Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Biden most volt ugye Ukrajnába...

Biden most volt ugye Ukrajnában. Megnézte a náci kollaboráns szobrát és lerótta a tiszteletét előtte?

Figyelt kérdés

Lviv-ben egy hatalmas Bandera szobor áll valamelyik téren. Ő egy fasiszta, antiszemita, náci kollaboráns volt aki úgy várta a német hadsereget (mikor megindult a Barbarossa hadművelet) mint felszabadítókat. Ez történelem, nem lehet már megváltoztatni. Amúgy is, nem csak ők voltak akik kollaboráltak a nácikkal.

Na de én még sehol sem láttam Ante Pavelic szobrot kiállítva Horvátországban, Antonescu szobrot valamelyik román téren, Vidkun Quisling szobrát Norvégiában de hogy helyben maradjunk Szálasi Ferencről bármit is Magyarországon. Egy Horthy mellszobor kiállítása is milyen reakciókat vált ki egyes emberekből, pedig őt nem is lehet egyszerre említeni a fenti alakokkal.

Az az ország aki mint áldozat a háborúban hogy engedhet meg ilyet? Aki EU és Nato tag akar lenni az hogy engedhet meg ilyet? Hogy várhatja el a nyugat segítségét, miközben ilyen emberről állít 7 méteres szobrot, aki ártatlan oroszokat, lengyeleket, zsidókat adott át és öletett meg a második v.h. alatt? Ez nem kettős mérce?



2023. febr. 24. 00:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Azt hittem Biden Kijevben volt.
2023. febr. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs melyik városban volt, az a része csak amolyan költői kérdés volt, remélem azért értetted mit akartam kérdezni?
2023. febr. 24. 00:19
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Értettem. De te ezt egy olyan országból kérdezed, ami nato és eu tag és mellette vannak náci emléknapok és emlékhelyek, lásd pl. kitörés napja.

Szóval nekem olyan, hogy más szemében szálkát, a saját szemedben a gerendát sem veszed észre.

Esetleg ha majd egyszer az ott egy olyan ország lesz, ahol szintén nincs romantizálva a nácizmus és az ahhoz köthető személyek, akkor majd lehet kritizálni mást is a nácijai miatt, pl. az ukránokat.

Addig nem tűnik túl hitelesnek a felháborodás, bocs.

2023. febr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Náci emléknap a kitörés? Te sem vagy tiszta. Olvass még utána, mire emlékeznek akkor.

Nem vagyok olyan, tisztában vagyok minden bűnnel amit a magyarok elkövettek, de mégsem látom hogy őket kritizálnák a fent említett dolgok miatt, ha viszont más csinálja akkor jön az antiszemita rendőrség.

2023. febr. 24. 00:34
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
@4 A Kitörés túrán mindig nácik parádéznak, ne nevettessük már ki magunkat. Amúgy elég szórakoztató, hogy a komplett nyugati széljobb nácizza most az ukránokat, úgy, hogy a pincében dugdossák anyu elől a horikeris zászlót meg a Hitler cosplay felszerelésüket :D
2023. febr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Bandera még az ukránoknál is megosztó személyiség, bővebben például itt:

[link]

Ha nem csak az orosz propagandából tájékozódsz, akkor talán megérted, hogy miért elfogadható az ukránok egy részénél Bandera tevékenysége.

2023. febr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

De nem találtam olyat hogy tüntettek volna a szobor felállításán, viszont mikor Horthyról avattak pl. 2013-ban akkor összegyült a csőcselék és hangot adott ennek, holott ég és föld a két ember.

Furcsán nagy a csend, sokan nemtudják hova tenni a kettős mércét.

2023. febr. 24. 11:40
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Miután a nyugati adokon elhomalyositottak a náci jelképeket az azovos katonák ruháján, mintha csak egy jogvédett markajel lenne, nem értem miért lepődsz meg :D
2023. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Csak azt furcsállom, hogy ilyenek után még továbbra is fujják és fujják az amerikai hazugságokat és meg sem állnak egy percre se gondolkodni hogy ez az egész valóban úgy van ahogy, nem pedig csak egy harmadik ország akarja rásózni az érdekeit másokra?
2023. febr. 24. 13:34
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
köszönjük a ruszki propagandát
2023. márc. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!