Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is felfedezhető...

Attilav kérdése:

Szerintetek is felfedezhető párhuzam a délszláv háború és az ukrajnai konfliktus között ?

Figyelt kérdés

A délszláv háborúban horvátország keleti felét szállták meg a szerbek és kiáltották ki a krajnai szerb köztársaságot. Ukrajna keleti felét szállták meg az oroszok és kiáltottak ki köztársaságokat. A szerbek a háború elején eléggé erősek voltak és lendületben voltak, majd gyengülni kezdtek. Úgy tűnik az oroszokkal is ugyanez a helyzet. Nem lehet hogy mindkét háborút a háttérhatalom előre megtervezte, előre megírt forgatókönyv szerint folyt a délszláv, és folyik most az ukrán orosz háború ?

További adalék a témához hogy véleményem szerint atombombák nem léteznek, lásd ezt az oldalt ami elég meggyőző: [link] Így oroszországnak nincs nukleáris elrettentő ereje, de amerikának sem. Viszont a NATO konvencionális hadereje többszöröse az orosznak, tehát szerintem nagyon is elképzelhető hogy oroszország jugoszlávia sorsára jut. A nukleáris fenyegetés mindkét fél részéről üres fecsegés, a konvencionális fegyverek fognak dönteni.



2022. okt. 21. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Istenem, még egy agyhalott.
2022. okt. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nekem inkább az a fura, hogy léteznek olyan naív emberek, akik elhiszik, hogy a covid pandémia után közvetlen következő háború és energiaválság csak balszerencsés véletlenek egymásutánja.
2022. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennének atombombák a NATO már rég a középkorba bombázta volna vissza oroszországot, Kína meg elfoglalta volna szibériát.
2022. okt. 22. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bár az atombombás állításod hülyeség, de egyébként tényleg erős a párhuzam a két háború között
2022. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem a Titói Jugoszlávia és a Putyini Oroszország - ha a békebeli időszakokat hasonlítjuk össze - elég hasonló pályát járt be. Mindkét ország eljutott a szegénységből a viszonylagos jólétbe. Nem csak én vagyok azon a véleményen hogy Oroszország a Milosevicsi Jugoszlávia sorsára jut, a hitgyülis Németh Sándor is azt mondja hogy a háború után területek szakadhatnak le az orosz föderációról. Van egy olyan sejtésem hogy Putyin szándékosan teszi tönkre Oroszországot, hiszen ő is szabadkőműves(több kép van ahol szabadkőműves kéztartást mutat), a minta Jugoszlávia szétverése, ennek a forgatókönyvét hajtja végre Oroszországon sejtésem szerint. Milosevics egyes források szerint bankár volt, valószínű szabadkőműves is, ő is csak egy forgatókönyvet játszott. Most ezt a 90'-es évekbeli horvátországi szerb krajinai forgatókönyvet ismétlik meg Ukrajnában szerintem.
2022. okt. 24. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!