták. A terrortámadásért felelős bin Ladent Afganisztán tálib vezetése nem volt hajlandó kiadni az USA-nak. A szeptember 11-i terrortámadásnak majdnem háromezer áldozata volt, előtte és azóta sem haltak meg ennyien terrortámadásban, sehol a világon. A fejlett világban a 2-300-as áldozatszámú terrorcselekmények a néhány évente előforduló "brutálisan nagyok". Ami 2001. szeptember 11-én az USA-val történt, az valami felfoghatatlan volt.


2. Már előtte is volt ENSZ határozat, ami szerint az afganisztáni tálib vezetésnek ki kellett volna adniuk bin Ladent.


3. Amerikát akkor éppen republikánus (tehát nem a ballib, hanem éppen a másik, a jobboldali-konzervatív) adminisztráció vezette.


4. Némely amerikai ballibek egyébként tüntettek a háború ellen, ld. ezt [link]


5. Oroszország elnökét már akkor is Vlagyimir Putyinnak hívták. Ha úgy gondolta, hogy az USA agresszor, szállíthatott volna fegyvereket a táliboknak. Vagy vihette volna ENSZ BT vagy közgyűlés elé az agresszió ügyét. Még ő se gondolta úgy.


Tehát nem, nem volt agresszió, a ballibnek speciel semmi hatalma nem volt a megállítására (tüntetni azért tüntettek). Igazából mire is vonatkozik a kérdés? Vagy csak valami sztenderd vakpajtás baromság?

2022. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Az USA-t megtámadták"


Hát ebben nem lennék biztos!


"Amerikát akkor éppen republikánus (tehát nem a ballib, hanem éppen a másik, a jobboldali-konzervatív) adminisztráció vezette."


Ugyanarról a tőgyről esznek.


"Oroszország elnökét már akkor is Vlagyimir Putyinnak hívták. Ha úgy gondolta, hogy az USA agresszor, szállíthatott volna fegyvereket a táliboknak. Vagy vihette volna ENSZ BT vagy közgyűlés elé az agresszió ügyét. Még ő se gondolta úgy."


De úgy gondolhatta!


- nem hitte hogy az amerikaiaknak kedvező ensz majd az ő szavára hallgat ezért leszarta


- nem az ő dolga volt.

2022. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[tegnap 22:57]: ""Az USA-t megtámadták"



Hát ebben nem lennék biztos!"

- A napóleoni háborúkban biztos vagy? Abban, hogy Trianonban elcsatolták Magyarország területének kétharmadát. Csak mert ezekről sokkal kevesebb a dokumentum. Mi alapján döntöd el, hogy miben nem vagy biztos?


""Amerikát akkor éppen republikánus (tehát nem a ballib, hanem éppen a másik, a jobboldali-konzervatív) adminisztráció vezette."



Ugyanarról a tőgyről esznek."

- Amerikában sokkal komolyabb ellentétek feszülnek a jobb- és a baloldal között, mint nálunk. Nevetséges, hogy egy tőgyről ennének. Egyébként mint azt fent linkkel együtt említettem, amerikai ballib szervezetek tüntettek a háború ellen. Mellesleg Orbán is kvázi testvérpártjának tartja a Republikánus Pártot, és ez már 2001-ben is így volt. A vakpajtások is majdnem mindig dicsőítik Trumpot, másfél éve világraszóló rinyálást csaptak azon, hogy a republikánus elnököt a háttérhatalom kicsalta a hatalomból. Az a baj ezekkel a konteókkal, hogy saját maguknak is ellentmondanak.


" - nem hitte hogy az amerikaiaknak kedvező ensz majd az ő szavára hallgat ezért leszarta


- nem az ő dolga volt."



- A BT-ben Oroszországnak vétójoga van, Kína nem túl amerikabarát, és akkor se volt az. Ja, és Putyin is terrortámadásnak tartotta a 2001 szeptember 11-i eseményeket, támogatásáról biztosította az USA-t a terror elleni harcában, tehát a dolgának is érezte. Putyin eléggé hasonlót gondolt a tálibokról, mint az USA.


Egyszerűen történelmileg nem klappol, amiket összeírsz. Nem azok történtek.

2022. okt. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13. Ez szerencsétlen szám!


Igen akkor még bevette Putyin hogy mit hazudtak az amerikaiak, közben rájött,hogy mi bolt valójában:


[link] [link]


Rájött, hogy a tornyokat az amerikaiak döntötték le!

2022. okt. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

[ma 13:06]: "[Putyin] Rájött, hogy a tornyokat az amerikaiak döntötték le!"

- Milyen okos fiú ez a Putyin! Se a kínaiak, se a japánok, se az indiaiak nem jöttek rá, pedig ezek mindegyikének elég kiterjedt műholdhálózata van, high-techben jelenleg mind messze veri Oroszországot. De ők nem jöttek rá, csak Vologya.


A linked nem működik, meg se lepődtem.


Mellesleg Bayer Zsolti, vezető amerikagyűlölő és putyinnyalonc véleményformáló éppen mai cikkében írja, hogy 9/11 terrortámadás volt (nem Amerika támadta magát). (Persze nem azért, hogy Amerikát mentegesse, hanem hogy terrortámadásnak hívhassa a krími híd robbantását.) Lécci, döntsétek már el, hogy a konteók most hogy és mint vannak. Mert hogy minden amerikagyűlölő más dilinyóban hisz, azzal nagyon nehéz vitatkozni.

2022. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"

A linked nem működik, meg se lepődtem."


