Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért baj ha támogatják...

Miért baj ha támogatják oroszországot a háborúban? (irán, kína, belarusz, stb...)

Figyelt kérdés

miért baj ha oroszországot katonailag támogatnák? legyen az kína, vagy irán! vagy bármelyik ország!


akik szerint nem szabab beleszólnia ebbe a háborúba kínának vagy iránnak avagy rájuk is szankciókat kéne kivetni, kérdezem én, akkor nyugat európa miért avatkozik bele? rájuk nem kéne szankciót dobni?


ukrajna mellett kb 30 ország áll ki és avatkozott bele katonailag, nem érzik ezt kettősmércének?



2023. febr. 22. 14:36
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
91%

"Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elítélte az akciót (1990. augusztus 2., 661. számú határozat), és szankciókkal sújtotta Irakot. Hosszas sikertelen diplomáciai tárgyalások után 1990. novemberében az ENSZ határidőt adott Iraknak, hogy 1991. január 15-éig vonja ki csapatait. Egyben felhatalmazta a nemzetközi koalíciót, hogy „bármilyen szükséges eszközzel” kényszerítsék ki az iraki együttműködést."


A wikin ilyen alap dolgok általában fent vannak.

2023. febr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
50%

"A wikin ilyen alap dolgok általában fent vannak."


Oké, én meg elítéltem, hogy a szomszéd beb-szva ordibál szombat esténként.


Érdekel valakit? Nem.


Na pont ennyit ér az ENSZ bármiféle határozata, pláne ha egy nukleáris nagyhatalomról beszélünk.


Az USA ENSZ Bt felhatalmazás nélkül is elindította volna az Öbölháborút.


Mint ahogy ENSZ Bt felhatalmazás nélkül rendet tett a balkánon a 90es években.


Aztán a második iraki háború során ENSZ Bt felhatalmazás nélkül végre hazavágta Szaddamot, amit már az Öbölháborúban meg kellett volna tennie.


És ENSZ Bt felhatalmazás nélkül nekiment Afganisztánnak is.


Oroszország ENSZ Bt felhatalmazás nélkül két háborút is lejátszott a csecsenekkel.

Aztán ENSZ Bt felhatalmás nélkül a grúzokkal.

Aztán most az ukránokkal.


Tehát akkor mire is jó a nemzetközi jog, meg az ENSZ, meg a Biztonsági Tanács, azon kívül, hogy mondjuk kitörlöm vele a s-ggemet, ha elfogyott véletlenül a budipapír?


Az a nagy helyzet, hogy a nemzetközi térben anarchia van, és az erősebb kutya b-szik törvénye érvényesül.


Pont annyira semmirevaló röhejes sóhivatal az ENSZ, ahogy az elődje, a Népszövetség is volt - élt ~20 évet, pedig anno ugyanazzal a céllal hozták létre, mint az ENSZ-t 25 évvel később.


Az ENSZ kicsit tovább húzta, de most lassan eljön az, hogy ennek is vége papíron.

2023. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Mint ahogy ENSZ Bt felhatalmazás nélkül rendet tett a balkánon a 90es években."


Az ENSZ BT rendelte el a légtérzárat és kérte fel a NATOt annak betarttatására valamint ők kérték fel a NATOt Kosovonál is...


"És ENSZ Bt felhatalmazás nélkül nekiment Afganisztánnak is."


Azt papíron az al-kaida provokálta ki.


"Oroszország ENSZ Bt felhatalmazás nélkül két háborút is lejátszott a csecsenekkel."


Ez belföld volt.

2023. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%

#33


"Az ENSZ BT rendelte el a légtérzárat és kérte fel a NATOt annak betarttatására valamint ők kérték fel a NATOt Kosovonál is..."


Kicsit azért ferdítel, tetyó.

Tudod, wiki.. :)

[link]


"NATO countries attempted to gain authorisation from the UN Security Council for military action, but were opposed by China and Russia, who indicated that they would veto such a measure. As a result, NATO launched its campaign without the UN's approval"


"Azt papíron az al-kaida provokálta ki."


Kifogás.


"Ez belföld volt."

A nemzetközi jog a belföldi népirtást is tiltja "papíron".



Egyébként meg cherry picking, amit csinálsz, ami pont a jog esetében nem működik.


A törvény és a jog definíció szerint általános érvényű.


Ha nem az, akkor az onnantól nem jog, hanem vécépapír.

2023. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg cherry picking, amit csinálsz"


Nem nem. Csak azt emeltem ki a listadból amivel nem értek egyet vagy nem teljesen egyértelmű és szerintem tisztazni kell. A többivel egyetértek.


"Kifogás."

Ezért is írtam, hogy papíron. Álmos vagy még?


"A nemzetközi jog a belföldi népirtást is tiltja "papíron"."


Tiltja, de ha ezt egy BT tag csinalja a saját határain belül az a róka fogta csuka esete. Ha külföldön csinálja - mint most - akkor közvetve vagy közvetlenül fel tudsz ellene lépni, ha belföldön teszi akkor erre nem vagy képes, mert az egyet jelent az atomháborúval ( a többi bt tag esetében is ).


Nem a törvénnyel és annak általános érvényével van a gond, hanem néhány esetben a törvény betarthatóságával. Látjuk, olyan esetben szart se ér a bt, ha egy bt tag hülyül meg ezért előbb-utöbb igény lesz egy másik intézményre az ENSZen belül ami ilyen esetben felülbírálhatja a kompromittálódott bt-t.

2023. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%

#35

"ezért előbb-utöbb igény lesz egy másik intézményre az ENSZen belül ami ilyen esetben felülbírálhatja a kompromittálódott bt-t."


Na jó, ez felszavaztam, mert már vicces ez a naivitás :D

2023. febr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Na jó, ez felszavaztam, mert már vicces ez a naivitás :D"


Köszi :)

2023. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

#32

“Tehát akkor mire is jó a nemzetközi jog, meg az ENSZ, meg a Biztonsági Tanács“


Hogy felvegyék a nagy fizetésüket

2023. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!