Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a magyarázata annak hogy...

Mi a magyarázata annak hogy az oroszországnak eladott fegyverek dühöt váltanak ki a nyugatból, a védekező ukránoknak nyújtott katonai segítség, értem ezalatt a fegyver szállításokat az teljesen elfogadott nyugat részéről?

Figyelt kérdés

2022. okt. 22. 16:27
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nem bírom ki, leírom a véleményem még utoljára, ti elgondolkodás nélkült lepontozhattok, aztán mindenki mehet a dolgára.


"ukrán-ukránok nem akartak volna különválni Ukrajnától"


Nézd, teljesen logikus az érvelésed, és lehet, hogy igazad van, de az is lehet, hogy tévedsz. Én azt nem értem, miért annyira rettentő dolog a tévedés eshetőségét felülvizsgálni.


Szerintem egyrészt ukrán-ukránok is akarhatnak különválni, ha a az ország politikai iránya annyira antipatikus nekik, és kellő feltüzelést kapnak orosz oldalról. Abból kiindulva, hogy Magyarország mennyire meosztott, nem lepődném meg rajta.


Ugyanakkor SZERINTEM - azaz veled szemben nem állítom, hogy ez az igazság, csak az én véleményem - nem a lakosság többsége akart különválni, hanem egy kisebbség, aki viszont komoly fegyveres és politikai támogatást kapott.


Nem meggyőzni akarlak, csak annyit kérek, hogy vedd számításba azt az eshetőséget is, hogy itt nem csak arról lehet szó, hogy az oroszok az oroszokhoz akarnak tartozni, hanem arról, hogy azok a kisebbségi csoportok, akik Oroszországhoz akarnak tartozni, azoknak fegyvert adtak a kezébe.


"Lehet szőrszálhasogatni a "halomra ölik" kifejezést, de attól még igaz marad."


Ez nem szőrszálhasogatás. A "halomra ölik az oroszokat" kifejezés nem hazugság, hanem a valóság egyik oldala, ami a másik oldlal nélkül teljesen megváltoztatha a jelentést.


"A katonák egymást is halomra ölik. Ez is tévedés akkor?"


Nem, nem tévedés. Az a tévedés, hogy az ukránok ölik az oroszokat.


"Esélyes ha Janukovics nem fújja le a nyugatosodást, akkor az orosz-ukrán háború pont ugyanúgy kitört volna."


Minden bizonnyal igen, ebben egyetértünk. George Friedman már 2011-ben azt jósolta, hogy szerinte Oroszország 2020 körül megtámadja Ukrajnát. Pedig akkor még sehol nem voltak 2014-ea majdani zavargások. Ez a történet nem Janukovics megbuktatásával kezdődött, hanem jóval mélyebb. Szeretnek az emberek rámutatni egy-egy nekik szimpatikus eseményre, hogy na ő kezdte, de szerintem jóval messzebb, és jóval prózaibb helyen kell keresni a megoldást.

2022. okt. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
56%

"Én azt nem értem, miért annyira rettentő dolog a tévedés eshetőségét felülvizsgálni." - Én is ezt kérdezem tőled. :)


Teljesen mindegy hogy kapott-e támogatást. Az ukrán kormány hányszor több támogatást kapott már a nyugati emberek adójából? 100 milliárdon már biztosan rég túlléptek.


"Az a tévedés, hogy az ukránok ölik az oroszokat." - Tehát letagadod hogy rengeteg orosz kisebbségi meg lett ölve? A számok ott vannak.


2014-ben kezdődött a mostani helyzet. Hogy előtte feszült volt a légkör az nem jelent semmit. Az erőszak / puccs 2014-ben történt.


Megoldás nincs, a nyugat kirabolja az embereket és a pénzt küldi Ukrajnába. Zelenszkij meg haknizik és követelőzik, aki nem ad neki valamit az meg elmondja mindenféle szemétnek. Irritáló egy alak. Bárcsak soha nem adott volna neki senki semmit. Lehet az ukránok is jobban jártak volna ha Február végén leülnek és megegyeznek. Ha visszafoglalják a 3 területet akkor mi lesz? Béke és szeretet? Vagy olyan helyzet amiből újra kitörhet egy háború? :-/ Ez a nagy helyzet jelenleg, sajnos.

2022. dec. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!