Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nyugat direkt hagyja figyelm...

A nyugat direkt hagyja figyelmen kívül a határon túli magyarok puszta létezését?

Figyelt kérdés
Szerintem elképesztően nevetséges, hogy egy elvileg liberális Európai Unió konkrétan telibe szarja, hogy Magyarországon kívül kb 2 millió magyar él? Miért hagyják azt, hogy a minket körülvevő országok elnyomják a mi testvéreinket, asszimilálni próbálják őket? Miért nincs jogunk autonómiát vagy népszavazást követelni? Azt gondolják hogy csak viccből vagyunk ukránellenesek, komolyan bele se gondolnak a nyugati nagyhatalmak, hogy okunk van erre? Miért tartják abszurdnak, hogy az 1000 éves földjeinket igenis kérjük vissza, legalábbis a magyarlakta területeket, ebben mégis mi lenne abszurd? Ha egy elvileg egyenlőséget prédikáló Európai Unió létezik, akkor miért is nem mutatják meg a nagy felvilágosult gondolkodásukat és megmondják például a tetves ukránoknak, hogy hagyd békén a (nem csak magyar, hanem lengyel és román) kisebbségeket különben rohadtul nem fogunk segíteni. Vagy miért nem mondják meg Romániának, hogy igen nálatok az ország közepe színmagyar, és ezzel valamit kezdjetek, vagy soha nem lesztek Schengen tagok, és szankciók lesznek. Komolyan ennyire ignoráns a "felvilágosult" nyugat?

2023. márc. 15. 09:40
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
18, igazad van. Kissé rosszul fogalmaztam, úgy gondoltam, hogy ahol a magyarság száma elég szembetűnő. Muravidéken és Őrvidéken nyilván a legjobb a dolguk, csak ugye ott már sajnos kevés a magyarok száma.
2023. márc. 15. 11:08
 22/47 progizo ***** válasza:
33%
#19.: Csak tudnám, hogy ha a cseh, román, szerb, stb. propaganda szerint állítólag olyan rossz volt a nem magyar nemzetiségeknek 1920 előtt Magyarországon élnie, akkor miért nem menekültek vissza a Kárpátokon túli anyaországaikba vagy másik országba? Hiszen nem voltak úgy lezárva a határaink, mint pl. a "testvéri" szocializmus évtizedei alatt.
2023. márc. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
18%

22es, én tudom a választ, bár azt is, hogy nem fog érdekelni:

el telt azóta 100 év.

2023. márc. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 progizo ***** válasza:
19%

#23.: Azért hagyják figyelmen kívül az elszakított magyarság létét Nyugaton, mert Trianon óta eltelt 100 év?

Ez érdekes... És korábban mikor figyeltek oda rájuk? Amikor ki kellett őket telepíteni szülőföldjükről?

Amúgy 100 év elteltével még mindig jelentős számban élnek számos helyen határontúli magyarok. Akkor nem a létezés számít, hanem az évek?

2023. márc. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
24-es, nem nem arra válaszoltam, hanem a kérdésed második részére.
2023. márc. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudok róla, hogy más országok rosszabbul bánnának a kisebbségeikkel, mint mi. Nagyobb lehetne az a mellény, ha először talán itthon raknánk rendbe a dolgokat.
2023. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
59%
26-os, az hagyján, hogy, hogy bánunk a kissebségeinkel, de saját magunkal is, ha libsi vagy, ha diák vagy, ha tanár vagy, ha orvos vagy, ha akárki más vagy...
2023. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 progizo ***** válasza:
19%

#11.: "Le kell őket járatni Brüsszelben, hagy vegyék csak észre magukat. Szerinted van erre alkalmas politikus a mostani felhozatal közül? Mondjuk a Mi Hazánk Mozgalom?"


Én bízom abban, hogy a MHM szívvel-lélekkel képviselné az összmagyarságot, ha kormányzati tényezővé válna. Legutóbb rájuk szavaztam, s így teszek ezután is.

Ők biztosan jobban az asztalra csapnának Brüsszelben meg az ENSZ-ban, valahányszor magyarellenes cselekmények történnek vagy ha figyelmen kívül próbálják hagyni a magyar érdekeket.

2023. márc. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
80%
A liberális nyugat miatt léteznek egyáltalán kisebbségi jogok és schengeni határok. Ha nem lennének a minket összekötő gazdasági és katonai szövetségek akkor pl szerbia és románia lazán betilthatná a magyar nyelv használatát és felsorakoztathatná a hadseregeit a határra hogy tegyetek ellene ha mertek. A jelenlegi a legjobb helyzet és a javuláshoz a átrgyalás vezet, nem a területszerzéssel való fenyegetés mert az csak háborút okoz.
2023. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
71%
Óh igen, a magyar revizionista törekvések teljes egyetértésben vannak a putyin-imádattal a mi hazánkban, aki persze csak a mi érdekeinket nézi. Csak tudnám, hogy a nagy magyartudat, ami fájlalja, hogy elvettek tőlünk területeket 100 éve, miért tartaj jogosnak, hogy másik országtól elvesznek területeket az elmúlt hónapokban.
2023. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!