Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok erről a brit...

Mit gondoltok erről a brit megélhetési válságról?

Figyelt kérdés
Milyen jó, hogy itthon ez ismeretlen jelenség: [link]
2023. febr. 2. 15:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
13%

"Nem tudom, honnan jött a nettó 250."


Hát azt észrevettem.

Tudod az csak egy dolog, hogy 500 ezret keresel, ha Londonban 2* annyiba kerül az élet.


Valahogy szeretsz letagadni az 500 ezernél, de már a "2* annyiba kerül" nem akar átmenni.

Innentől kezdve meg fölösleges veled tárgyalni, gyerekes vagy.

2023. febr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
16%

Jah, igazad van, véletlenül elütöttem, nem 230, hanem 280.

Hát ez aztán mindjárt más 😁

2023. febr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 MolotovPunk ***** válasza:
63%
Ha annyira nehéz lenne ott az élet, nem élne annyi magyar Angliában. Arról nem is beszélve, hogy Angliában jobb az adórendszer meg ott van szakszervezet is, nem úgy mint Magyarországon. Mellesleg nem Londonból kell kiindulni megélhetés szempontjából, ennyi erővel Budapestet is mondhattam volna. Itt Budapesten sem könnyű a megélhetés, hiába jobb a fizetés, mint Szabolcs megyében. Egyébként beszélj Angliában élő magyarokkal, ők megmondják miért maradtak Angliában. Nyilván jó okkal.
2023. febr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 MolotovPunk ***** válasza:
2023. febr. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 hypno ***** válasza:
69%

#12


Eleve ott dől meg a marhaságod, hogy be sem engednek munkavállalási céllal az országba, ha a jövőbeni munkahelyed nem ad minimum 25.600 font fizetést. Érted? Minimum. Azt 12 felé elosztod (ennyi hónap van egy évben) , az 2133 font, vagyis mai árfolyamon úgy 920 ezer forint.

Ha egy külföli munkavállalóra van szükség akkor ennél kevesebb nem ajánlható, de ha az adott munkakörhöz tartozó minimális fizetés ezt meghaladja, akkor a vendégmunkást is minimum annyival kell megfizetni.


Másfelől Nagy-Britanniában 67 millióan élnek és nem mindenki Londonban.

2023. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
78%

Na akkor londoni magyarként gondoltam hozzászólok ehhez a sok találgatáshoz meg matekozáshoz.


Az én fizetésem nagyjából £1700 nettóban, ami kb itt egy átlagos kereset. £640-et fizetek a szobáért, az árak a tavalyihoz képest kb 35-50%-kal nőttek (egy kis tej tavaly £0.90 volt, most £1.40 körül van), de még így se kell spórolnom hó végén mintha otthon dolgoznék egy multinál otthoni albérlet árak mellett. Nem tervezek hazamenni, mert még mindig jóval több pénzt tudok félretenni itt, el tudok utazni nyaralni akár évente 3-4x is ahogy a munkám engedi, viszont rendszeresen beszélek otthoni ismerősökkel, családdal és egyáltalán nem általános, hogy valaki 500 ezer körül keressen, szóval messze nem az a valódi átlag, inkább 200-250 körül, keleten még kevesebb. Szinte soha nem nyaralnak, gyűjteni lehetetlen, csak vegetálnak rengetegen és még mindig ez a feszült gyűlölködő irigykedő légkör jellemző amikor hazalátogatok. Kösz, de inkább maradok itt, még így is hogy válság van. Meglátjuk milyen lesz a helyzet pár év múlva.

2023. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 MolotovPunk ***** válasza:
69%

12-es válaszoló pedig jókat hazudott. Ez az, mikor szembe jön a valóság. Őt nem zavarja az sem, hogy a V4-ek között is a legagyibb fizetések vannak Magyarországon. Élelmiszerárakban meg rekord magas a magyar, de ő csak hajtogatja a kamu fityeszes dumáját, hogy máshol rosszabb az élet.

[link]

2023. febr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Azt 12 felé elosztod (ennyi hónap van egy évben) , az 2133 font, vagyis mai árfolyamon úgy 920 ezer forint."


Bruttó.

2023. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
15%

"akkor londoni magyarként gondoltam hozzászólok ehhez a sok találgatáshoz meg matekozáshoz."


Szerintem senkit nem érdekel a fantáziálgatásod.

Bocs, hamarabb hiszek a statisztikának, ami engem igazol.

2023. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
14%

"hogy máshol rosszabb az élet."


Sehol nem írtam ilyet.

Azt írtam le, hogy egyáltalán nincs kolbászból a kerítés és nem sokkal élnek jobban.

Ott van a statisztika.

Értem, hogy fáj, de sajnos ez van.

2023. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!