Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "Ukrajna a senki Földje"....

"Ukrajna a senki Földje". Igaza van Orbán Viktornak?

Figyelt kérdés

Az ukrán berkekben nagy port kavart kijelentést ha nem emeljük ki a teljes kontextusból, így hangzik : ""Putyin célja az, hogy irányíthatatlan roncsot csináljon az országból, éspedig azért, hogy azt a Nyugat ne tudja trófeaként felmutatni. Mi több, ez már sikerült is, Ukrajna olyan, mint Afganisztán: a senki földje"


Ugye, így már nem is hangzik sértőnek? Semmi bántó sincsen benne, ami miatt egy ukrán oligarcha felháborodhat. Hiszen ez egy semleges, objektív kijelentés volt. 10 millió ember elmenekült, a legértékesebb területek elfoglalva, rengeteg város földig bombázva. Ezen hogy lehet kiakadni? Nem volt negatív kijelentés. Milyenek ezek az ukránok, ha ilyenekre is ugranak? Meg 6.-os törikönyvekre? Ők meg itt hosszasan gyalázták, fenyegették a magyarokat...



2023. febr. 2. 10:02
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

20 kiderült bizony, hogy dollárt kapnak folyamatosan évtizedek óta és függetlennek nem igazán mondanám, mert egy dk-s lap nem ír sosem kritikát a pártról.


Ha már függetlenek és objektívek elvileg ezek a médiák igazán utánaolvashattak volna az eredeti Orbán szövegnek és leírhatták volna objektíven

2023. febr. 2. 11:13
 22/38 anonim ***** válasza:
84%

#21

"kiderült bizony, hogy dollárt kapnak folyamatosan évtizedek"

Ami simán nem igaz. Te a pártokról beszélsz, sőt, még azokról sem, kizárólag MZP kapott és az ellenzéki megszólalásokból azért lehet tudni, hogy úgy jött ide ennyi pénz, hogy csomóan nem is tudtak róla.

A médiának ehhez nem sok köze volt.


Szóval hazudsz.


"egy dk-s lap nem ír sosem kritikát a pártról."

Melyik a dk-s lap? A 444? A telex? A hvg? Egyik se dk-s lap és mind írt a dk-ról negatív cikket. Melyik média is volt, ami pl. az ellenzéknek is rettentő kínos parkolási ügyet feltárta? A 444, bocs.


A nyugati fény dk-s, de azt nem is sorolom a függetlenekhez.


"Ha már függetlenek és objektívek elvileg ezek a médiák igazán utánaolvashattak volna az eredeti Orbán szövegnek és leírhatták volna objektíven"

LOL, szó szerint idézték, én is láttam a cikket.

Utólag írta át a szerző teljes mértékben másra. :D

2023. febr. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

22 lehozták, hogy a médiájuk is kap egy csomó pénzt nyugatról bizony. Csak te nem olvastad, de ez a tájékozatlanságod jele. Informálódni kell és nem egyoldalúan tudod?


"Melyik a dk-s lap? A 444? A telex? A hvg? Egyik se dk-s"


A dk-s az ezalényeg, nyugatifény. Amiket írsz azok más ballib pártok lapjai vagy csak simán nyugatiak pénzelte

2023. febr. 2. 11:20
 24/38 A kérdező kommentje:

22 "LOL, szó szerint idézték, én is láttam a cikket.


Utólag írta át a szerző teljes mértékben másra. :D"


Pont azt írtam, hogy utánanézhettek volna a teljes szövegnek nem csak egy mondatot kiemelve a kontextusból. Ugye MZP-nél ezért sírtatok

2023. febr. 2. 11:21
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

22-es a kérdezőnek: "Szóval hazudsz."


Persze, de hát őt ezért fizetik. :-)))

2023. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
86%

#23

"lehozták, hogy a médiájuk is kap egy csomó pénzt nyugatról bizony. Csak te nem olvastad, de ez a tájékozatlanságod jele. Informálódni kell és nem egyoldalúan tudod?"

Ez érvelési hiba. Dollármédiáról beszéltél, ami évtizedek óta üzemel. Szóval ezt kellene bizonyítanod, hogy évtizedek óta dollárban kapnak pénzt.


Pl. hogy egyszerű dolgod legyen, mutasd be a 444 esetén, hogy 2 évtizeddel ezelőtt 2002-ben mennyi pénzt kaptak dollárban. Ha nem tudod, akkor legalább annyi gerinced legyen, hogy bocsánatot kérsz a hazudozásod miatt.


"A dk-s az ezalényeg, nyugatifény."

Ezek nem is független lapok, ahogy az origo, 888 vagy mandiner sem.


"Amiket írsz azok más ballib pártok lapjai vagy csak simán nyugatiak pénzelte"

Nevezd akkor szépen meg, mert ez a terelés elég szánalmas. Ha megneveznéd, akkor bizony lehetne téged cáfolni, mert lehetne olyan cikket hozni, amit az általad mondott párt ellen hoztak le.

Nyilván nem teszed, mivel kiderülne, hogy most is hazudsz.


