Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fogalmazódott meg annak...

Miért fogalmazódott meg annak idején a csehekben és a szlovákokban, hogy egy közös országban (Csehszlovákia) akarnak élni, ha egyszer külön népeknek tartották magukat?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Pontos okát nem tudom, de lehet együtt erősebbnek érezték magukat.
2022. dec. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Az első világháború után, a Monarchia feldarabolásakor alakult meg Csehszlovákia, 1918-ban. A csehek az erősödő német nacionalizmus miatt mentek bele. A szlovákok akkor már régóta küzdöttek az autonómiáért, ezért nekik is kapóra jött, hogy így leválhatnak a Monarchiáról. A Monarchia iparának 70%-át vitték magukkal, miközben a lakosságból csak 26%-ot, területből 21%-ot, úgyhogy kimondottan jól jártak.
2022. dec. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ideiglenes megoldásnak jó volt, így a szlovákok el tudtak szakadni, és onnan már könnyebb volt függetlennek lenniük. És szerintem ezt csak néhány értelmiségi mondta, hogy ők egy nép, testvérnép, egy országban akartak lenni, a lakosság 99.99%-a azt sem tudta, mi történik, még sok szlovák értelmiségi sem így vélekedett. Inkább a csehek irányították a folyamatokat, határozták meg, mit gondoljanak a szlovákok. Azon belül is néhány beteges hazudozó, Masaryk és Benes, akik minél több területet akartak lopni a magyaroktól.
2022. dec. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
nem ök akarták, hanem ez lett rájuk eröltetve
2022. dec. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert annak idején csak igy tudott a két ország életben maradni.
2022. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem véletlen, hogy könnyen ment a szétválásuk is, a csehek eleve is rühellték a szlovákokat.
2022. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6: A másik fél sem igazán kedvelte, de ez még az akkori generáció gondolta igy, de ma már ez értelmét veszitette.

Az emberek nagy része szeretné ha újra Csehszlovákia lenne, mint én is. :)

Nagy butaság volt annak idején ketté nyirni az országot, gazdaságilag nem igazán volt jó ötlet, még ha hirtelen annak is tünt.

2022. dec. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Az első VH után a csehek azért akarták minden áron megkapni a szlovák területeket, mert a függetlenedő Csehországban majdnem fele-fele arányban éltek németek és csehek és féltek az egyre erősődő német nacionalizmustól.
2022. dec. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!