Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért zöld és megújuló energia...

Miért zöld és megújuló energia a napenergia neve, ha csak akkor térül meg a beruházás ha paksot akkumulátornak használhatják ?

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
He?
2022. dec. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megszüntetik az éves szaldó elszámolást és megy a felháborodás hogy így már nem éri meg napelemet telepíteni. A saját akkumulátor szintén drága az sem biznisz a napelemeseknek.
2022. dec. 18. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Megéri napelemet telepiteni, honnan szedted hogy nem éri meg? Fütésre nem lehet már használni mert havi elszámolás lesz.
2022. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fsms ***** válasza:
75%

Ha nincs szaldós elszámolás nem éri meg.

Viszont a technológia fejlődésével folyamatosan olcsóbb és hatékonyabb lesz a napelem.

Illetve a fúziós erőművek elérhetőségével az atom energia használhatóságát is átalakul, rugalmasabb lesz.

2022. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

"Megéri napelemet telepiteni, honnan szedted hogy nem éri meg? Fütésre nem lehet már használni mert havi elszámolás lesz."

Mit jelent az, hogy nem lehet fűtésre használni? Kinek mi köze hozzá, hogy én mire használom a saját magam által megtermelt áramomat?

És ha én egy köbös tartály vizet melegítek, hogy legyen az esti teámhoz melegvíz, az tán tilos?

2022. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
5 Seholse írtam olyat hogy tilos, azt írtam nem lehetséges. Aki eddig fütésre használta az a téli fütési energia igény kb 80% nyéron termelte meg majd télen használta fel. Ez jól müködöt éves elszámolásnál. Havi elszámolásnál ez nyilvánvaloan nem müködik.
2022. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
@6 Így világos, köszi.
2022. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Mert normális országokban nem b'sznak ki módszeresen és következetesen mindenkivel, aki merészel megújuló energiaforrásokat használni. Nekünk is bőven lett volna időnk és lehetőségünk kiépíteni a megfelelő hálózatot, de a Fidesznek fontosabb volt az oroszokkal paktálni.
2022. dec. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!