Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Eszkalálódhat az ukrán-orosz...

Eszkalálódhat az ukrán-orosz konfliktus?

Figyelt kérdés
Ha igen milyen mértékben? Egyből bevetnének atomot vagy azért lenne hagyományos küzdelem is? Ki, hogy védekezne? Mi civilek miként tudunk védekezni ugyértem elutazni egy olyan országban, ahol nem lenne akkora hatása mint az EUban.?

2023. jan. 21. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, amíg egy háború dúl, az eszkaláció veszélye mindig fennáll. Ezért kéne mihamarabb befejezni.
2023. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha eszkalálódna és atomig jutnánk el, Oroszország valószínűleg taktikai atomtölteteket vetne be Ukrán területen, ezzel kapitulációra kényszerítve őket, illetve az is lehet, hogy felrobbantana elrettentésként egy lakatlan területen egyet, és utána döntéshelyzet elé állítaná Ukrajnát. Ez egy szörnyű dolog lenne, erre ugye a NATO kétféle módon reagálhatna vagy lenyeli és mégtöbb szankciót hoz az Oroszok ellen, vagy ugye nyíltan beavatkozik, ez utóbbi egy atomháborúvá eszkalálná a helyzetet. Én is örülnék neki, ha sikerülne békés úton rendezni a dolgot, de sajnos az Ukránokkal szemben annyi háborús bűnt követtek el az oroszok, hogy nehéz tárgyalóasztalhoz ülni és kompromisszumot kötni, az Oroszoknak meg fel kell mutatni valami sikert, mert az meg Putyinra nézve lenne veszélyes, ő meg nyilván nem szeretné ezt.
2023. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Igazából itt azon múlik majd a dolog ki fogja előbb ésszerűen belátni a dolgokat, és mivel jelenleg Putyin nemigazán hajlik erre, ezért valószínűleg az Ukránoknak kell majd, de mint írtam megértem, hogy ez számukra egy baromi aljas és megaláztató dologgal érne fel.
2023. jan. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
A NATO-tagság csak megvéd.
2023. jan. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Senkinek nem érdeke egy elmélyülő recesszió, szóval kevésbé valószínű.
2023. jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán, Put elkicsinyeskedte a háborúját, Ukrajna fog győzni Nato segítséggel. Put katonái, hadiereje elfogy, maradna a taktikai atom, de addigra már mindenki annyira fel lesz készülve az atom ellen, hogy simán leszedik majd az ilyen rakétákat, vagy akár oroszt is lemossák a térképről. Sztem kb. Put bejelenti hamarosan, hogy így-úgy az egészsége, a hatalmat átadja más emberének, az meg rögtön bejelenti majd, hogy befejezték a háborút, mert blabla.
2023. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 erre valljuk be kicsi az esély...
2023. jan. 21. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:

mindig van esély az eszkalációra

tudtommal most ramsteinben nem sikerült megegyezni a leopardok küldéséről, ez szerintem mondhatjuk hátráltatja a terjedést.


a múltkor volt egy szakértő aki az atomtámadásról beszélt és azt magyarázta hogy egy ilyen nukleáris készültségnek több fokozata van. szerintem olyat kellene elképzelni mint amikor nagy havazás vagy hőhullám érkezik, egyes, kettes szintű készültség pl.

azt hiszem kb 6 fokozatról beszélt, most az 5. körül vagyunk, az egyes meg az a fokozat lehet amikor már csak gombot kell nyomni és indul.

ha neadjisten második v első készültségi fokozatnál járnánk, ezeket nem titokban tartják, ilyenor csak értesítene az orosz fél hogy ez a helyzet és az európai és amerikai vezetők csak komolyan vennék.

ha valaki erről pontosabban tud az kérem javítson ki, de így emlékszem a dologra.

2023. jan. 22. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem valid. Honnan tudnánk, hogy melyik fokozatban vagyunk? A nyugat nem veszi komolyan Medvegyev szavait mondjuk ő lehet tényleg egy bohóc, akinek a fenyegetés a célja.
2023. jan. 22. 09:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmi nem lesz, kb. már vége a háborúnak, Lukasenka is egy technológiai fejlesztői expon volt most, amiben szó se esett a háborúról, és a videon csak olyan nyugodt a feje, mint Putyiné a napokban.
2023. jan. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!