Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajna végre modern tankokat...

Ukrajna végre modern tankokat kaphat, hogy megvédje magát?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jan. 10. 19:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
23%

Igen, csak már nem lesz, aki kezelje őket:

[link]

2023. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Hiába kap az bármit, nem tudja megvédeni magát.
2023. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#2: Miért nem?
2023. jan. 10. 19:21
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Ha az Origo megírta, mint ahogyan a harmadik világháború, kitörését vagy Oroszország területének megtámadását, amikor Herszont foglalták vissza az ukránok, nincs okom kételkedni, hogy a háborúnak hamarosan vége, és végre megvalósul az orosz-magyar közös határ, és végre csatlakozhatunk az Orosz Föderációhoz! 🧡🇷🇺✌️
2023. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

A Challenger 2-es az egy olyan harckocsi, ami nagyon egyedi lőszert használ. Konkrétan a világon mindenki egybeszerelt lőszert használ, de a britek csak azért is osztott lőszert. Honnan vételeznek az ukránok osztott lőszert a Chally 2-eshez ?


A Leó 2-es az nagyon nem szereti a 70-es évekbeli szovjet páncéltörő rakétákat, alacsony a túlélőképessége. És a T-72M1 ERA kazettával röhögve összetöri a 120-as nyíllövedékét.


Az USA meg mások kezével szedeti a csalánt, agitál, hogy adakozzanak Leó 2-eseket Ukrajnának, de M1 Abrams-et, még a 105-öst sem hajlandók eladni, pedig több Abrams van a világon, mint Leopárd 2-es.

2023. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
A feltételes mód használata mindenképp dicséretes. Még semmi nincs lezsírozva. De, ha valamely ország átlépi a Rubicont, akkor a többi is követni fogja jó eséllyel. Viszont azt is meg kell említeni, hogy a mennyiség is fontos. 10 db Challenger nem csinál nyarat, még ha meg is kapják. Ennél sokkal, sokkal többre van szükség, ha nem csak jelképes akar lenni a segítség. De mint írtam, lavinát lehet elindítani. 10 db Challengert követhet több tucat leo is. A németek is sokkal könnyeben adják ré az áldásukat, ha azt látják, hogy legalább egyvalaki, de inkább többen is tankokat szállítanak az ukránoknak, mégse tört ki a világvége.
2023. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

A Leopárd baja, hogy a németek törvényt hoztak arról, hogy oda adhatják el, ahol nem vetik be, akikről feltételezték, hogy háborúzni akartak vele, mint az egyiptomiak, szaúdiak, és emirátusbeliek, megtagadták, aki meg bevetette, mint a törökök, azoknak letiltották a terméktámogatást.


Minek gyártanak fegyvert, ha meghatározzák, ki ellen szabad beveteni ?


Addig az USA-t, a franciákat, és a briteket nem érdeklik, hogy az ő harckocsijaikat milyen helyeken használják.

2023. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a briteknek ez megérheti üzletileg. Mármint, ha egy éles konfliktusban jó marketinget tudnának csinálni a Challenger 2-nek, akkor az megágyazhatna a Challenger 2/3 külföldi megrendeléseinek.
2023. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
#7 ez a gordiuszi csomó mondjuk mér nagyjából á van vágva, mikor a közös EU-s fegyver szállítmányokról döntöttek. Röviden akkor is az volt a megoldás, hogy megtámadott nemzetet márpedig lehet segíteni a védekezésben fegyverekkel.
2023. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Jeffrey Spender ***** válasza:
57%

A világ fegyverüzletei nem harcérték alapján működnek. Nem foglalkoznak a vevők a lényeges paraméterekkel, a korábbi tapasztalatokkal és nem tanulmányokból tájékozódnak. Helyette annál sokkal összetettebb politikai - gazdasági kérdések. Mit adnak el, el akarják-e adni, mennyi az ára, mennyi az ellentételezés + a lobbi, egy rakás diplomáciai egyeztetés, és a politikusoknak csúsztatott borítékok és visszaosztás. És a harcérték / műszaki szempont a legutolsó.


A politikusok, akik döntenek a beszerzésekről, azok nem tudják, hogy mi a különbség a harckocsi és az önjáró tüzérség között, nem is értenek, és nem is érdekli őket. Az, hogy mi a drága, még az sem, a seregen kívül is megy az eszetlen pénzszórás, csak döntenek szimplán, hogy EU-s / amerikai / orosz / francia gépet akarunk venni. És csak nagyon ritkán kerülnek szóba a műszakiak, aminél valóban necces egy - két részegység.


Aki EU-s gépet akar, az németet vesz, és Portugáliától Magyarországig / Finnországig sokmindenki Leopárd 2-es felhasználó, a Bundeswehr és holland hidegháborús készletet osztogatták szét.


A kanadaiak is Leó 2-eseket vettek, a hollandok használt gépeit, nem kellett nekik sem Abrams, sem Chally, sem Leclerc.


Szaúd és Egyiptom az USA felhasználó, és orosz gépekben is gondolkodnak, mert megtehetik.


India francia és orosz gépeket akar, nem pedig 65 tonna feletti Abrams / Leó 2 / Chally-t.


Dél-Amerika az USA és orosz gépekben utazik.


És Fekete-Afrikában nincsenek működőképes államok és hadseregek.

2023. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!