Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezen a fórumon eltúlozzák a...

Ezen a fórumon eltúlozzák a reális politikai következményeit annak, ha Putyin atomhoz nyúlna?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy Putyinék bevetnek 1-2 atomot a háborúban. Sokan ezzel atomháborút vízionálnak, pedig ha jól tudom a NATO erre önmagában még nem lépne fel atommal. Nyilván el akarnák kerülni az atomháborút, ezért a válaszlépéssel vigyázni kéne. Elvileg van olyan opció is, hogy a fekete-tengeri flottát süllyesztik el és kitakarítják az oroszokat a frontról.


Mi történne, ha Putyinék bevetnének 1-2 atomot? És most ne abból induljunk ki, hogy senki se tudja, mert ennyi erővel fölösleges a kérdés is.



2022. okt. 22. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"pedig ha jól tudom a NATO erre önmagában még nem lépne fel atommal. "

Aha.

Ha jól tudod.

Az életedet és a családodét meg az egyetlen általunk lakható bolygóét is rátennéd, hogy tényleg így lesz?

És ha tévedsz?

2022. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ilyen felvetések vannak, hogy XY ezt csinálna, meg azt csinálna, akkor én mindig elgondolkodom azon, hogy mi haszna lenne belőle XY-nak, ha tényleg megcsinálná.

Jelen esetben XY most Oroszország, és a mit csinálna a nukleáris fegyver bevetése.


Ennek több módja is van.

1. Demonstrációs céllal felrobbant egy nukleáris fegyvert.

Ez kb. semmit se jelent, és következménye se lesz, ergo nem nyer vele semmit, tehát minek csinálná?


2. Harctéren bevet egy kisebb nukleáris fegyvert.

Ki ellen, mi ellen? Az ukránok kicsi, pár száz fős egységekben dolgoznak, folyamatosan mozgásban vannak, ha egy ilyen egységet le is radíroznak vele, az mit jelent a háború szempontjából? Semmit. Tehát megint csak ott tartok, hogy minek csinálná?


3. Egy nagyobb nukleáris fegyvert vet be egy város ellen.

Ez szinte biztosan kiváltana egy NATO választ - gyakorlatilag már elhintették, hogy ebben az esetben odamennek, és kipicsizzák az orosz haderőt Ukrajnából és a Fekete tengerről.

Erre orosz részről két reakció lehet: lenyelik, és akkor vesztettek, vagy atomfegyverekkel támadják a NATO-t, és akkor jön a nukleáris holokauszt.

Tehát, hacsak nem áll készen Oroszország egy full scale nukleáris háborúra és globális népirtásra, amibe ők is beledöglenek, akkor ennek sincs semmi értelme.

2022. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"Aha.


Ha jól tudod.


Az életedet és a családodét meg az egyetlen általunk lakható bolygóét is rátennéd, hogy tényleg így lesz?


És ha tévedsz?"


Ezzel nem kerültem közelebb a "megoldáshoz".


Másodiknak köszönöm. Nem lehet, hogy valójában sokkal többet elérhetnek a harctéren vele, mint ahogyan leírtad és ezért megéri nekik?


A másik kérdésem, hogy ha az első atom eldördül egy orosz-nato vonalon, akkor onnantól biztos, hogy mindenki atomozik oda ahová csak tud? Mármint arra gondolok, hogy mindkét hatalom mondjuk "csak" pár atomot vet be és abból nem lesz azért armageddon. Erre van esély?


Eleve olyan is előfordulhat, hogy inkább atomháború, csak ne veszítsek? Akkor már az is jobb lenne, ha nyernének "hagyományosan", abból nem lenne atomháború. Arra van esély?


Kicsit sok kérdés de ezek mindegyike érdekel. xd

2022. okt. 22. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Hagyjuk már ezt az atomot, már nagyon fárasztó...
2022. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 Az a probléma, hogy januárban én ugyanígy hittem, hogy az oroszoknak nem érdeke megtámadni Ukrajnát és az amerikaiak tévednek amikor bedobják, hogy mindjárt megindulnak és nem hadgyakorlat folyik az oroszoknál az ukrán határ mellett hanem háborús előkészületek.

Aztán az oroszok megtámadták Ukrajnát.

Vannak dolgok amikor az élet felülírja amit gondolunk a jövőről, mások döntéseiről, de aztán megyünk tovább.

Az atomfegyver azonban nem ilyen. Ott nincs helye annak, hogy esetleg tévedünk és mégis megtörténik. Mindent el kell követni azért hogy véletlenül se történjen meg és nagyon komolyan kell venni.

2022. okt. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!