Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikorra válhat jelentőssé a...

Mikorra válhat jelentőssé a török gazdaság?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyannyira, hogy az olaszt vagy a franciát leelozze.

2023. márc. 19. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Vicc de vásárlóerő paritáson az törökök kb. már most is egy szinten vannak az olaszokkal. A franciákkal meg eléggé párhuzamosan mozognak, szóval nincs igazi közeledés.


[link]

2023. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
GDP alapján benne van a TOP 20-ban így már most is jelentős a török gazdaság.
2023. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Főre vetítve a gazdasági teljesítményük sehol sincs, kisebb, mint az olasz harmada vagy a francia negyede. Konkrétan húsz év alatt az olasz 25%-áról a 30%-ára közeledett. Ebben az ütemben már csak 300 év.
2023. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 13:59

Ugye vágod, hogy a különböző árszínvonalak és pénznemek miatt semmi értelme nincs a gazdasági teljesítményt dollárban összehasonlítani?


[link]


De még dollárban se igaz amit írsz, mert 2003-ban kevesebb mint 20%-on álltak, most meg 38,8%-on vannak az olaszokhoz képest.

2023. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

ma 14:33


Ugye vágod, hogy te az összGDP-t mutatod, én meg főre vetítve írtam. Attól, hogy nagy, a török gazdaság még nem lesz erős. Bőven világátlag alatt vannak.


A vásárlóerőparitásokat meg nincs sok értelme nemzetközi gazdasági teljesítmény esetén összevetni, az inkább az életszínvonalra mutat rá. A török csak azért mutat jól, mert sokkal alacsonyabb az árszint.

2023. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

ma 14:44

A kérdés arra vonatkozott, hogy mikorra válik jelentős gazdasággá és nem arra, hogy egy főre mennyi GDP esik, az max arra lenne jó hogy a gazdaság fejlettségét vizsgáljuk.

Hiába van egy nagyon fejlett ország aminek a lakossága kicsi, mert az a világgazdaságban jelentéktelen lesz jó eséllyel.


Ha mindkét országban "legyártanak" 100 milliárd kenyeret és az az olaszoknál 100 milliárd eurót ér, a törököknél meg csak 50-et akkor az olaszok gazdasági teljesítménye kétszer nagyobb?


[link]


Az elmúlt 10 évben az olasz termelés volumene 2%-ot nőtt, a török gazdaság meg 84%-ot. Tényleg 300 év lesz mire utolérik őket?


[link]

[link]

2023. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Ugye vágod, hogy te az összGDP-t mutatod, én meg főre vetítve írtam. Attól, hogy nagy, a török gazdaság még nem lesz erős. Bőven világátlag alatt vannak."


A kérdés az volt mikorra válhat jelentőssé a török gazdaság. Én pedig azt írtam már most is jelentős mert összesített GDP alapján benne vannak a TOP 20-ban. Az egy főre vetített GDP-nek ebből a szempontból nincs jelentősege. Akkor a te logikád alapján India és Kína sem jelentős gazdaságok mert nem jó az egy főre vetített GDP.

2023. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 15:13

ma 16:01


Döntse el a kérdező, hogy hogyan értette.

2023. márc. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyételmű hogy a kérdező hogyan értette. Te értetted félre vagy nem tudod mit beszélsz.
2023. márc. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

1) Én tényeket írtam, tehát mindegy, hogy tudom-e, miről beszélek;

2) ha én félreértettem, akkor nem egyértelmű, hogy hogyan értette a kérdező,


ergo mindkét állításod rossz :)

2023. márc. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!