Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Fideszesek! Mit gondoltok,...

Fideszesek! Mit gondoltok, anno a lengyelek hibáztak, amiért ellenálltak a németeknek?

Figyelt kérdés

Hasonló volt a helyzet, mint ma az orosz-ukrán háború kapcsán. Egy erősebb ország lerohanta a gyengébbet, de utóbbi ellenállt. Harcoltak, még a megszállás után is. 1939-es vereségük után a lengyel földalatti hadsereg átfogó partizánháborúba kezdett, ami az 1944-es varsói felkelésben csúcsosodott ki.


Szerintetek a lengyeleknek be kellett volna hódolni a németeknek, mint ma az ukránoknak az oroszoknak kellene?



2023. febr. 3. 16:08
1 2 3
 11/29 konteós ***** válasza:
31%
már mint az usa, MEGSZAVAZTATTA
2023. febr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 Dzsonszi ***** válasza:
34%

Ja ha az ENSZ megszavazza akkor minden oké. Ha az ENSZ-t nem nézed, milyen jogon támadta meg USA Líbiát? Tudom, tudom mindig felhozzák az USA-t ilyen helyzetekben, de te kezdtél teljesen különböző szituációval előjönni.

Mondj már pár nyomós érvet ami feljogosította az USA-t arra, hogy szétlőjjön egy országot, ahol emiatt 10 éve polgárháború van? Elítélem én is az orosz aggressziót, de még így is százszor több indokuk volt megtámadni Ukrajnát, mint az USA-nak lerohanni közel-keleti államokat mondvacsinált kifogásokkal.

Akkor lenne értelme a párhuzamodnak, ha akkoriban Lengyelország egész nyugati részét németek lakták volna, de még ahol nem is német nemzetiségűek laktak, azok is németül beszéltek volna. Aztán a lengyelek alaptörvénybe iktatták volna, hogy egy német megyét vissza fognak foglalni és már előkészületek voltak arra, hogy a németek ellen létrejött katonai szövetkezethez csatlakoznak + folyamat vegzálták volna a német kisebbségeiket, nyelvtörvényt hoztak volna ellenük, nyíltan náci államilag támogatott hadosztályt szabadítottak volna rájuk. Na ha ez lett volna, akkor kezdene egyáltalán hasonló lenni a szituáció. Nem értem miért kell úgy tenni, mintha Oroszország megtámadott volna egy teljesen indiferens államot, mondjuk Finnországot. Akkor persze kapjanak meg a finnek minden támogatást amit csak adhatunk, még ha a mi életminőségünk rovására megy. De egy olyan országot támogatni, aki a háború előtti hetekben, mikor már nem az volt a kérdés, hogy fognak-e támadni az oroszok, hanem hogy melyik hónapban, akkor is azért ültek össze, hogy hogy tudnák mégjobban szopatni a kisebbségeiket? Hát kösz ebből nem kérek.

2023. febr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
16:56: én nem hiszem, hogy Bushék kis iraki kalandját megszavazta volna bárki is saját magukon (vagyis a republikánus háborús uszítókon) kívül. Az óriási nagy hiba volt. De egyébként mindenben egyetértek vele.
2023. febr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
59%
17:14: Oroszország (ja, akkor még Szovjetunió néven futott) 1939-ben már megtámadta Finnországot. Mondjuk elég csúnyán fel is sültek. 1940-ben pedig lenyelte a balti államokat, mert miért is ne.
2023. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
36%
Azért a lengyelek nem lőtték ágyúkkal az ottani németeket, úgy, mint az ukránok a donbasszi oroszokat.
2023. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
40%
Fideszes vagyok, egy szóval sem mondtam hogy az ukránoknak be kell hódolniuk, de a béke az jól lenne.
2023. febr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
75%
17 es hogyan gondoltad a beke megvalosulasat az ukranok behodolasa nelkul? Az oroszok nem akarjak elhagyni az ukran foldet, az ukranok meg nem akarnak behodolni az oroszoknak. Szerinted mi a megoldas, hogy lesz ebbol beke?
2023. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Hogy mi a megoldás halvány lila gőzöm sincs, sajnos, nem tudom.
2023. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel akkor az is hasonlít erre, amikor Amerika lerohanta Irakot pl. Egy erősebb ország lerohanta a gyengébbet...
2023. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben amerika anektalta is Irakot, ugy valoban jo a pelda
2023. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!