Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha visszatérne az emberiség...

Ha visszatérne az emberiség az egy nyelvre, a bibliai 'bábeli zűrzavar' előtti időkhöz, nem lennének nemzetek nemzetiségek, akkor egy boldogabb megértőbb világ lenne a Földön? Politikusok nem tudnának népeket egymás ellen háborúskodásba fordítani?

Figyelt kérdés

Érdekes, hogy a bibliai tanmesét és utalást egy boldogabb életre senki nem veszi komolyabban, vagy nem akarja felfogni?

A nacionalizmus, sovinizmus, rasszizmus még mindig olyan erős az emberekben, hogy enélkül identitásukat vesztenék, mivel a saját életükben családjukban elért eredményeikben viszont kudarcosak semmitmondóak.

Ha feladnák a nemzetükért népükért érzett sóvárgásukat, akkor rengeteg energiájuk szabadulna fel a saját életük családjuk jólétére, üdvére cselekedni.

Az egész nacionalizmus 19. századi 'találmány', előtte nem lehetett kijátszani a politikusoknak a nemzeti kártyát háborúskodás indokául.


Persze volt előtte és van a vallási kártya: keresztény-zsidó, keresztény-iszlám, katolikus-protestáns. Ami persze épp oly butaság.



2023. márc. 21. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy látom hogy sajnos nem. Talán rosszabb lenne, és nemzetiség helyett faji alapon osztályoznák az emberiséget egyesek.
2023. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Attól még lennének nemzetek, nemzetiségek, ellentétek ugyanúgy. Ma is rengeteg országban megegyezik az anyanyelv, ettől még önálló országok.
2023. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Ahhoz elég lenne a nyilvános vallásgyakorlás betiltása is -nem nem a szabad vallást akarom betiltani, hanem az azt felhasználó egyházi szerveket és poliktikusokat-
2023. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

A bibliai Bábel tornya tanmese szórakoztató, de valóságként beállítani elég nonszensz manapság.

Pontosan tudni lehet, hogy i.e. 1900 és 2000 között alapították Babilont és kezdettől több nép lakta, amorriták, sumerek, akkádok és eleve több nyelvet beszéltek.

Idővel megjelent az arameus nyelv is és minden bizonnyal más népek képviselői is megfordultak a városban.

Azt is tudni lehet, hogy Babilónia előtt már voltak civilizációk, akár öt-tízezer évvel korábban is

Azonban a kérdés mégis értelmes, mert tudtommal az emberiség egy szűk afrikai csoportból terjedt el a bolygón, akik nagyjából négy-ötezer főből állhattak, ez a genetikai térképből kiderült, így feltehetően azonos, vagy legalább is minden bizonnyal nagyon hasonló nyelvet beszélhettek, bár ugye az is köztudott, hogy a mai emberiség egy része pár százalékban hordoz neandervölgyi géneket is, akik olyannyira mások voltak már, hogy szinte biztosan más nyelvet is beszéltek, hiszen a fajbesorolása is eléggé vitatott, bár ugye ha szaporodni tudtunk velük, akkor mégsem lehet külön fajba sorolni, de ennek mindenképpen már a határán voltak.

Ami a kérdést illeti, polgárháborúk ugyanúgy számtalan esetben előfordultak, mert attól, hogy ugyanazt a nyelvet beszéli valaki, még gondolkozhat másképpen, meg ugye a hatalmi harcok minden időben előfordultak és egy harciasabb világban a nézeteltérések könnyen háborúvá fajulhatnak, így ebben az értelemben a közös nyelv nem sokat jelent.

2023. márc. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

Igazából a német, meg az állam, az államplgár fogalma a feudális alattvaló helyett, az inkább napóleoni "találmány". Mondjuk nemzeti sovinizmus helyett királyokhoz való hûség nevében a másik király alattvalóit, a másik egyház híveit stb utálni az sem volt valami egyszerû kérdés. Az idegengyûlöletet nem az újkorban találták fel.


Az egységes világnyelv fogalmán is többen gondolkoztak. Általában hódító gyarmatosító birodalmak próbálták a saját nyelveiket rákényszeríteni a világra, több-kevesebb sikerrel, ebben a legtovább az angol jutott mint tudjuk. Ugyanakkor voltak mesterséges és "semleges" nyelvekre javaslatok, de az eszperantó se lett ebben egyeduralkodó, a volapüköt lenyomta ugyan, de azóta születtek sokkal ésszerûbb meg életszerûbb megoldások, pld interlingva, de összességében is kontraproduktív hatásuknlett:. most ennyivel több, egymással versengõ nyelvünk van.


Arra van a legnagyobb esély hogy az angol lassan tovább egyszerûsödik, kidobja a hagyományõrzésbõl rendhagyó nyelvtani elemeket, viszont befogad és nemzetközivé tesz egy csomó idegen kifejezést, így fog kialakulni egy egységes nyelv, amit a világ 200 év múlva még mindig English-nek hív.

2023. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem német hanem NÉP :)
2023. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
A bábeli mese lényege pont az, hogy az emberek között kulturális különbségek alakultak ki. Ha az egész világ egy népként egyesülne, amit persze csak erőszakkal lehetne kivitelezni, akkor egy idő után újra elkezdenének kialakulni a különbségek.
2023. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:
34%

Akár szó szerint is vehetnénk azt a tanmesét.

Merthogy mivel Isten zaravarta össze az emberek nyelvét, hogy ne értsenek szót egymásssal, Isten akár be is kaphatná...vagy elég volna, ha rendbe hozná amit elcseszett.

2023. márc. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
#8: Isten a mi természetünk, törvényszerű volt, ami történt, mivel emberek vagyunk, akiben az "isteni" erők működnek.
2023. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hypno ***** válasza:
60%

#9


Azon most nagyvonalúan lépjünk túl, hogy az isteneket az ember teremti a saját képére és nem fordítva. :)

2023. márc. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!