Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael területe kié volt 1948...

Izrael területe kié volt 1948 előtt?

Figyelt kérdés
2022. dec. 16. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Inkább az a kérdés, hogy kié nem volt. Kezdetben az egyiptomiaké volt aztán a zsidók hazája lett. Aztán jöttek a hódítók, Babilónia, Asszírok, Perzsák, Rómaiak, Bizánciak, Arabok (Mohamed próféta idejétől kb.), Oszmánok többek között, aztán a Briteké lett és 1948-ban lett Izrael ismét független állam. Tehát szinte mindenki tulajdona volt, amíg ismét a zsidóké lett.
2022. dec. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A magyaroké még nem volt. Szerintem a béke érdekében Izraelt Magyarországhoz kéne csatolni. Talán akkor jobb lesz.
2022. dec. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12.


Fordítva. Magyarországot oda. Volt is olyan Izraeli vezér, aki egy időben ábrándozott arról, hogy megvásárolja...

2022. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

9.

"OMG.


Te inkább csak kérdezz."


Legalább olvasni megtanultál volna,de nem!



[link]


"mandátum jelentése

képviselői megbízás, felhatalmazás"

2022. dec. 16. 12:34
 15/17 A kérdező kommentje:

11.

Miért tartod evidensnek hogy a zs-ké legyen,amikor te is beismered ,hogy már "mindenkié" volt?

2022. dec. 16. 12:36
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem tökmindegy kié, fellapoztam a történelmi atlaszt, és onnan leírtam neked, hogy az elmúlt pár ezer évben kinek a birtokában volt az a terület. A jelenlegi szakasz 1948-ban kezdődött, aztán ki tudja mi lesz 50 év múlva. Itt tartunk most.
2022. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Azért mert még nem hallottál róla nem biztos hogy nem létezik amit az egyik hozzáíró írt:


a Népszövetség által az első világháború után a győztes hatalmaknak adott megbízatás a volt német és török gyarmatok, függő területek kormányzására.


[link]

2022. dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!