Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Afrikában mostanában miért...

Afrikában mostanában miért ritkábbak a puccsok, háborúk mint a XX.század végefelé voltak?

Figyelt kérdés
Lehet hogy tévedek de nekem úgy tűnik mintha stabilabb lenne a politikai helyzet Afrikában mint a 80-as, 90-es években volt. Nyílván van egy-két továbbra is reménytelenül instabil helyzetben lévő ország (pld Dél-Szudán, Mali vagy Szomália), de mintha a legtöbb régióban jóval stabilabb lenne a helyzet, mint 20-30 éve volt.

2023. jan. 5. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Mert ezek átköltöztek Európába.
2023. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Pár éve volt puccs Burkina Fasoban meg Guineaban, a Közép-Afrikai Köztársaságban évek óta dúl a polgárháború, Mozambik északi részén dúl az iszlamista terrorizmus, Nigériában a Boko haram még mindig aktív,stb.


Azért stabilnak ezt nem mondanám.

2023. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Ez igaz, de ezért is írtam hogy nekem mihez képest tűnik stabilabbnak a helyzet.

Az Észak-Afrikai arab országokban nyugi van, Kongóban és a vele szomszédos országokban úgyszintén, meg a Guineai-öböl országai is viszonylag csendesek. Régebben ezek a térségek párhavonta kerültek a címlapokra, akkora vérfürdők voltak rendszeresen.

2023. jan. 5. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ismét vannak gyarmat tartó uraik a beáramló tőke által (pl. Kína,USA),akik megmondják mit kell tenniük és hogyan.

Ameddig nincs egy intelligens ura (mindig külső nép) ezeknek az államoknak,addig visszasüllyednek a törzsi primitív szintjükre az élet minden terén és egymásnak esnek.

2023. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert az erős, balhézni, háborúskodni képes férfiak tömegei, már átjöttek európába. Most itt gyújtogatnak, balhéznak.
2023. jan. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem inkább csak nem jutnak el ide a hírek.

[link]

2023. jan. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Afrikát megérteni eléggé reménytelen próbálkozás. Azok a milicisták...

https://www.youtube.com/watch?v=sWThsP2Wcb4

2023. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!