Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok a 90-es években...

Az ukránok a 90-es években miért gyűlölték annyira a magyarokat? Legyenek kárpátaljai, v. anyaországi magyarok.Volt ennek alapja? Ott élő ismerősök emlegették régen, mielőtt valaki engem is tévesen netes bizonytalan forrásokból tájékozódónak gondol.

Figyelt kérdés

Legyenek kárpátaljai, vagy


>> Anyaországi magyarok << vagyis (pontosítva) akik magyar rendszámmal, magyar rendszámú autóval Kárpátaljára látogattak évekkel ezelőtt.



2023. márc. 28. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Elég sokszor jártam Kárpátalján magyar rendszámos autóval. Engem semmilyen atrocitás nem ért, igaz én leginkább 1999-2012 között jártam arra.
2023. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy mi ügyben? Ez valóban elég sűrű programot enged feltételezni. Család, barátnő, munka, vagy kikapcsolódás végett utaztál ilyen sokat ennyi éven át?
2023. márc. 28. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Az akkori exem Kárpátaljáról átköltözött magyar volt és a családjuk miatt jártam át eleinte "gyakrabban" ( mármint évi néhányszor ). De volt, hogy csak kimentem vásárolni, tankolni... Kelet-Magyarország rullz :D
2023. márc. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Ukrajnában van egy erősen lokálpatrióta (és most finoman fogalmaztam) réteg, akik semmilyen más népet nem bírnak meg, mint az ukránt (pontosabban, akiket ők ukránnak tartanak). Ők főleg a volt trianoni területeken élő kisebbségeket nem bírják megtűrni.

Ez olyan, mint ha Magyarországon is van egy réteg, akik utálják nem csak a cigányt, de a kínait, az oroszt, a filippínót, mindenkit...

Ukrajnában sajnos az utóbbi években erőre kapott ez a réteg. Léteztek ők a '90-es években is, csak a kutya nem foglalkozott velük. Románia például ilyen szempontból veszélyesebb volt, ott voltak olyan települések, ahol jobban tetted, ha véletlenül sem szólalsz meg magyarul.


Nekem vannak ukrán ismerőseim, a családban is van beházasodott ukrán, szerintem az ukránok többsége pont leszarja ezt a nagy nemzetieskedést. Ami miatt az utóbbi években elkezdtek utálni minket, az a Putyin-közeliség. Én ezt hallom vissza folyamatosan tőlük, és kurvára haragszanak emiatt Orbánra :D

De mint ahogy a magyarok közül sem mindenki náci meg rasszista, úgy az ukránok közül sem.

2023. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!