Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kanadai menedékjoggal, visszau...

Kanadai menedékjoggal, visszautazás magyarországra?

Figyelt kérdés

Március végén megkaptam a menedékjogot Kanadába, viszont utánanéztem, kérdeztem ügyvédeket, barátokat, ismerősöket és mindenhonnan azt az információt hallottam, hogy nem jöhetek vissza Magyarországra. Visszajönni csak úgy természetesen nem szeretnék, korábban is éltem már az Egyesült Államokban, az idő alatt sem jöttem vissza. Viszont most már a szeretteim elég idősek, betegek és ha esetleg eljön a távozásuk ideje, szeretnék itt lenni a temetésükön. Mivel Kanadából nem repülhetnék Magyarországra ezért kicsit gondolkodtam, és szerintem találtam alternatívát. Ha Montrealból Madridba repülnék útlevéllel, majd egy Madrid-Bécs vagy Budapest személyivel akkor nagy lenne a lebukás esélye?

Vagy jól gondolom, hogy mivel nem az útlevelemet használnám a 2. repüléshez, így azt nem látnák? Nyilván azt is meg kell magyarázni, hogy egyáltalán miért repülök ezzel a státusszal Európába, de azt még mindig könnyebb. Vagy szerintetek vessem el teljesen az ötletet és csak bízzak abban, hogy állampolgár leszek mire vissza kellene jönnöm?



2023. ápr. 4. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Le kéne már zárni a határokat, hogy visszafelé senki se jöhessen.
2023. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
És nem félsz hogy bajod esik Magyarországon ? Gondolom rettenetes dolgok történtek veled hogy menedékjogot kellett kérned.
2023. ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Végül is visszajöhetsz, csak kérdés, hogy utána nem veszik-e el a menekült státuszodat, hiszen nem lehet itt akkora veszélyben, ha hazajöttél.
2023. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem azért kaptam menedékjogot mert veszélyben vagyok, hanem mert meleg vagyok.
2023. ápr. 4. 20:23
 5/9 A kérdező kommentje:

2-es.

Igen rettenetes.

19 évet tanultam, summa cum laude jogász diplomával rendelkezem, és elmentem bíró mellé dolgozni, mert bíró szerettem volna lenni és közölték velem, hogy így biztos, hogy soha az életben nem leszek Magyarországon bíró, majd hónapokig csesztettek, nem engedtek be tárgyalásra. Végül muszáj voltam otthagyni. Elég szomorú, hogy ez az ország még mindig itt tart, hogy jogászként csak azért nem dolgozhattam a bíróságon, mert meleg vagyok, holott az életemet letanultam érte. Köszönöm.

2023. ápr. 4. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak az egész ügyről papírjaid vagy bejelentés alapján kaptad meg?
2023. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy hiszek neked.

(előző)

2023. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Természetesen vannak, emailek is.
2023. ápr. 11. 00:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, de akkor veszélybe vagy mert üldöznek. Nehogy haza jöjj, okosan kell, pl más eus országba megérkezel és onnan gyere át kocsival, senki nem fogja észre venni úgy.
2023. jún. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!