Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban hogyan működik a...

Az USA-ban hogyan működik a nyugdíjrendszer?

Figyelt kérdés

Európában tudom, hogy az államok mindenhol jelentős mértékben szerepet vállalnak benne és hát többek között ezért is vannak kivetve magas adók a munkavállalókra, hogy a befolyó összegből fedezzék a nyugdíjasok juttatásait.

Viszont hogyan működik mindez egy kevésbé szociális államban, mint az USA. Hogyan lehet nyugdíjba menni és milyen juttatásra lehet számítani? Mennyire stabil a rendszer?



2023. jan. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Sehogy. Vagy takarítasz meg magadnak vagy nem.
2023. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam: [link]


Ha nem beszélsz angolul (bár akkor angolul is kigoogliztad volna gondolom):

Te és a munkáltatód egyaránt a bruttó fizetésed 6,2%-át fizeti a nyugdíjalapba, ez egyéni vállalkozószerűségek esetén akkor ugye 12,4%. Évi $137,000 fizetés fölött viszont már nem kell még többet befizetned. 1960 előtt születettek 65 évesen mennek nyugdíjba, azután születettek 67 évesen. Lehet variálni, hogy akár 62 évesen vagy 70 évesen menj nyugdíjba, de akkor annyival több / kevesebb lesz a nyugdíjad.


Eszerint pedig az átlagnyugdíj $1,827, a legmagasabb nyugdíj pedig $3,627.

2023. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 tipikus példája annak, hogy "gondolok valamit, akkor az biztos úgy is van". Politika kategóriában sok ilyen van.
2023. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor igazából ugyanúgy, mint nálunk.
2023. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A munkavallalok a Social Security-ba fizetnek be minden honapban es a nyugdijasok abbol kapjak a nyugdijat. A helyzet az, hogy vannak nyugdijasok akik kapnak nyugdijat annak ellenere hogy nem volt Social Security mikor ok dolgoztak, tehat nem is fizettek be semmit. Viszont akik most fizetik azoknak mar lehet nem fogja senki fizetni mire nyugdijba mennek.


Van meg IRA es 401k. A 401k a munkaltaton keresztul megy, amolyan magannyugdijpenztar. Nekem is volt csak megszunt mikor felmondtam es nem vittem tovabb mert az utana levo munkaltatom nem fizette, igy az addigi befizeteseimet megkaptam. Te es a munkaltato fizet be erre a szamlara.

Az IRA meg onkentes nyugdijpenztarhoz hasonlit. Altalaban vallalkozok csinaljak sajat maguknak.

Egyik sem kotelezo az utobbi ketto kozul, kisebb munkaltatok nem is foglalkoznak ilyenekkel. A Social security hozzajarulast viszont fizetni kell.

IRA es 401k-t mikor kiveszed akkor megadoztat az allam tehat az sem a legjobb dolog. Az allam annyi adot tesz ra amennyit akar. Valsag idejen lehet hogy nem is tudod kivenni anelkul hogy ne buknad el nagy reszet.

2023. jan. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"az átlagnyugdíj $1,827"


Ez nem egy túl magas összeg ott, vagy igen?

2023. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

En megneztem, hogy ha ma lennek nyugdijas es annyit kerestem volna nyugdijas koromig mint amennyit most, akkor $1200 lenne a nyugdijam.

Nyilvan mire nyugdijas leszek addigra az inflacio miatt tobb lesz, akkor is ha vegig ugyan az lesz a munkam es nem kapok erdemben emelest.

Ez kint nem sok mindenre eleg

2023. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!