Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mennyire igaz ez...

Szerintetek mennyire igaz ez az állítás?

Figyelt kérdés

Az atv csatorna műsorát néztem online civil a pályán a cime politikai témát elemeznek benne azt mondta egy szakértő vendég a műsorban hogy Orbán Viktor miniszterelnök elkövette azta a hibát hogy Putyint a magyarok azt hiszem egy ötöde kb édestestvérként tekint rá egy ellentmondást nem tűrő diktátorra ami szerinte ez baj mert ha választani kellene Európa és Putyin között a legtöbb ember az orosz elnökre voksolna.

Szerintetek is igaz amit állított?


2023. márc. 11. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Na most amire én válaszolni tudok az az, hogy ha választani kéne Európa és Oroszország közt egyértelműen Oroszországot választanám. Annyira egyértelműen, hogy a másik oldalon el sem tudnék gondolkodni. Azt viszont hogy hányan vannak még így ezzel én nem tudom megmondani neked.
2023. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad foglalkozni ilyen szennyműsorokkal.
2023. márc. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom csak kíváncsiságból nézem pedig nem igazán érdekel a politika
2023. márc. 11. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
40%

Nem igaz.

Pont olyan téves, mint amiket az unióhoz való viszonyáról szoktak képzelni az embereknek.

A valóságban az unió támogatottsága még a kormánypártiak körében is magasabb mint sok más országban - csak kritikusabban szemlélik az emberek az uniós vezetés döntéseit, mivel már van tapasztalatunk a birodalmi törekvésekről.

A magyar emberek többsége nem oroszpárti és nem Putyin párti. Egyszerűen csak nem vagyunk ukránpártiak sem és kritikusan szemléljük a kialakult helyzetet.

Az ellenzékiek ezt nem értik meg, hogy attól mert nem állunk be az ukránok mellé verekedni az oroszokkal még nem állunk be az oroszok mellé sem.

A magyar embereknek a tapasztalata az elmúlt 30 évben az, hogy az oroszokkal csak üzleteltünk, az orosz gazdasági kapcsolatok működtek és nem volt bennük olyan fokú átverés, mint amit amúgy sok uniós tagország cégeivel megtapasztalhattunk. Putyin nem akarta leigázni, elfoglalni az országunkat, nem fenyegetett minket - üzletelni akart és természetesen saját maguk számára jó üzleteket összehozni.

Az ukránoktól ezzel szemben a közelmúltunkban csak rossz tapasztalataink vannak. Zelenszkij intelligenciája meg sem közelíti Putyinét, és ráadásul belevitte az országát egy háborúba amit elkerülhetett volna most ő, korábban meg elődei a Krím elfoglalását.

A lényeg: ez nem a mi harcunk, semmi közünk az ukránokhoz, nekünk nem barátaink, nem szövetségeseink - hanem éppen az utóbbi évtizedben mutatták meg, hogy mennyire ellenségesek, fenyegetőek a magyar kisebbséggel is és Magyarországgal szemben is.

A magyar emberek soha nem választaná Putyint Európa helyett, de ez nem jelenti azt, hogy ne lennének dolgok amikben inkább Putyinnal értenének egyet, mint a jelenlegi európai fősodorral.

2023. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
#1, Bencsik úrhoz van szerencsénk?
2023. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!