Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyáltalán léteznek olyan...

Egyáltalán léteznek olyan egyértelműen centristának vagy akárcsak mérsékelt jobb illetve baloldalinak nevezhető európai politikusok és/vagy pártok akik békepárti nézeteket vallanak az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak én vagyok a tudatlan , de valamilyen oknál fogva nem tudok egyetlen egy olyan nem szélsőbaloldalinak vagy szélsőjobboldalinak titulálható európai politikusról és/vagy pártról , akik most jelenleg az általános békepártiságot hírdetnék az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban ...


Attól függetlenül hogy ( szerintem elég jó példát mondván ) Clare Dalyről vagy Dúró Dóráról lenne szó , én csak és kizárólag olyan békepárti politikusokról meg pártokról tudok akik egyúttal a politikai spektrum szélsőségein helyezkednek el , vagy legalábbis úgy vannak nyilvántartva a közvélemény részéről ...


Na most persze azt tudom hogy a Fideszt lehetne nevezni , főleg a saját hazai politikai mércénket alkalmazva , egy jobbközép pártnak amely ( legalábbis elvileg ) békepárti , de attól még szerintem ők nem felelnek meg ennek a kritériumnak ha már csak a nemzetközi megítélésüket vesszük alapul centrista illetve mérsékelt ügyben ...


Tehát egyáltalán léteznek e olyan európai politikusok és/vagy politikai pártok akik illetve amelyek olyan módon békepártiak , hogy még csak nem is kérdőjelezi meg senki a centrizmusukat illetve mérsékeltségüket ?



2022. dec. 10. 13:25
A kérdező szavazást indított:
Léteznek
Nem léteznek
Egyéb
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a fogalmak már rég nem léteznek a politikában, hogy bal-közép-jobb.

Globalisták meg nemzeti beállítottságúak vannak, már így oszlanak meg a pártok.

2022. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mindenki békepárti, csak kérdés milyen békefeltételeket akar.
2022. dec. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj, hogy a Magyar kormányzati narratíva szerint az a békepárti, aki hajlandó gondolkodás nélkül lefeküdni az Oroszoknak.

Ezt viszont Európa többi részén nem békepártiságnak hívják hanem csicska mentalitásnak

2022. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mit értessz béke párti alatt ? Mert ha Oroszország most kivonulna a jogtalan háborújából amit ő kezdett el, akkor azonnal béke lehetne, de erre nemigazán hajlandó, pedig ő kezdte a háborút, teljesen jogtalanul, nem is tudta megnyerni és nem is akar kivonulni, pedig ha megtenné azonnal béke lenne. Én azt a narratívát vallom, hogy ha van két független ország és az egyik többször garantálta a másik területi integritását szerződésben leírva, akkor ne támadja már meg egyik napról a másikra, de ha mégis megteszi akkor meg vonuljon ki és akkor helyre áll a béke. Szeritem ez egy teljesen normális felfogás, kár hogy a világ nem így működik.
2022. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Majd ha megunják, ezt, leszne majd.
2022. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!