Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jobb lenne a helyzet, ha...

Jobb lenne a helyzet, ha Európa országai megfelelően reagálnak a covidra? (ergo úgy, mint az influenzára)

Figyelt kérdés

2022. okt. 14. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Egyetlen ország van, amit a "fősodor" nem tudott magával rántani, Észak-Korea. Lehet őket szidni sok mindenért, de a Covidot letudták pár hét alatt, érdemi veszteségek nélkül.
2022. okt. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

1, "érdemi veszteségek nélkül" - már ha nem tekintjük pl azt az embert akit lelőttek, mert COVIDos volt és elhagyta a lakását:D

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a fajta megoldás megfelelne abban a világban, ahol még azt sem képesek felfogni az emberek, hogy idősávosan menjenek shoppingolni és nem kell kifosztani a boltokat, mert nincs ellátási probléma:D

2022. okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
#2: Kínában több millió embert lelőttek ilyenért, mégis kínlódnak a mai napig.
2022. okt. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, de éppen azért fújták fel ennyire, hogy válságot csináljanak.
2022. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

1


Nem csak ott mert türkeminszánban pld lecsuktak ha ki merted ejteni a virus szót, meg afrika néhány országában is leszarták+dél amerika részein

2022. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Isti22 ***** válasza:
19%
Mire gondolsz kérdező, hogyan kellene reagálni a koronavírusra? Vége a járványnak, gyakorlatilag nincs semmilyen korlátozás, azaz pont úgy reagálunk rá, mint az influenzára.
2022. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6


Arra gondolok, hogy eleve nem kellett volna túlreagálni.

2022. okt. 14. 15:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetlen ország van, amit a "fősodor" nem tudott magával rántani, Észak-Korea. Lehet őket szidni sok mindenért, de a Covidot letudták pár hét alatt, érdemi veszteségek nélkül."


Nem tudom így hirtelen, hogy ott milyen volt a nagy kovid időszak de egy olyan országban bármikor lelőhetnek ha úgy akarják. Bár Kínában sokan kapták el ilyen helyzetben is, de nálunk biztosan sokkal kevesebb lett volna a fertőzött, ha itt is lelőhették volna a korlátozást megszegőket az fix. Persze akkor annyira fel lennél háborodva, hogy eszedbe nem jutna egy a miénknél is sokkal diktatórikusabb rendszert felhozni pozitív értelemben.

2022. okt. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

"6


Arra gondolok, hogy eleve nem kellett volna túlreagálni."


Nem vagyok koronavírus rettegő és sohasem voltam az de ha leszarja az ország az egészet sokkal több halott lett volna. Én nem tudom hogy mi lett volna a megfelelő de biztos nem a járvány teljes ignorálása, amit sokan akartak.

2022. okt. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Isti22 ***** válasza:
35%

ma 15:45


Ja, hogy múlt időben akartad kérdezni. Ez az "utólag könnyű okosnak lenni" kategória, nyilván volt, ami utólag feleslegesnek bizonyult, volt, ami meg túl enyhére sikerült egészségügyi szempontból.


Ami a gazdaságit illeti, ha nincsenek korlátozások, akkor a betegállományok miatt akad el a termelés, cserébe több lesz a halott és a kiadás, szóval nem lennénk beljebb, sőt...

2022. okt. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!