Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha A ország állampolgáraként...

Ha A ország állampolgáraként átmegyek B országba, ott felveszem B állampolgárságát, majd B útlevelével visszalátogatok A-ba, vajon felismerik a határőrök/rendőrök, hogy nekik is állampolgáruk vagyok?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 11:05
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
Akkor szerintem nem, de nyilván benn vagy a nyilvántartásban, szóval bűncselekményt nem úsznál meg ilyen könnyen:)
2023. febr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy állampolgárságot nem olyan könnyü csak úgy felvenni. Több évet az adott országban kell élni, állampolgársági vizsga, nyelvtudás, nyelvvizsga, büntetlen elöélet stb kell hozzá. Ha meg tiszta az erkölcsim, miért érdekes, hogy felismernek-e a határon, ha semmi dolgom a magyar hatóságokkal?
2023. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az állampolgárság felvételénél könnyített eljárásra gondoltam. A korábbról meglévő állampolgárság eltitkolására pedig nem bűnelkövetés, hanem behívás megúszása végett. De lehet, ha behívás alóli kibúvás miatt köröznek vkit, ez esetben is ugyanúgy rátalálnak, mint köztörvényes esetekben. Meg nyilván szép is lenne, ha a többes állampolgárság intézményével bűnözők bármikor vissza tudnának élni.

Egyébként nem én vagyok érintett tárgyi ügyben, csak érdekel, aki érintett, az megúszhatja-e így a dolgot. Mert nyilván simán előfordul, hogy vki még időben átmenekült hozzánk, elintézte a magyar állampolgárságot (vagy már titokban addig is megvolt neki), de azért meg szeretné pl. időnként látogatni határon túl maradt szüleit.

2023. febr. 26. 16:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!