Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ból is van kivándorlás?

Az USA-ból is van kivándorlás?

Figyelt kérdés

Igazából a 20. században az álmok hazájának számított, a két világháború győzteseként pedig szuperhatalommá vált, 1960-ban a világgazdaság majdnem 40%-át adta. Az életszínvonal kétségkívül ott emelkedett leginkább, mert ha nézzük már 50-es években már gyakorlatilag minden középosztálybeli családnak lett autója, de más fogyaszási cikkek is, mint a hűtő, televízió, mosógép, stb is ott terjedtek el először.

Ennek ellenére úgy tűnik az utóbbi 40 évben már ott is egyre inkább polarizálódik a társadalom és a gazdasági növekedés csak a szupergazdagokat hízlalja tovább, a reálbérek nem növekednek, a középosztály szűkül. Európához képest sokkal nehezebb a hozzáférés az egészségügyhöz, oktatáshoz, a munkavállalói jogok szűkebbek, kevesebb a szabadság, a szociális ellátások, stb. Persze az más kérdés, hogy valószínűleg Európában sem lesznek hosszútávon fenntarthatóak a szociális kiadások, mert a lakosság elöregedésével egyre több teher hárul az aktív emberekre.

Az USA-ban jobbak a bérek ez tény, vagy ha valaki vállalkozni szeretne, akkor valószínűleg kevesebb akadályt gördítenek elé, alacsonyabbak az adók, de lehet aki nagyobb szociális biztonságra vágyik, az inkább mégis átjön Európába. Találkoztam ilyen amerikaival, aki azt mondta elege lett, hogy otthon mindenki csak "workaholic"(munkamániás) és inkább átköltözött Európába. Várható, hogy idővel nem csak bevándorlás, hanem kivándorlás is lesz az USA-ból? Persze nem minden társadalmi rétegben, mert a dél-amerikaiaknak mindig vonzó célpont lesz a közeljövőben is.



2023. febr. 2. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is vannak ismerőseim, Dániában, Franciaországban, ők 20-25 éve jöttek el USA-ból. De sose kérdeztem meg őket, hogy miért. Szerintem munka miatt. Mind nemzetközi programokban dolgoztak/dolgoznak, úgy kerültek Európába. Aztán itt maradtak.

Dél-Amerikaiak meg sokan jönnek tanulni, dolgozni, főleg Spanyolországba és Portugáliába. Nyelv miatt ez nekik könnyebb.

2023. febr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Természetesen van kivándorlás, de a mértéke jóval alatta marad az USA-ba történő bevándorlásénak.
2023. febr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MDaniel98 ***** válasza:
96%
Persze, de a bevándorlás jóval naggyobb. És ez szerintem így is fog maradni a jövőben is.
2023. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A világ valamennyi országából van.
2023. febr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

Tudod, ha majd nem a tróger mtva-ból ismered meg a világot, akkor kicsit tájékozottabb leszel. Én éltem kinn pár évet, és csak oyanokkal találkoztam, akik bárhonnan oda szerettek volna költözni.

De tudod mit, meghagylak a bárgyú egybites gondolataid közt, és hidd azt, hogy van kivándorlás :)

2023. febr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Van: a hatóságok elöl menekülő bűnözők pl. előszeretettel választják Mexikót... :)
2023. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!