Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Ukrajna annyira ellenséges...

Ha Ukrajna annyira ellenséges a magyar kisebbséggel, akkor miért állnak be kárpátaljai magyarok az ukrán hadseregbe harcolni az oroszok ellen?

Figyelt kérdés

Miért nem az orosz hadsereget várják, hogy felszabadítsa őket?


[link]



2023. jan. 1. 20:31
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
91%
Muszáj nekik.
2023. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
83%
Mert ukrán állampolgárok és a kezükbe nyomják a behívót. Nem sok választásuk van. Ha esetleg ellent mondanak akkor jönnek a kedves demokratikus azovos fiúk és figyelmeztetik a családot is a hazafias kötelességre.
2023. jan. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
90%
Mert különben tarkón lőnék.
2023. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem áll be még a családját is elviszik.
2023. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
84%
Kötelezik rá és őket használják élőpajzsnak. Csak ezt a sajtó fél lehozni, mivel ütközik a mecénásuk érdekeivel.
2023. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
89%

Tudod mit csinálnak mindkét oldalon a rosszul kiképzett ágyutöltelék katonákkal ?

Ráküldik őket az ellenségre a biztos halálba. Miért ?

Amikor az ellenség elkezd lőni a szerencsétlenekre akkor felfedi a rejtett pozícióit és megpróbálják kiiktatni. Sok sok ember élete árán.

2023. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Khm el is menekülhetnek pl. Magyarországra.

Mint ahogy nagyon sok ukrániai magyar köztük férfi is megtette.


Egy rokonom magyar káprátaljai, és tartalékos behívott katona az ukrán hadseregben.

Ő pl. büszke rá, hiszen védi a hazáját - annak ellenére, hogy kérdeztük, miért nem jön Magyarországra.

Jó ez az ő döntése senki nem kényszerítette.

2023. jan. 1. 21:39
 8/42 anonim ***** válasza:
90%

bugyuta kérdező bugyuta kérdése, vagy kamukérdés.

menekülhetnek? már a háború elején határzár volt és a 18-60 közöttiek nem mehettek ki, hanem a határon visszaterelték behívóval a kezükbe.

2023. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Ha te nem védenéd meg a hazádat, ha ellenség rátörne akkor nem is lehetsz hazafi. Mondjuk ezt nagyon sok magyartól kormányközelből nehezen lehet elvárni. Persze minden ország hoz olyan rendeletet, nemrég Orbánék hogy nem büntetés terhe mellett lehet csak elszökni az országból háború esetén.

Ettől függetlenül hidd el sikerülne egyes ner köröknek.


Visszatérve Ukrajnára nyilván ott is van aki átjut férfiként a határon pl. családjával. Ahogy több százezer orosz nem akar ebben az agresszióban részt venni ezért elszökött orosz földről.

De becsülöm azokat a magyarokat akik vérüket adják a hazájukért, és átlátják a helyzetet, hogy most hol kell helyt állni.


Neked meg nem a buta kormánypárti és MHM propagandáját kellene beszívni, hanem mint nekem utánajárni a dolgoknak. Persze nem mindenkinek van rokona Kárpátalján, de hidd el nekem is a lelkem nehéz miattuk féltem őket az orosz marok szorításától.

2023. jan. 1. 22:52
 10/42 anonim ***** válasza:
73%

kedvencem az ilyen, mikor látatlanba megmondják hogy mihazánkos vagyok stb.


azt hogy neked van kárpátaljai ismerősöd és hogy ő ezt mondta azt majd mindenki maga eldönti hogy elhiszi neked vagy nem. szerintem a többség nem fogja elhinni.


ahol én dolgozok sok ukrán van, és mondták hogy gazdagék fizettek, és mentek kijevbe a luxus kocsijaikkal, a szegényt aki nem tud fizetni meg lökték a frontra. (nyilván majd ezt is vagy elhiszik vagy sem.)


ez hogy büszke rá hogy mehet védeni, elég meseszerű, szerintem 10ből 9 nem akar háborúba menni, nem számít hogy milyen nemzetiségű.

2023. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!