Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem hal ki a szlovák sovinizmus?

Nem hal ki a szlovák sovinizmus?

Figyelt kérdés
Olvasom, de a rádióban hallottam is, hogy a szlovák külügyminiszter attól tart, hogy ha Oroszország megnyeri a háborút, akkor Magyarország is alighanem igényt fog tartani a Felvidékre. Az itteni nagykövetet már behívatták a Külügyminisztériumba.

2023. febr. 9. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem, hisz ez egy soviniszta nép, ahogy mindenki más itt rajtunk kívül. Keleten. És ők a teljes országukat tőlünk szerezték meg, ami eleve némileg soviniszta dolog.
2023. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát, ezért mi, magyarok, sem megyunk egy kis sovinizmusért a szomszédba! Van nálunk is éppen elég.
2023. febr. 9. 16:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Részlet egy szlovákiai újsághírből:

"Matovič és Gyimesi felszólította Čaputovát, váltsa le Káčert

Igor Matovič (OĽaNO) a nemzet szégyenének nevezte Rastislav Káčer külügyminisztert, és Gyimesi György (OĽaNO) parlamenti képviselővel együtt felszólították Zuzana Čaputová államfőt, hívja vissza hivatalából."

2023. febr. 9. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Gondolhatod milyen paranoiás kis ország, ha alig 30-éves!

F.snak, nem tudom mitől, de szerintem ő maguk sem.

2023. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%
2, nálunk nincs semmi sovinizmus, még a szélsőjobban sem. A környező országokban még a kommunistákban is van. A kommunizmusban is ez volt. Ha bennünk lenne, lett volna, akkor erőszakosan asszimiláltuk volna a kisebbséget, és megszervezzük az ellenállást minimum 1919-ben.
2023. febr. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!