Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem vettél fel Hitlert...

Miért nem vettél fel Hitlert a festészeti akadémiára?

Figyelt kérdés

2022. okt. 16. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem volt elég tehetséges ahhoz
2022. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem voltam olyan pozícióban, meg egyébként is már régen halott volt, mire én születtem.
2022. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
mert csak épületeket szeretett festeni, és egyoldalúnak tartották a portfólióját
2022. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2%
Mert zsidó volt.
2022. okt. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, pedig jobb lett volna a világnak ha inkább híres festő lesz belőle, és csak azzal foglalkozik.
2022. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

"meg egyébként is már régen halott volt"

Már ne is haragudj, de milyen jogon diszkriminálod a halottakat? Nekik is ugyanannyi joguk van festeni, mint bárki másnak :D

2022. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Pucér nőket festett állandóan, szexistának lett nyilvánítva.
2022. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Mert precíz épületeket rajzolt, és a felvételin az elbíráló azt javasolta építészeti (műszaki egyetemenre menjen) úgy é a festészet az képzőművészeti


De leírja a könyvében ennek a történetét. Akkor jött rá, hogy nincs érettségije a reáltantárgyakból és elvesztegetett négy évet...

2022. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

"Kihallgatásra jelentkeztem a

rektornál, aki kérésemre készséggel közölte velem visszautasításom okát. Munkámból

mondotta minden kétséget kizárólag kitûnik az a körülmény, hogy nem festõnek, hanem

inkább építésznek való vagyok, számomra tehát semmi esetre sem az akadémia festészeti,

hanem annak építészeti osztálya jöhet tekintetbe. Szinte érthetetlennek látszott elõttük az a

körülmény, hogy mind ez ideig semmiféle építészeti iskolát sem látogattam, és még

magánórákkal sem vettem.


Néhány nap múlva azonban már magam is tudtam, hogy egykor majd építésszé kell lennem.

Az ide vezetõ út rendkívül nehéz volt, mert amit eddig a reáliskolában elmulasztottam, az

most keserûen megbosszulta magát. Az akadémia építészeti szakosztályának látogatása

feltételezte az építésztechnikai iskola elvégzését. Ehhez pedig érettségire volt szükség, ami

nálam hiányzott. Emberi megítélés szerint ez a körülmény tehát mûvészi álmaim végét

jelentette.

Idõközben visszanyert nyugalommal és határozottsággal tértem vissza ezúttal harmadszor

Bécsbe. Hajdani dacom újra feltámadt, célomat véglegesen kitûztem magam elé. Építõmester

akartam lenni, mert hiszen akadályok nem azért vannak, hogy az ember meghátráljon elõttük,

hanem hogy legyûrje õket. Apám példája lebegett elõttem, aki egykor a falu szegényébõl és

cipészinasból államhivatalnokká küzdötte fel magát, és le akartam gyûrni az akadályokat. Az

én helyzetem mégiscsak könnyebb volt apáménál. Ami akkor elõttem a sors mostohaságának

tûnt fel, azt ma a gondviselés bölcsességének tekintem."

2022. okt. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!