Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Rómát Attila király unokája,...

Rómát Attila király unokája, Odavacar 476-ban legyőzi Severin pápa segítségével aki maga is hún !? Akkor hogyan beszélhetünk egységes Rómáról ? Mikor csak folyamatosan újra, és újra megalapítják majd elbukik majd jön valaki megint megalapítja ?

Figyelt kérdés

Úgy mint a magyar birodalomnál, elindítjuk a teremtéstől Noétól, pártusok, szkíták, hunok .

Miközben nekik csak a neveik változnak, a házaságaik révén a vérük meg marad Noé-magaságban .

Ezért tudja magát egy Esterházy főherceg a család fáját Noéig vissza vezetni !?



2022. okt. 21. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen Kérdező.

Odavakart nekik egyet. :D

2022. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki esetleg nem érti, hogy itt miről van szó, a kérdező ezt a témát folytatja: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke..


A kérdező alapvető történelmi tényekkel nincsen tisztában, olyan hülyeségeket hord össze, minthogy Odoaker (433-493) nem lehetett Attila unokája, hiszen születésekor Attila mindössze 27 éves volt. Azt még nem sikerült egyöntetűen kiderítenem, hogy ő Szeverin pápáról, vagy Zakariás pápáról hadovál, de egyik sem volt Odoaker kortársa, Szeverin a 7., Zakariás a 8. században élt.


Ide lett hányva valami olyasmi is, hogy ő igazából Liutprand királyról beszél, de ő megint 8. századi volt, és nem is döntötte meg Rómát.


De akkor leírom mégegyszer: az egységes Római Birodalom 286-ban ért véget először, ha azt értjük egységes alatt, hogy egy császár irányítja. Az utolsó császár, aki a teljes birodalmat az irányítása alatt tudta tartani, Theodosius császár volt, ő 395-ben meghalt. Utána két császár volt a birodalomban: a Nyugatrómai császár, aki a birodalom nyugati részét irányította, és a Keletrómai császár, aki meg a keletit. Odoaker 476-ban Romolus Augustulus nyugatrómai császárt döntötte meg, aki nem Rómában, hanem Ravennában uralkodott.

2022. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tényekre hagyatkozunk már ne egy tébolyra ami ide lett öntve !
2022. okt. 21. 09:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Miféle tények?
2022. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, bocsi, elírtam: a kérdező szerint Odoaker Attila unokája volt, ami NEM LEHETSÉGES, mert a korkülönbség nem jön ki, én legalábbis fenntartásokkal kezelnék olyan állításokat, miszerint Attila 27 évesen már nagyapa lett volna.


Amit én ideírtam, az nem téboly, hanem a történelemtudomány jelenlegi állásfoglalása.


Természetesen amúgy az Esterházy-család sem tudja visszavezetni a családfáját Noéig, hiszen Noé sem létező figura volt, csupán mitológikus. Továbbá felmerül a kérdés, miért "csak" Noéig, amikor az Ószövetségben Noé egyenes ágon vissza tudja vezetni a származását Ádámig, tehát ha valaki Noéig vissza tudja vezetni a családfáját, akkor Ádámig is vissza tudja, ez szimpla logika.


De amúgy ha már itt tartunk, a genetikai kutatások alapján egyértelműen kimondható, hogy minden európai ember vissza tudja vezetni a származását Gaius Julius Caesarig, vagy Odoakerig, vagy Nagy Károlyig. Színtiszta matematika: az ősök száma a generációk függvényében exponenciálisan növekszik. Mindenkinek két szülője, négy nagyszülője, nyolc dédszülője, stb. van. Ha visszamegyünk 1300 évvel korábbra, Nagy Károly idejébe, az kb 55 generáció, tehát a teljes családfán 2^55 ősnek kellene szerepelnie, ami 36 028 797 018 963 968, tehát írd és mondd, harminchatbilliárd huszonnyolcbillió hétszázkilencvenhétmilliárd tizennyolcmillió kilencszázhatvanháromezer kilencszázhatvannyolc őssel rendelkezel Nagy Károly ideje óta. Namost ennyi ember természetesen sosem élt, ez nagyságrendekkel több, mint ahány ember VALAHA létezett, értelemszerűen azonos személyek több helyen is megjelennek majd a családfán. Gyakorlatilag 30 generációra visszanézve már a teljes ma élő emberiségnek van egy közös őse (a nagyon-nagyon izolált népcsoportokat leszámítva).


Ezért nincsen semmi értelme visszavezetni a családfákat ilyen történelmi mélységekbe, mert itt már mindenki mindenkinek a rokona. Én is Augustus leszármazottja vagyok, meg te is. Most akkor adjam be a kérelmet a pápánál, hogy hadd legyek római császár? Csak nehogy visszadobja, hogy nem lehetek az, mert Attila leszármazottja vagyok...

2022. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ős Fraknói vár ott van a családfa kirakva !
2022. okt. 21. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"5-ős Fraknói vár ott van a családfa kirakva !"


Igen Kérdező. Nemesi ősgalériának hívják ezt a dolgot, amire utalsz. Úgy a XVII. század közepétől vált szokássá egy ilyen galéria összeállítása, ami főleg a reprezentációt szolgálta.

A reprezentáció egyik eszköze, hogy a családfát akár a honfoglalás koráig visszavezették, így bekerültek az ősök közé honfoglaló magyarok, pl. Árpád, Álmos képei. Vagy még tovább, még korábbi, akár mitikus személyek, mint Hunor, Magor vagy akár a bibliai Noé. Én láttam olyat is, hogy Ádám-Éváig ment vissza.

Az ősgalériák képei nem a mai értelemben vett portrék, hanem státusképek, a család társadalmi, politikai szerepét és gazdagságát hivatottak bemutatni. Ezért kerülnek bele a reprezentációt még inkább elősegítő akár fiktív hősi elődök is.

2022. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os: és akkor mi van? Ezek a nemesi családfák nem arra szolgáltak, hogy tudományos eszközökkel a valós történelmi ősöket ábrázolják, hanem hogy legitimizálják a nemesi családokat. Ahogy már említettem, Noé nem egy létező figura, csupán mitológiai. Továbbá minden európai ember vissza tudja vezetni a családfáját Nagy Károlyig, Árpádig, Attiláig, vagy akár a pártusokig, ez nem valami nagy vásziszdász, hiszen ekkora történelmi távlatokban mindenki rokona mindenkinek, többször is.
2022. okt. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!