Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Helmut Kohl volt az utolsó...

Helmut Kohl volt az utolsó német kancellár, aki megakarta őrizni Németország identitását?

Figyelt kérdés

A bevándorlás már a hatvanas években elindult, de párhuzamos társadalmak csak azután kezdtek kialakulni miután engedélyezték a családegyesítést, ami úgy tudom a hetvenes évek közepén történt.

A szociáldemokraták mindig megengedőbb álláspontot képviseltek, így mikor '82-ben Kohl hatalomra jutott egyértelműen kijelentette, hogy "Németország nem bevándorlóország és nem is válhat azzá". Meg is hirdették, hogy prémiumokat fizetnek azoknak a törököknek, akik hajlandóak hazatérni, de a program végülis nem hozott éppen akkora sikert. Kohl '89-ben a német újraegyesítés idején is mondta, hogy nemzeti, kulturális alapokon egységes Németországot akár, bár ekkorra azért egyre inkább látszódott, hogy a születésszám az etnikai németek körében nem elég ahhoz, hogy a népesség fenntartható legyen.

Aztán miután a szocdemek leváltották, 2000 körül megváltoztatták az állampolgársági törvényt és retorika szintjén is egyre inkább abba az irányba mentek el, hogy a bevándorlók részei az országnak és nem szabad ragaszkodni a hagyományos nemzetállam fogalmához. Azután meg Merkel és a CDU is ezt vitte tovább, 2015-ben láttuk mi történt, ma meg, aki jár német nagyvárosban, az látja, hogy sok helyen a lakosság többsége láthatóan migrációs hátterű. Az az igazság, hogy lehet Kohl sem tudta volna ezt megakadályozni, mert a csökkenő népesség pótlására más eszköze nem lett volna, de legalább megpróbált valamennyi ideig küzdeni ellene és Európa egységéért is sokat tett. Nagy tisztelet érte.



2023. febr. 17. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Városok lakosságának nagyobb része bevándorló. Amikor a német lakosság 10 százaléka se bevándorló eredetű. 🤣🤣
2023. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:
56%
Nem a szocdemek, hanem az emberek váltották le.
2023. febr. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MDaniel98 ***** válasza:
Bizonyos értelemben akár ezt is mondhatod, de én nem mennék ilyen messzire.
2023. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kohl alomvilagban elt, amikor azt hitte, hogy Nemetorszag onerejebol kepes lesz megoldani a demografiai valsagat. Nem tudod veletlenul, hogyan kepzelte el a megoldast?
2023. febr. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:
34%

Helmut Kohl-nak két feleségétől összes két gyereke volt (van).

Aki önerőből akarja megoldani a népesség fogyását az álljon neki és csináljon gyereket.

Ne mástól várja el a dolgot.

2023. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4

Pontosan nem tudom milyen szociálpolitikai intézkedések voltak, de szerintem volt benne egy olyan remény is, hogy ha egyesíti a két országrészt, az automatikusan olyan lendületet adhat a nemzeti érzésnek, ami növelheti a születések számát, mert az egykori NDK területén nem voltak sokan bevándorlók. Emellett folyamatosan telepítették át a kelet-európai német nemzetiségű lakosságot (Aussiedler), akik közül azért sokan már elég vegyes identitásúak voltak, én is ismertem Szovjetunióból betelepült "németeket", akik egymás közt oroszul beszéltek és az orosz médiát követték 25 évvel később is.

Amúgy a német társadalomban sok vita övezte a kérdést, 1981-ben a Heidelbergi Manifesztumban neves német egyetemi professzorok csoportja fogalmazta meg kételyeit, hogy az országban erőteljesen visszaszorul a német kultúra és az "Überfremdung" elkerülését szorgalmazták. Ez valami olyasmit jelent, hogy az idegen elemek túlsúlyba kerülnek és egy társadalom elveszíti addigi homogén jellegét. Persze a 90-es végén ezt a szót nemkívánatossá nyilvánították a német közéletben, így is reflektálva a valóságra.

2023. febr. 18. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Khol fia is egy török nőt vett el.
2023. febr. 21. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!