Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler miért adott Lengyelorsz...

Hitler miért adott Lengyelországnak területeket Csehszlovákiából 1938-ban, amikor egy évvel később őket is megtámadta?

Figyelt kérdés
Így akarta volna elérni a Danzigi korridort, de a lengyelek nem engedtek?
2023. márc. 24. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még talán nem tudta biztosan, hogy megtámadják a lengyeleket, és igazságos akart lenni.
2023. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Figyelem elterelő művelet.
2023. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom a lengyelek elég régóta követelték azt a területet a csehektől, még gerilla akciókat is szerveztek. A konferenciát megelőzőn a lengyel kormány táviratot küldött a franciáknak és a briteknek, hogy a lengyel kisebbségek jogait sem tisztelik a csehek.


Neville Chamberlain jogosnak tartotta a lengyel követeléseket hiszen, ha németek és a magyarok szintén azért akarják a német- illetve magyarajkú területeteket, mert Csehszlovákia rosszul bánik a kisebbségekkel akkor a lengyeleknek is ugyan úgy joguk van a lengyel többségű területeket magáénak tudni.


Röviden összefoglalva: nem Hitler adta oda a területet Lengyelországnak, hanem Chamberlain azaz a britek erőltették rá németekre, hogy az a terület már pedig Lengyelországhoz fog kerülni és ha ezt nem fogadják el akkor ők sem kapják meg Szudéta-vidéket.


Gondolom Hitler meg úgy volt vele, hogy: „Nekem nyolc, jövőre úgy is leigázzuk őket.”

2023. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!