Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Akik ukrángyűlöletből oroszpár...

Akik ukrángyűlöletből oroszpártiak, azok miért nem nézik a dolgot magasabb, nemzetközi perspektívából?

Figyelt kérdés

Én is utálom az ukránokat amiatt, mert elnyomják Ukrajnában mind a magyar, mind az orosz kultúrát. Ez tény, hogy sok ukrán náci, soviniszta, és a kormányuk is hasonló Slotához a szlovákoknál.


Azonban szeretem a Nyugatot, szeretem Amerikát, a Nyugat által létrehozott demokráciát, világrendet, kultúrát. Se az oroszok poszt-szovjet despota rendszere, se a kínaiak mindenkit megfigyelő, pontozó kommunista-kapitalista hibrid rendszere egyszerűen nem alternatívája, a szabad, fejlett Nyugatnak. Nyugaton bármi lehetsz az aldis pénztárostól kezdve a zoológuson át az űrhajósig, és ugyanúgy élvezheted ennek a rendszernek az előnyeit. Még egy nyugati csövesnek is több joga van, mint egy orosz vagy kínai kvantumfizikusnak vagy élsportolónak.


Éppezért utálatom dacára támogatom Ukrajnát, mert ezzel is gyengül Oroszország. A legjobb szerintem egy egypólusú világ, amiben mindenhol Amerika és a Nyugat diktál, nekem az is bejönne, ha USA, Kanada, EU, Izrael, Japán és Dél-Korea egyesülne egy országgá, mondjuk lehetne a neve Szabad Nemzetek Szövetsége, ami hasonlóan működne, mint a Föderáció és Csillagflottája a Star Trek-ben.



2023. márc. 1. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Na most azt kellene megértened, hogy Kína egyáltalán ne akarja saját társadalmi rendjét ráerőltetni azokra, akikkel kereskedik. De még Oroszország sem. Tehát egy ország belső rendje, meg hogy kikkel üzletel, nincs semmilyen összefüggésben. Viszont gazdaságilag megéri a több lábon állás, nem jó, ha teljesen ki vagyunk szolgáltatva az USA-nak.
2023. márc. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én éppen azért vagyok oroszpárti, mert magasabb, nemzetközi perspektívából nézem a dolgot. Ha Oroszország valami csoda folytán elvesztené ezt a háborút, még jobban megerősödne a Rotschild Birodalom, márpedig az egypólusú világ csak azoknak jó, akik abban az egy pólusban a hatalmat gyakorolják.
2023. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 konteós ***** válasza:
44%

"Éppezért utálatom dacára támogatom Ukrajnát, mert ezzel is gyengül Oroszország. A legjobb szerintem egy egypólusú világ, amiben mindenhol Amerika és a Nyugat diktál, nekem az is bejönne, ha USA, Kanada, EU, Izrael, Japán és Dél-Korea egyesülne egy országgá, mondjuk lehetne a neve Szabad Nemzetek Szövetsége, ami hasonlóan működne, mint a Föderáció és Csillagflottája a Star Trek-ben."


anyám borogass! :D

2023. márc. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Én meg nem látom annyira a nyugatnak azt a felsőbbrendűségét amire annyira verni kéne a mellét, hogy mindenkire ráerőltesse a szabályrendszerét amiből köszönik szépen nem kérnek a világ szereplői. Miért nem? Mert látják a nyugat képmutatását. Aszerint váltogatják az aktuális nézőpontjukat ahogy a kényük-kedve diktálja. Ott van precedensnek Koszovó. Amit lehetett a nyugatnak azt másnak miért ne lehetne ha van hozzá ereje úgy mint a nyugatnak?

A másik dolog, hogy miben gondolkodsz amikor alternativákról beszélsz?

Emberi jogok, életszinvlnal, stb? Nos a legfontosabb az emberek számára ahol élnek az nem ezek hanem a stabilitás és a biztonság. Káoszban, rendetlenségben, háborúban mire mész az életszinvonallal?

Stabilitásban alternativa egy diktatúra is.

Az sem biztos, hogy a nyugat neoliberlista emberi jogaitól mindenkinek morális erekciója támad. Nekem pl a morális libidóm lekókad ezektől a műjogoktól amit mindenkire rá akarnak kényszeriteni.

2023. márc. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az lenne a jó, ha a Föld teljes erőforrásairól mi, a Nyugat rendelkeznénk.
2023. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30%

Azt végiggondoltad kérdező hogy az általad leírt ukrajnát amely millió pontban nem felel meg az EU szellemiségének és az EU jogi előírásainak most mindent mellőzve, dacból fel akarják venni.

Mit fog csinálni az ukrán kormány a hősként tisztelt náci azov gárdával akiket állami pénzekkel támogatnak ?

Gondolom Urula asszony nyelves puszival fogja majd köszönteni az EU-ba csatlakozó ukrajna hős azovos fiait és nem lesz semmi gond.

Nem úgy mint a többi fasisztával akik ellen tűzzel vassal harcolnak.

Bár az sem zavar senkit brüsszelben hogy az odaküldött segélyek egy részét ellopják a fegyverek a fekete piacra kerülnek.


Megnéztem a kérdést magasabb, nemzetközi perspektívából.

2023. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!