Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet az hogy a szankciók...

Hogy lehet az hogy a szankciók ellenére a kőolaj világpiaci ára behuzant a háború előtti szintre?

Figyelt kérdés
Az orosz olaj embargója ellenére a kőolaj világpiaci ára messze a haború előtti ár alatt van. Csak nem hogy a szankciók mégis működnek, és Putyin mesterségesen gerjesztette magasra az olaj árát?

2023. márc. 16. 18:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
25%
#19 Ertem azt is, hogy felverték az árakat, de az a tény, hogy Europa a drágabbat veszi ideologiai alapon. Egy normális energiapiacon mindig az vitte az üzletet, aki olcsóbban adta. Ket kút közül te is ott tankolsz, ahol olcsóbb, vagy nem? Vagy elkocsizol 15km-el odébb, hogy a drágábbat megvedd, majd azzal az erkölcsi fölennyel autozol vissza 15km-t, hogy "most jól megmutattam nekik"? Ez mennyire életszerűtlen, termeszetellenes?
2023. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
11%

#21 Csak Kelet-Európa, mert például a franciák egyáltalán nem használnak orosz olajat ott mégsem drágább az üzemanyag mint nálunk. Ergo vagy nem vesszük olcsóbban vagy a MOL kaszál rajta hatalmasat.

De még egyszer leírom: az orosz olajat azért kellett embargózni hogy ne tudják felverni az árakat. Melyik jobb? Veszed az alapból piaci 70-80 Dolláros olajat, vagy hagyod hogy az oroszok felverjék 120 Dollárra és akkor ők jófejek mert "csak" 100 Dollárért adják.

2023. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
#21 Ez talán jobb példa: olyan mint az Unixnál az alkatrészek. Ami máshol pl 10ezer Forint azt ők adják 40ezerért de ők aztán jófejek és adnak rá 40% kedvezményt. Hiába olcsóBB mégis drágábban veszed.
2023. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

#22 Tehát azért vesszük a drágábbat, hogy ne legyen drága.

Meg aztán pont most döntöttek az arabok a termelés csökkenteséről. Az nem veri fel az árat? Akkor az arabokat is embargózzuk? OK, legyen ugy! Akkor korlátozott helyekről fogunk tudni beszerezni, ami nyilvánvaloan ahhoz vezet, hogy keves lesz az olaj, amit azokrol a helyekről be tudunk szerezni, a kinálatszűkülés pedig mit is okoz? Hmmm... drágulást?

Bocs, a hosszútávú stratégiában sem látom a logikát.

2023. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Legutóbb mikor a világpiaci ár ennyi volt mint most kb 450 forint volt az üzanyag. Az árak okát szerintem első sorban a Forint gyengesége okozza.
2023. ápr. 3. 19:32
 26/30 anonim ***** válasza:

#25 A 14.kommentben idéztem egy elemzést, ami a MOL-t teszi felelőssé a benzinárért. Egyebkent a forint nem keveset erősödött.

+ Rubelben vesszük az olajat. Az az árfolyam is érdekesen alakult.

2023. ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#26 Európa-szerte csökkentek az árak nem csak nálunk.
2023. ápr. 3. 19:48
 28/30 anonim ***** válasza:

#27 Fogalmazd át kerlek, nem ertem, mire akarsz kilukadni?

A benzinár a MOL-tol függ, a beszállitók pofátlanul kaszálnak rajtunk, a kiskereskedők szintúgy. Ez inflácio felhajtó önmagában is. Plusz az alap infláció is ketszamjegyű, de az előbbi szempontok lenyegesen dobnak rajta.

Az arsapkás termekek törcenyi szabályozasa sz@r volt, a kiskereskedők pofátlanul csalnak vele, ameddig el nem kapják őket. (Nálunk a kisboltban 460-ért adja a 2.8-as tejet, pedig eddig SOHA nem volt 300 felett az ára, tehát a néne csal. Nem is veszek nála semmit, dögöljön éhen!)

2023. ápr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
#28 A Forint ismét járt 400 Forint környékén, mégis folyamat csökkentek az üzemanyagárak, a gázolaj a héten be fog menni 600 alá is. Külföldön is folyamat csökkennek az üzemanyagárak.
2023. ápr. 3. 20:05
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

#29 Az elelmiszerárak nem követik ezt a csökkenést. De szerintem az üzemanyag árak drágulni fognak a közeljövőben, akkor az élelmiszer árak még feljebb mennek majd.

Összessegeben en ugy látom, hogy mi sz0punk, mint a torkosborz, az oroszok meg mindig nem álltak meg. De mibdegy, mert ha ma megállnának es veket kötnébek valahogyan, mi még hosszú évtizedekig sz@rban leszünk.

Engem már nem erdekel, ki nyer, de minel előbb fejezzek be a háborut is, az energiapiacot rendezzek el úgy, hogy mi ne szivjunk annyi ideig, es konkretan teszek rá, kitől vesszük, de legyen már normális életünk végre!

2023. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!