Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok miért mondják, hogy...

A románok miért mondják, hogy mongolok vagyunk amikor ők átlagosan sötétebb bőrűek és sőtétebb hajúak mint a magyarok?

Figyelt kérdés
3 hónapot éltem Bukeresten és az átlagos románnak fekete a haja, barna a szeme, és a bőre is latinos. Míg én Magyarországon a barna hajammal, kék szememmel és átlagos európai bőrszínemmel teljesen átlagosnak számítok.

2022. nov. 30. 18:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
A románok ősei albán kecskepásztorok és indiai bevándorlók keveredéséből jöttek létre.
2022. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
60%
Az Urál vidékéről jövünk. Közben megálltunk a mai Kazahsztán területén is, ahol keveredtünk a kazárokkal, kipcsakokkal. Szóval valóban ázsiai, mongol jellegű gyökereink vannak.
2022. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én erdélyi vagyok és mikor jártam a Balkán déli részén (Albánia, Macedónia) nagyon szembetűnő volt, hogy mennyire hasonlítanak az ottani emberek a románokhoz. Majdnem ugyanazok az arcok jöttek az utcán, mint bármelyik román nagyvárosban. A mai magyarok genetikailag ellenben leginkább a szláv népekhez hasonlítanak.
2022. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Nekem azt mondta egy román, hogy a buta, tanulatlan románok mongoloznak csak.
2022. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
38%

#14 Akkor ez forditva is igaz lehet?

Hogy csak a buta, tanulatlan magyarok románoznak csak?

2022. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

14

Az biztos egy buta, tanulatlan román volt aki ezt mondta mert a magyarok bizony mongolok

2022. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány hivatalos álláspontja szerint a magyarok az Urál környékéről jöttek. Ami nem Mongólia. Másrészt, a mongol nevet az 1100-as évektől használják, a magyarok korábban érkeztek a Kárpát-medencébe. Harmadrészt, meg mi nem mongolnak hívjuk magunkat, a mongolok népirtást követtek el a magyarok ellen, szóval így hívni minket az egy sértés. Az ukránt se illik orosznak hívni, a szerbet se usztasának, vagy horvátnak.
2022. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, a mongol a magyarokra nem polkorrekt elnevezés. A románok meg románoknak hívják magukat.
2022. dec. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Meg még bozgoroknak is neveznek mi meg dzsipszizzük öket és egyek sem hivatalos
2022. dec. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nőjetek fel
2022. dec. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!