Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Várható, hogy a következő...

Várható, hogy a következő évtizedekben Kína igényt tart majd szibériai területekre és amiatt összetűzésbe kerül Oroszországgal?

Figyelt kérdés
A jövőben, ahogy az energia egyre ritkább lesz, Oroszország pedig tovább veszít a jelentőségéből, Kína várhatóan akár támadást is indíthat az ország ellen? Vagy ha nem jut el idáig, akkor gazdaságilag teheti tönkre, illetve komoly befolyást szerezhet az országban?

2022. okt. 31. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehetseges, foleg hogy no a kinai lakossag sziberiaban.
2022. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
79%

"A jövőben, ahogy az energia egyre ritkább lesz..."


Azt tudod, hogy ez vagy 200 év a ma ismert készletekre alapozva.


Ami pedig a kérdésed érdemi részét illeti...Ha Kína betámadná Oroszországot, a világ ugyanúgy az oroszok mellé állna ahogyan most az ellenükben Ukrajna mellé. Lehet hogy más eszközökkel, de szükségszerűen.

A világ országai a területi status quo fenntartásában érdekeltek.

2022. okt. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2: Nem feltétlenül katonai támadásra gondolok. Cégek, vállalatok felvásárlására, kínai betelepülésekre, gazdasági függőség növelésére.

A 200 év nem tudom hogy jött ki, az olajra pl kb 50 évet mondtak. A gázra valamivel többet, de az sem volt 200. De nem is kell elérni a teljes kiürülését, előtte lesz ennek lényegesebb jelentősége.

2022. okt. 31. 18:46
 4/6 MDaniel98 ***** válasza:
100%
3# Ilyen szerintem simán lehetséges.
2022. nov. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hypno ***** válasza:
100%

#3


Hogy hány évre elégségesek a készletek, azt mindíg úgy számolják, hogy az ismert és kibányászható mennyiségeket vetik össze az országok éves felhasználásával.

Találnak egy új mezőt, vagy kitalálnak valami új technológiát mint a pala gáz és olaj esetében, vagy az emberiség felhasználási szokásaiban áll be változás és már módosul is, hogy hány évre elegendő a készlet.


Cégfelvásárlások, kitermelési jogok megszerzése, meg hasonlók ma is mindennaposak. Ahhoz még az energiának sem kell fogynia.


És Kína nem annyira az orosz területekre hajt, hanem sokkal inkább Afrikára.

2022. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5: "Találnak egy új mezőt, vagy kitalálnak valami új technológiát mint a pala gáz és olaj esetében, vagy az emberiség felhasználási szokásaiban áll be változás és már módosul is, hogy hány évre elegendő a készlet."

Igen tudom, de te írtad, hogy a ma ismert készlet tart 200 évig, én viszont nem láttam még sehol, ahol ennyit írtak volna. Persze a jövőben még találhatnak új forrásokat, de azt nem nevezném jelenleg ismertnek.

2022. nov. 1. 18:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!