Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A "liberálisok" irigylik...

A "liberálisok" irigylik Trump,Erdogan, Orbán népszerűségét, azért diktátorozzák őket ?

Figyelt kérdés

Trump facebook követőinek száma : 34millió (Biden mindössze 11millió)


Erdogan : 10 millió


Orbán : 1,2 millió


Mindhármukat szétszedi a sajtó és az ellenzék, mégis nagyságrendekkel népszerűbb politikusok, mint a fanyalgó ellenzékeik.


2022. dec. 23. 20:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy magamból indulok ki ? Azt kérdeztem, irigységből megy-e a lejáratás, mert meg sem tudják közeliteni a követők számában az ellenfelek pl. Orbánt.


Erdogant is lehúzzák, ahhoz képest 10millióan követték be.


Erdogan egy féldiktátor, de az USA elnökei, akik háborúkat inditottak, hős szabadságharcosok, Obama még Béke Nobel-dijat is kapott a SEMMIRE.

2022. dec. 24. 05:22
 12/29 anonim ***** válasza:

"Azt kérdeztem, irigységből megy-e a lejáratás, mert meg sem tudják közeliteni a követők számában az ellenfelek pl. Orbánt."


Gyurcsánynak fele annyi követője nincsen, mint Orbánnak és megy a lejáratás.


Amúgy mondtam már, hogy ne Facebookot nézd hanem Twittert.

[link]

Erdogannak 19 millió követője van. Ha azt veszed, hogy Törökországnak a lakossága 85 millió és abból a negyede sem követi.

2022. dec. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Az amúgy milyen logika már, hogy ha valakinek sok követője van facebookon akkor nem lehet diktátor? Hitler is elég népszerű volt Németországban amíg jól ment a háború, attól még diktátor volt.


A felsorolt politikusok a demokratikus berendezkedés lebontására törekszenek az országaikban. Ezért hívjuk őket diktátoroknak. Ha technikailag (még) nem is felelnek meg teljesen a szótári definíciónak, de szemmel láthatólag igyekeznek, ezért megelőlegezzük a titulust.

2022. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A liberálisoknak mindenki a demokratikus berendezkedés lebontására törekszik, aki a liberális egyeduralmat meg akarja szüntetni.
2022. dec. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Igen, amennyiben demokratikus berendezkedés lebontásával akarja megszüntetni. És mint történelem bizonyítja, más módszerrel nem nagyon lehet, mert ha szabadon választhatnak, az emberek többsége a szabadságot választja az elnyomás helyett. Tudom, hogy ez egy nagyon nehezen feloldozható koncepció egy autoriter elme számára, de a legtöbb ember nem születik genetikailag talpnyalónak.
2022. dec. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

12, bocs, de Erdogan követőtábora HATALMAS. Ezzel a lefitymálással, hogy "csak" a Török lakosság negyede követi, elég lesajnáló vagy vele szemben. Nézd már meg, hogy a nyugat-európai miniszterelnököket hányan követik !


Én megtettem, végignéztem csomó ország legismertebb vezetőit és szinte senki nem követi őket. Úgy látszik, a liberalizmus, a kormányok gyakori váltogatása a gyakorlati életben mégsem jön be annyira az embereknek és amikor populistának titulálnak valakit, az valójában irigykedés.


Orbánt is többször szidta, populistázta egy cseh ballib politikusnő, akinek 3 % a támogatottsága és sokpárti koalició nélkül be se juthatott volna a parlamentbe. VÉgig olvastam a cseh kommentelőket, 99 %-ban megvédték Orbánt és közölték vele, hogy törődjön a maga dolgával és a saját országával.


"Az amúgy milyen logika már, hogy ha valakinek sok követője van facebookon akkor nem lehet diktátor?"


Ezen jót röhögtem. Akinek ez diktatúra, költözzön Iránba.


"A felsorolt politikusok a demokratikus berendezkedés lebontására törekszenek az országaikban."


Nem mondod. Konkrétan hogyan ? És vajon miért népszerűbbek több nagyságrenddel jobban, mint az ellenfeleik ?


Képtelenek vagytok megemészteni, hogy a magyar baloldali ellenzék Európa egyik legrosszabb, legszinvonaltalanabb ellenzéke, és hogy van egy nagy, domináns pártunk.


Ezt szinezitek túl és nagyitjátok fel mindenféle mondvacsinált indokkal kézzel-lábbal mindenhol. Rettenetesen unalmas.


