Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mesélne valaki Csehország...

Mesélne valaki Csehország politikai helyzetéről?

Figyelt kérdés

Én abban a hitben voltam, hogy a csehek jóval liberálisabbak a lengyeleknél és a szlovákoknál. Ehhez képest a tavalyi választások eredménye nem ezt mutatja. [link]


Baloldali párt pl. nem is jutott a parlamentbe. A jobboldali-szélsőjobboldali pártok együttesen bőven több, mint 60%-ot szereztek.



2022. dec. 5. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
De nálunk jobban élnek!
2022. dec. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt nem nehéz, tekintve Magyarország jelenlegi helyzetét és kilátásait...
2022. dec. 5. 19:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, irány nyugat, itt éhezés lesz
2022. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pirates az azért egy balközépnek minősül. Spolu néven futó koalicióban van liberális párt, de úgy az egész is egy ilyen jobb liberális, liberális konzervatív beállítottságú.
2022. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én cseh vagyok, mi érdekel konkrétan a politikai helyzettel kapcsolatban? Az biztos, hogy itt ezeket a baloldali eszméket, pártokat nem kedveljük, böven elég volt belöle a multban az a pár évtized. A jobboldaliság meg a liberalizmus nem egymás ellentétei, én például a Kalózpártra szavaztam, akik jobbliberális, de azzal sincs bajom, hogy a mostani kormányfö van. Ettöl függetlenül elég cool az élet, a jobboldaliság nem merevséget meg konzervatívizmust jelent.
2022. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%

Magyarországnál jobb az élet ott valamivel. Nem fényévekkel, de jobb.

De azért ők is messze vannak nyugat európától. Pl. egy német, holland szinttől messze vannak eléggé.

2022. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

Kérdés miben vagyunk messze, azért ez elég jó jövökép: [link]

Nálunk a közép és a nagypolgári réteg, ami igazán erös, mi tesszük ki a legnagyobb részét a társadalomnak. Az tény, hogy nem olyan sok az igazán gazdag ember, viszont cserében a szegények aránya is rendkívül alacsony világszinten nézve is, nincsenek például akkora társadalmi szakadékok, mint az USA-ban. Nem annyi a fizetésünk euroban átszámolva, mint a hollandoknak, viszont a megélhetés költségeit -lakhatás/étkezés/szolgáltatások stb - nézve jó színvonalat ad, a Koronánk jobb az Eurohoz képest, népszavazáson el is utasítottuk az Euro bevezetését. Nagyon alacsony a vallásosak száma, meg általában a szélsöségek, a depresszió. Az egészségügy, az oktatás, a szociális hálózat is nagyon jó, ebben is rendre az élvonalban végzünk.

2022. dec. 6. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A cseheknél a baloldalinak számító Szociáldemokraták oroszpártiak, főleg Zemamn idején voltak azok. Míg a Polgári Demokraták jobbközépen, enyhe euroszkeptus, konzervatív liberális párt. A Babis-féle ANO párt olyan, mint a Fidesz a 90-es években: centrista, liberális és populista is. Elég furcsa egyveleg, az ALDE liberális pártfrakció részei. A széljobbos Szabadság és Közvetlen Demokrácia pártot egy Tomio Okamura nevű félig japán félig cseh ember vezeti.
2023. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!