Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyelországban és a Baltikum...

Lengyelországban és a Baltikumban miért olyan erős az oroszellenesség?

Figyelt kérdés

2023. jan. 29. 10:41
1 2 3
 21/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
13%

Én ezeknek a sérelmeknek a dédelgetését sem értem.


A mongolok és tatárok feldúlták az országunkat, kvázi népirtást tartottak. Gyűlöljük őket ?


A törökök itt voltak 150 évig, a lakósságunk kb a felére csökkent alattuk. Gyűlöljûk őket?


Az osztràkok is elnyomtak minket, leverték pár szabadságharcunkat ... Gyűlöljük őket?


A franciáknak Trianon van, és a Párizsi béke. Gyűlöljük őket ?


A románok bevonultak Budapestre fosztogatni, Tiszántúl elcsatolásáról álmodoztak össznépileg, volt a Vasgárda, a falurombolások, és továbbra is provokálódnak. Gyűlöljük őket ?


A németek is itt voltak, kiírtották a lakosság egy jelentős részét ipari módszerekkel, és az esetleges győzelmük ellenére cseléd nemzet lettünk volna. Gyűlöljük őket?


Az oroszok is itt voltak egy ideig. Gyűlöljûk őket ! De csak azokat, akik Moszkvából érkeztek, akik Kijevből, azokat nem !

2023. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
47%

"Én ezeknek a sérelmeknek a dédelgetését sem értem."


Érdekes, hogy az ukránokat nem vetted bele ebbe a felsorolásba.

Szóval az ukrán eredetű sérelmeket akkor lehet dédelgetni?

Mert a nagy oroszimádat mindig ezzel van magyarázva.

2023. jan. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
22%

Az ukránok a jelenkorban, 2014 óta folyamatosan gyalázkodnak, legutoljára a dnyiprói polgármester alkotott, két napja.


Akármennyire palástolja, hogy a kormányt szidta, de az írása alapján a kollektív történelmünk és népünk anyázása ment, másrészt orosz nyelven tette, akkor mondhatnám, hogy az ukránok is oroszok, csak tahó kiadásban ?


Eltelik egy 50 év, akkor lesz lehetséges a megbékélés.

2023. jan. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
43%

Oh, ok. Akkor a dnyiprói polgármester miatt kollektíven utálhatunk mindenkit. Szerencsére nálunk soha nem fordult elő, hogy valaki az ukrán népet gyalázta, így az ukránok utálata nem lehet jogos az irányunkba...oh, wait. Vagy utálni csak az egyiknek szabad? Ilyenkor mi a szabály?

Viszont ha 50 év az az idő, amíg lehet utálni, akkor szerintem az oroszok még bőven beleférnek, mert mondjuk találomra én a "rendszerváltástól" számolom, mert addig a káros hatásuk egyértelmű.

Akkor még joggal nem békéltem meg. Köszi.

2023. jan. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
22%

"Akkor a dnyiprói polgármester miatt kollektíven utálhatunk mindenkit."


Az Ukrán Kormány tagjai régóta gyalázkodnak, 2017 óta, akkor a polgármester az csak ráadás, és Dnyepropetrovszk sem a világvégi, Kecel jelentőségével bíró város, hanem fontos energetikai, közlekedési csomópont, és uránt is dúsítanak.



"Viszont ha 50 év az az idő, amíg lehet utálni, akkor szerintem az oroszok még bőven beleférnek, mert mondjuk találomra én a "rendszerváltástól" számolom, mert addig a káros hatásuk egyértelmű."


A második világháborúban ki kopogott először ? Ők nálunk, vagy Németország és haverjai Oroszországban ?


És Churchill, Roosevelt és Sztálin miben is állapodtak meg ? És van-e jelentősége, hogy Sztálin milyen származású volt ? Akkor a grúzokat is utálhatjuk újonnan ?


És Nagy Imre miért veszett el hőssé, amikor moszkovita volt, és ő felelt a padlássöprésekért ?


A történelemben objektivitás, fekete - fehér tények helyett megy a szelektív hősgyártás, és ellenségkép kreálás.

2023. jan. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
79%

Te sem vagy túl objektív, ha az ukránok utálatára nem érvényesek a saját szabályaid sem.

Ukrajnát 2014-ben támadták meg az oroszok, a magyar kormány Orbánnal az élén már sokkal régebb óta puszipajtása Putyinnak.

2023. jan. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
12%

Ukrajna 2014-ben polgárháborúba süllyedt, és mikor szabad egy országban intervencióskodni, vagy nem ?


Puszipajtása Putyinnak Schröder, Merkel, sőt még Scholz-ot is szidalmazza az ukrán nagykövet, minősíthetetlen hangnemben. Mindenki, aki nem gondolja egységben ugyanazt, mint az ukránok, az putyinista.


Nuff said.

2023. jan. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
87%
25-ös az okfejtésed, már-már doktor admirális generális miniszterelnökúri szintü... féligazságok mindenhol.
2023. jan. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
0%

#28-as


Berlinbe milyen gyártmányú, és típusú harckocsik értek először ?

2023. jan. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!