Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » XVI. Benedek pápa elhunyt....

XVI. Benedek pápa elhunyt. Milyen emlékek maradnak meg benned róla?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 18:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Semmi, nem vagyok vallásos.

Annyit tudok róla, hogy olyan pápa volt, aki lemondott és nem a tiara alól szenderült jobblétre, mint az elődei.

2022. dec. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem személy szerint semmilyen emlékem nem marad meg róla, de így, visszatekintve van valami, ami szimpatikus benne.

Mikor megszülettem még II. János Pál volt a pápa, ő megmaradt amolyan kedves, aranyos, súlytalan öregemberként. Utána emlékszem arra, mikor már nagybeteg volt és médiaeseményt csináltak a halálából. Nagyon nem tetszett. Utána megválasztották XVI. Benedeket, de már túlságosan felnőtt voltam ahhoz, hogy elhiggyek bármit, amit a katolikus egyház tanított. Tudom, hogy létezett, uralkodott, majd lemondott és jött Ferenc pápa, aki meg már teljesen hidegen hagyott.

Ám egyetlen szimpatikus húzása volt Benedeknek: az, hogy lemondott. Ő akkor úgy érezte, már nem tudja ellátni a feladatát. Emlékszem, II. János Pállal kapcsolatban mennyi vergődés volt az utolsó éveiben: megígérte a látogatást, de nem tud menni, nem tudja megtartani a "kötelező" miséket, nem tud áldást adni, aztán valahogy összeeszkábálták az öreget, de látszott-hallatszott rajta, hogy csak szenved, mikor az Urbi et Orbi áldást kell osztania - megalázó volt. Azt éreztem, hogy ott van egy öregember, aki már rég nem tudja ellátni a feladatát és leginkább az ágya szélén ücsörögne, de folyamatosan erőltetik, hogy mutogassa magát, mert Róma püspökeként és a római katolikus egyház fejeként ezt meg kell tennie. Sokkal szimpatikusabb volt XVI. Benedek hozzáállása: lemondott, visszavonult és az utolsó éveiben, mikor vélhetően ugyanolyan nyomorult állapotban volt, mint II. János Pál, már nem mutogatta magát, méltósággal halt meg. Azt, hogy a lemondása mennyire volt az ő döntése, nem tudom, de a kívülállók számára meg tudta őrizni a méltóságát, nem kellett olyan megalázó helyzetekbe keverednie, mint az elődjének.

2022. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Szimpatikusabb volt, mint a mostani, mert migrációellenes nézetei voltak.
2022. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Extra konzervatív, a hátra az új előre típusú pápa volt. Az egyetlen erénye az volt, hogy nem várta meg, hogy magatehetetlen trottyos legyen, mint elődje, inkább lemondott még időben.
2022. dec. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
10%
A lemondásával sikerült tönkretennie az utolsó maradványait is annak, amit pápaságnak hívtunk. :(
2022. dec. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Semmilyen.II. János volt aki ért valamit, azóta csak selejtek voltak akik meg is haltak gyorsan.
2022. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
XII. Piusz után volt megint tőrőlmetszett náci a Szentszéken, ezen kívül kiadott egycsillárd enciklikát és aktívan segített egy rakás pedofilt. Igazi abszolút monarcha volt a bácsi :)
2022. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem sok marad meg. Mindenesetre ő még komolyan gondolta a vallást és a hagyományokat. Ez a mostani Ferenc pápa elhozta a liberális züllést az Egyházba is. Már azt is ki akarják csinálni a globalista világ urai.
2023. jan. 1. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
@8 Jaja, bűnözők lábát mossa, meg azt mondja, hogy szeressétek felebarátotokat, csúnya komcsi ez a Jé akarommondani Ferenc.
2023. jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
9: ezt az összes előző pápa megtette, nem ő találta ki...
2023. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!