Ez most működik:



[link]

2022. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[ma 16:09]: Na, így legalább meg lehet nézni. Szóval a cikk forrása a Veterans Today egy 2015 februári cikke. Idézek a VT cikkből:

"Russia is preparing the release of evidence of the involvement of the US government and intelligence services in the September 11 attacks."

A VT a Pravdára(!!) hivatkozik.


Tehát akkor állítólag Oroszország 2015 februárja óta készíti elő a bizonyítékok bemutatását. Azóta se sikerült prezentálni. De valamiért te elhiszed. Ha én azt mondanám, hogy nem is voltak napóleoni háborúk, se Trianon, az egész 1925 előtti történelem hazugság, és erről bizonyítékom is van, készítem is bemutatásra, majd hét évig kussolnék, akkor mindenki tudná, hogy holdkóros vagyok. De ne aggódj, tudják ezt az eztnezdmeg pont net olvasóiról is.


A Pravda, az orosz kommunista párt lapja, lehoz egy ilyet, a Veterans Today átveszi, te meg elhiszed. A Pravda, érted, még Putyin hivatalos kommunikációja se tud az egész baromságról. Szóval itt tartottam a komment írásában, és juszt se törlöm vissza. És akkor...


Ezen a ponton beütöttem a gugliba, hogy "russia today world trade center satellite", hogy megnézzem, a hivatalos orosz állami média lehozta-e egyáltalán. És akkor tádámm (persze Russia Today találat az első oldalon nincs, ahogyan arra számítottam, szóval valóban, Putyin hivatalos kommunikációja sose állt ezzel elő - na de most már tényleg tádámm)! Első találat egy fact check oldal, remélem, én nem szúrom el a link beillesztését: [link]


Talán tudsz angolul, de röviden összefoglalom. 2022. márciusban felmerült: "Putyin tényleg fenyegetőzött 9/11 műholdfelvételes bizonyítékokkal?" Válasz: "Putyin nem fenyegetőzött 9/11 műholdfelvételes bizonyítékokkal." Ugyanis:

1. Az egész sztori 2015-ből való, akkor írta a VT a Pravdára hivatkozva. (Erre céloztam, hogy helyből rohadt gáz, rohadt régi és rohadtul megbízhatatlan forrás.)

2. A Pravdának nincs ilyen cikke 2015-ből. (Hoppá! Ezek szerint még gagyibb a dolog, mint hittem. Nem az történt, hogy amerikai putyinnyaloncok átvették az orosz kommunista párt lapjának egy cikkét, csak szimplán kitaláltak egy hülyeséget.)

3. Oroszország azóta se állt elő semmilyen bizonyítékkal. (Erre is céloztam, hét év. Tudod, mennyi idő az? Ennyi idő alatt egy gyerek a magatehetetlenségtől eljut odáig, hogy iskolába jár. A XXI. századi történelem első vaskosabb eseményét, ami a következő két évtizedre masszív hatással volt, fenekestül felforgató néhány műholdképet nem sikerült nyilvánosságra hozni. Aki ezt elhiszi, azzal tényleg nagyon súlyos bajok vannak.)

4. Az orosz műholdak 2001-ben borzalmas állapotban voltak. (Ezt ott ki is fejtik.)

5. Rengeteg műholdfelvétel van 9/11-ről, nem kellenek ehhez orosz műholdak. (Fentebb írtam, más országok miért nem álltak ezzel elő? Kína miért nem szólt? Ők nincsenek az amerikaiak zsebében, akkor se voltak.)

6. A műholdak nem csodaszerek, nem lehet velük szilárd, átláthatatlan objektumokon átlátni. Egyáltalán mit lehetne bizonyítani velük a gépek röppályáján kívül, amit amúgy is tudunk?

7. 9/11-et az al-Kaida szervezte, számos konteó volt már akkor, később is, egyet se sikerült alátámasztani.


Akkora bukta ez, mint egy ház. Beismerést nem várok.

2022. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17

Nem azt hiszem el és nem azért mert lehozta egy Orosz lap hanem tudom,hogy hogy történt be lett bizonyítva,de aki csak az amcsi propagandát zabálja mint te felesleges magyarázni .

2022. okt. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

[ma 18:08]: Nem, nem lett bebizonyítva. Egy amerikai (putyinnyalonc, kb. vakpajtások szintű) internetes portál lehozta, hogy Putyin be fogja bizonyítani, hogy izé. A valóságban Putyin nem bizonyította be, hogy izé. Még csak nem is mondta Putyin, hogy be fogja bizonyítani, hogy izé. Putyin nem is tudja, hogy az amerikai vakpajtik ezt megírták róla, vagy ha tudja, akkor röhögött egyet.


Mit gondolsz erről? Ha Putyin bebizonyította, akkor egy nyomorult Russia Today hírszösszenetet miért nem találni róla? Hét és fél évnél több eltelt. Hogyhogy egy ekkora súlyú eseményről nem tudósít az orosz állami hírcsatorna, az orosz állami hírügynökség? Miért csak az amerikai vakpajtik tudtak az egészről? Miért csak végtelenül obskúrus portálokon van ennek nyoma? Miért van az, hogy az orosz állami és a nyugati sajtó (a te kedvedért hívjuk mindkettőt propagandának) kb. semmiben nem ért egyet, majdnem mindenről eltér a valóságmagyarázatuk, de ezt a szamárságot egyik se írta meg? Miért hallgatja el a putyinbarát hivatalos média is az elmúlt húsz év legnagyobb leleplezését?


(Plusz röhej, hogy éppen ma írta le Bayer Zsolt, hogy 9/11 terrortámadás volt, teljesen világosan utalva rá, hogy szerinte is afgán támogatással. Bayer Zsolt, gondolom, tudod, ki az.)

2022. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!