Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrajnában demokrácia van?...

Ukrajnában demokrácia van? Vagy orosz mintára, mint mikor medvegyev volt az elnök hasonló a helyzet?

Figyelt kérdés
Ezt nem tudtam soha.
2023. márc. 30. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Ukrajnában olyan demokrácia van ahol az ellenzéki pártok és az ellenzéki sajtó be van tiltva.
2023. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hypno ***** válasza:
15%

70 évnyi szovjet agymosás nyilván nem múlik el nyom nélkül, de azért Ukrajnában Zelenszkij a sokadik elnök. Ráadásul rendes tisztességes választáson választották meg, pont mint a legtöbb elődjét.


Szóval az oroszokhoz képest az egy demokrácia szerintem.

2023. márc. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy az elnök egy báb esetleg és az oligarchák irányítják az országot.
2023. márc. 30. 14:00
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Maffiakrácia.
2023. márc. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

#2

Demokrácia betiltott ellenzékkel ?

2023. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Az ukrán pártiak figyelmen kívül hagyják azokat a tényeket amelyek ellent mondanak a koncepciónak.

Ukrajnában demokrácia van. Létezik demokrácia ellenzék nélkül is. Példa erre Ukrajna.

2023. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Magyarországnál kevésbé demokratikus, Oroszországnál demokratikusabb a demokrácia indexük alapja.
2023. márc. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 hypno ***** válasza:
28%

#5


Csak a kedvedért rákerestem a dologra.


Amit találtam aszerint a háború idejére tiltották be az oroszbarát pártokat. Ha vége a háborúnak, újra működhetnek.


Pont mint nálunk a vészhelyzeti kormányzás.

2023. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

A demokrácia nem olyan, ami van, vagy nincs. Papíron Svédország, Magyarország és Oroszország is demokrácia, de azért hogy finoman fogalmazzak, komoly különbségek mutatkoznak.


Az az érv, hogy be van tiltva az ellenzék félrevezető. Ukrajna jelenleg honvédő háborúban áll, ilyenkor érthető, hogy a demokráciát korlátázzák valamelyest. Egy háborúban mindennapos, hogy kijárási tilalmat, vásárlási korlátozást, szólásszabadságban csorbítást vezetnek be.


Erre csomó példát találni. Magyarországon egy járvány is elég volt ahhoz, hogy a kormány határozatlan idejű különleges jogrendet vezessen be. A 2. világháborúban az USA táborokba terelte a japán származású lakosságát, mert potenciális veszélyfaktort láttak benne.


Én aztán nem mondom, hogy Ukrajna lenne a mintademokrácia - egyáltalán nem -, de egy háborúban bevezetett korlátozás alapján megítélni a rendszert hülyeség.

2023. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Legyünk őszinték. Ukrajna egy trágyadomb tákolmány 1991-es létezése óta. A hacacaré előtt is milliók menekültek el onnan.
2023. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!