Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi ukrán menekülhetett el...

Mennyi ukrán menekülhetett el a háború kezdete óta a hazájából?

Figyelt kérdés

[link]


A ENSZ oldalát néztem aztán nekem eléggé furcsa ez, hogy még mindig csak 8 milliónál tart a számlálójuk, holott ilyen számokat már tavaly év közepén lehetett hallani. Az elmúlt hétben meg szerintük 5000 ember hagyta ott Ukrajnát, holott régen napi tízezerről volt szó csak a mi irányukba.

Tényleg csak ennyien vannak külföldön? Ennyi lehet békeidőben kéne kint dolgozzon amilyen állapotok voltak náluk.



2023. febr. 8. 21:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a határátlépések számával trükköznek? Bár azt ha jól sejtem meg lehetne kapni a szomszédos országoktól is, szóval azt le lehetne ellenőrizni, hogy valójában hányan jöttek át a határon és nem kéne elhinni az ukrán hatóságok bemondását.
2023. febr. 8. 21:08
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik haverom azt hallotta a buszon, hogy akik jönnek át, azok átveszik a csomagokat és mennek vissza árulni. Vagy utána mennek a környékbeli piacokra árulni a magyaroknak az olcsó termékeket.

Bár beszéltek olyat is a buszon, hogy a határ közeli magyar cigányok is zsák számra hordják haza az ukránoknak szánt adományokat.

Meg talán hallott valami olyat is, hogy míg az ukránok mennek kifele is addig nagy baj nincs.

2023. febr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván nem reális, mert sokan illegálisan lépnek le, és az nincs a hivatalos statisztikákban. Én egy olyan becslést láttam, hogy kb 8 millióan mentek nyugatra, 4 millióan Oroszországba, és 12 millióan élnek az Oroszországhoz csatlakozott területeken, így az elméleti 44 millióból már csak 44-12-8-4 = 20 millió él a kijevi rezsim uralma alatt. Ezek nagy része idős, nyugdíjas. Tehát az állam ezért is teljesen életképtelen lett mára, csak a nyugati segélyek tartják életben.
2023. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani sokan jönnek de ezzel egyidőben sokan mennek is vissza. Igazából nincsenek ellenőrizve sem nem hogy számolva. A cigi csempészet stb valószínű virágkorát éli
2023. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De hogy nincsenek ellenőrizve? Mert mondjuk azt értem, hogy egy pasi a hivatalos ukrán statisztikákban nincs benne, mint olyan aki átlépte a határt, de lehetne nézni a magyar, román, lengyel ... statisztikákat is, mert ott már csak lenne ennek nyoma.


Meg most mennyire hihető ez, hogy napi 800 ember akar csak lelépni Ukrajnából amikor a biztonságos területeken is áramkimaradások vannak, akadozik az ellátás? A GDP-jük a saját bevallásuk szerint is 30%-ot esett. Most ez alsó hangon 3-4 millió munkanélküli kéne legyen. Ők mégis miért maradnának, hogy majd talán 5-10 év múlva újraindul a kohó amit az oroszok szétlőttek?

2023. febr. 8. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Az a 8 millió ukrán simán visszafoglalhatta volna a Krímet is, ha nem eredtek volna gyáván futásnak.
2023. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5 nem úgy ahogy gondolnád

Ukrajnában sok a korrupt határőr. Egy hadköteles férfi lefizet egy határőrt 3000 dollárral aztán ő elmondja neki a zöld határon hová menjen, mikor merre stb és úgy jön át. Ez nincsen nyilvántartva! Rengeteg hadköteles jön így. Ha sokkallod azt a 3000-5000 dollárt, csak mondom hogy az ember élet felbecsülhetetlen. Ők ennyiből tudják kiváltani a szabadságot, ami elég kedvező. Ha nincs zseton, elveszik az életed a harcokban. Inkább oda adnám az összes vagyonomat, az életemért. A pénzt betudom szerezni újra, de életem csak egy van. Nem kell elítélni őket amiért zöldhatáron jönnek. Védik magukat, amennyire tudják. Mi sem tennénk máshogy ilyen helyzetben.

2023. febr. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!