Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amikor a törökök isztambult...

Amikor a törökök isztambult elfoglalták mi lett az addigi lakossággal?

Figyelt kérdés
2022. nov. 3. 12:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Egyrészt az oszmánok Konstantinápolyt foglalták el (csak 1930 óta hívják hivatalosan Isztambulnak), másrészt meg nyilván akinek nem volt gondja az új urakkal, azok maradtak. Isztambul/Konstantinápoly egy nagyon multikulturális város volt anno.
2022. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hollófernyiges ***** válasza:

Konstantinápoly lakosságát 45-50 ezerre teszik az ostrom idején, közülük sokan nyilván meghaltak, 30 ezret rabszolgává tettek, gyakorlatilag alig maradt valaki a városban, újra kellett telepíteni.


[link]

[link]

2022. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az erről szóló török filmben a szultán megkímél mindenkit :D
2022. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
:)))
2022. nov. 3. 16:01
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha a Szulejmán című filmre gondolsz akkor még az is lehet hogy igaz is volt. Hogy ő személyesen megkímélt mindenkit aztán a kisebb nagyobb kiskirályok azt csinálták amit akartak. A filmben mi azon röhögünk egyfolytában hogy a nagy világhódító Szulejmán azt se tudta hogy a saját palotájában mi folyik nemhogy a leigazolt országokban...
2022. nov. 3. 16:05
 6/12 anonim ***** válasza:

A Szulejmán az nem egy sorozat? Azt nem látttam.

Én az 1453 című filmről beszélek, youtube-on láttam, azaz csak belepörgettem.

2022. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


Konstantinápolyban egészen az I. világháborúig jelentős keresztény (elsősorban görög, örmény) lakosság maradt.


Sőt az oszmán uralom alatt sokáig Konstantinápoly lakosságának többsége keresztény maradt, ami nem meglepő, hiszen alapvetően egy görög város volt, csak lassan és fokozatosan kerültek túlsúlyba a muszlimok.


Egyébként maga Kis-Ázsia (Anatólia) is erősen kevert, keresztény-muszlim lakosságú maradt az I. világháborúig, a törökök a helyi keresztények, azaz a görögök, az örmények és az asszírok elleni szisztematikus, államilag szervezett-tervezett népirtással és a keresztény lakosság elüldözésével homogenizálták muszlimmá és törökké 1914 és 1922 között.

2022. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kürasszír ***** válasza:

Az kis-ázsiai keresztény görögök, örmények, asszírok elleni, az oszmán-török kormányok által államilag szervezett népirtásnak mértékadó történészi becslések szerint is milliós áldozatai voltak 1914 és 1922 között.


Az örmények elleni török népirtás áldozatainak számát 600 000 - 1 500 000 közé teszik.


A görögök elleni török népirtás áldozatainak számát 300 000 - 900 000 közé teszik.


Az asszírok (más néven szír keresztények) elleni török népirtás kb. 250 000 halálos áldozattal járt.

2022. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

5. Igen a sorozatra gondoltam nem a tippet megnézem a filmet.

És természetesen köszönöm a többi hozzászólást is, ezekről nem tudtam.

2022. nov. 3. 21:39
 10/12 MDaniel98 ***** válasza:
Ottmaradtak, természetesen.
2022. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!