Szlovákiában, a demokrácia kelet-európai fellegvárában pl. oknyomozó újságirót gyilkoltak meg pár éve, Fico bele is bukott.

A szlovákok elnyomják a kisebbségi magyarokat, nyelvtörvényt vezettek be hiába voltak már EU tagállam, érdekes mód a soviniszta 19. századi gondolkodásmódjuk miatt mégsem büntette meg őket az EU.


Emellett pofátlan, áldemokratikus szomszédaink (újságirók, politikusok) rendszeresen pofátlanul beleszólnak a mi belpolitikánkba és ekézik a kormányunk vezetőit, amihez semmi közük nincsen.

2022. dec. 25. 09:46
 17/29 A kérdező kommentje:

13, az én életemben semmi nem változott demokrácia terén a 2010 előtti demokráciához képest. Semmilyen demokrácia-index csökkenést nem tapasztalok.


Leirhatjátok minden nap ezerszer, a való életben ez csak egy felfújt lufi.



Sőt, manapság korrektebb birósági itéletek születnek, a rendőrség jobban végzi a munkáját, jobb a közbiztonság, mint 2010 előtt.

2022. dec. 25. 09:56
 18/29 A kérdező kommentje:

Hitler világuralomra tört és irtotta az embereket. Beteges gondolkodásmódja van annak, aki bármiben is hasonlitja Trumphoz vagy Orbánhoz.


De nyugodtan költözz el Iránba, ha neked itt nem jó.

2022. dec. 25. 10:01
 19/29 anonim ***** válasza:

"Ezen jót röhögtem. Akinek ez diktatúra, költözzön Iránba."


Ott sincsen diktatúra csak be kell tartani a helyi szokásokat.

Nekem speciel az a véleményem, hogy nyilván ezek nem diktatúrák de bizonyos esetekben a rendszer ebbe az irányba mozdult. Nincsen fékek és ellensúlyok rendszere. Ha Orbán holnap azt mondja, hogy ő újra nyitja Recsket és csak a cigányokat zárja oda akkor nincsen semmilyen demokratikus erő. Tehát ezeknek az embereknek a saját józan eszükön kívül nincs semmi ami akadályozza azt, hogy Pol Pottok legyenek.

2022. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Te is tudod, hogy nem élünk diktatúrában. Én törvényileg szabályoznám (külföldön is), hogy ne férjen bele a véleménynyilvánitás "szabadságába" (nevezzük inkább szabadosságnak), hogy ilyeneket lehessen büntetlenül állitani. A sajtó sem tehetné meg.


Petőfiék forognak a sirjukban, amikor hallják, hogy amiért ők küzdöttek és meghaltak, azt manapság politikai manipulációra használják.


Ha tiltottak az önkényuralmi jelképen, tilos a holokauszttagadás, akkor az a minimum, hogy Gulyás Márton se csinálhasson büntetlenül videót arról, hogy a Mi hazánk náci, a Fidelitas Hitlerjugend és ne tehesse meg birósági felelősségrevonás nélkül, hogy vágóképekkel "támasztja" alá a náci Németországból, hogy milyen szörnyű hely ez a Magyarország.


Undoritó, uszitó, becstelen és képmutató, amit csinál.


Úgyhogy nekem pl. túl sok már a véleménynyilvánitás- és szólásszabadság.


Petőfiék nem azért harcoltak, hogy mocskolódásra, kiforgatásra használják.



" Nincsen fékek és ellensúlyok rendszere. "


Ez egyáltalán zavarja a te életedet bármiben ?Mert az enyémet semmiben. Majd ha zavarni fogja, szót emelek érte, addig ez csak arra jó, hogy az ellenzéki sajtó gumicsontokat dobálhasson a dühös, befolyásolható ellenzéki olvasóknak és hogy meg tudjanak élni a médiapiacon.


Európában sorra buknak el a lengyel, szlovák, olasz, román, belga sokpárti koaliciók.

Nézd meg ezeknek az országoknak a választási eredményeit az elmúlt 20 évből és meg fogsz lepődni, hogy egyfolytában cserélgetik a kormányaikat évente-kétévente, rendszeres a kormányválság, új sokpárti kormányok is nehezen alakuknak (fél - egy év!).



Szeretnél kormányzó párt nélkül maradni a "demokrácia" nevében ? Én NEM.

2022. dec. 25. 10:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!