Nincs olyan párt, amiről mondjuk a 444 ne írt volna már negatívat. Amikor vegzáltak Szél Bernadettet és Hadházy-t, akkor az lmp-ről írták, FeGyőr szánalmas szerepléseit a momentumról írták, a mostani Blaha kapcsán Karácsonyról és a párbeszédről is született. A parkolási ügyek az MSZP-nek fájtak a legjobban. A DK-ról meg kb. hetente írnak egyet.


"Pont azt írtam, hogy utánanézhettek volna a teljes szövegnek nem csak egy mondatot kiemelve a kontextusból. Ugye MZP-nél ezért sírtatok"

Bocs, keversz két dolgot.

Orbánt teljes kontextus alapján hozták le, viszont a lényeget idézték. Ennek ezek, legalábbis amiket én olvastam, megfeleltek.

MZP esetén hazudtak arról, amit mondott. Ezt bíróság is kimondta.


#25

"Persze, de hát őt ezért fizetik"

Akkor tessék cáfolni.

Hogy lehet, hogy egy telex-en, hvg-n, 444-en minden pártról lehet negatív kritikát olvasni, ha pártlapok?

2023. febr. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%

Ez így is sértő. Amúgy Viktor figyelmébe ajánlanám, hogy Magyarország is ugyanolyan ütközőzóna, mint Ukrajna és itt is nagyhatalmi érdekek feszülnek egymásnak. Ki tudja, hogy pár évtized múlva nem dobnak-e minket oda koncnak Oroszországnak? És akkor mi is "senki földje" leszünk, ugye milyen sértőnek hangzik így már...

Orbán egy diplomáciai nulla. Nem ez az első ilyen kijelentése amúgy. Én sem szeretem az jelenlegi ukrán vezetést, de nem veszi észre, hogy minden ilyen kijelentéssel a legtöbbet a kárpátaljai magyarságnak árt? Kicsit kéne csak gondolkodni... Most csak egy ukrán polgármester válaszolt nekünk egy csúnyát, meg bekérették a kijevi magyar nagykövetet. De mi gátolja meg azt, hogy majd néhány ukrán nacionalistább érzelmű keménylegény Kárpátalján majd jól megveri Mariska nénjét és Józsi bátyját, mert magyarul beszéltek? És ha csak megverik őket és nem szétlövik, akkor szerencsések, mert Ukrajnában jelenleg az nem jut fegyverhez, aki nem akar.

2023. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

26# "Ez érvelési hiba. Dollármédiáról beszéltél, ami évtizedek óta üzemel. Szóval ezt kellene bizonyítanod, hogy évtizedek óta dollárban kapnak pénzt."


Bizonyítva lett. Pont ezért írtam, hogy tájékozódni kellene, de neme egyoldalúan. Kiderítették ezt is


"hogy bocsánatot kérsz a hazudozásod miatt."


Főleg, hogy ez tényszerűén bizonyítva lett. Szerinted miért nevezik dollármédiának? Bizonyították. Nekik kellene bocsánatot kérniük félrevezetés címén, amit velünk olvasókkal tettek


"Ezek nem is független lapok, ahogy az origo, 888 vagy mandiner sem."


Utóbbiak nem kaptak külföldről egy fillért sem


"Nevezd akkor szépen meg, mert ez a terelés elég szánalmas. Ha megneveznéd, akkor bizony lehetne téged cáfolni, mert lehetne olyan cikket hozni, amit az általad mondott párt ellen hoztak le."


Ezek amiket linkeltél mind nyugatról pénzelik. Bizony a telexet is.

Hvg is hogyne


"Nincs olyan párt, amiről mondjuk a 444 ne írt volna már negatívat."


Nem csak pártokból áll a baloldal...


"Orbánt teljes kontextus alapján hozták le, viszont a lényeget idézték. Ennek ezek, legalábbis amiket én olvastam, megfeleltek."


Orbánt NEM A TELJES kontextusból hozták le. Hisz ezt írtam. Olvasd el a cikkeket. Csak az a mondat szerepel bennük a szövege nem.


"MZP esetén hazudtak arról, amit mondott. Ezt bíróság is kimondta."


Nem hazudtak semmit. Azt hozták le amit mondott. Az hogy elmarasztalták azért van mert a bíróság bizony nem fideszes


"Hogy lehet, hogy egy telex-en, hvg-n, 444-en minden pártról lehet negatív kritikát olvasni, ha pártlapok?"


Úgy hogy a nyugat pénzeli.

2023. febr. 2. 12:49
 29/38 A kérdező kommentje:

27 "Ez így is sértő."


Micsoda? Ez? """Putyin célja az, hogy irányíthatatlan roncsot csináljon az országból, éspedig azért, hogy azt a Nyugat ne tudja trófeaként felmutatni. Mi több, ez már sikerült is, Ukrajna olyan, mint Afganisztán: a senki földje"


Az nem sértő amit ők mondanak hosszú évek óta, tesznek, bontják a szobrainkat, fenygetőznek és verik a magyarokat?

2023. febr. 2. 12:50
 30/38 A kérdező kommentje:

"Viktor figyelmébe ajánlanám, hogy Magyarország is ugyanolyan ütközőzóna, mint Ukrajna és itt is nagyhatalmi érdekek feszülnek egymásnak."


Ettől még nem vagyunk senki földje. Olvasd el amit Viktor mondott..

2023. febr. 2. 12:51
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!