Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha ki kéne vándorolnotok...

Ha ki kéne vándorolnotok Indiába vagy Kínába, melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 20:02
A kérdező szavazást indított:
India
Kína
33 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Kína. Éltem Londonban hounslow boroughban. Gyakorlatilag átéltem milyen indiában élni, megtapasztalnék valami újat inkább.
2023. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
Kína. Az indiai nyomor nem vonz.
2023. ápr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapot éltem Kínában. Voltam 1 hónapot nyaralni Indiában. Csak mondom: Indiának is vannak olyan részei ami iszonyú gazdagságot mutat. Amúgy Kínában élnék. Szerettem ott lenni.
2023. ápr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Indiában. India legnyomorúságosabb helyén is előbb élnék mint Kínában.

Soha nem mennék kommunista országba, semmi pénzért.

2023. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Sanghaj:

[link]

Hongkong:

[link]

New Delhi:

[link]

Kína már csak névleg kommunista, mára gyakorlatilag kapitalista szuperhatalom. India meg... Inkább hagyjuk...

2023. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ hova és miként. Gazdag embernek lenni mindkét országban jó, szegény vidékinek meg egyikben sem.


Kínában magasabb ugyan átlagosan az életszínvonal, Indiában viszont jobban érvényesülnek a szabadságjogok. Szóval lehet, hogy elsőre Kína jobb helynek tűnik, főleg egy olyan európai szintű környék, mint pl. Sanghaj, de ne felejtsük, hogy a világ egyik legsötétebb diktatúrája jelenleg, és mire mész a jóléttel, ha a hatóságoknak épp kedvük támad átnevelőtáborba vinni?

2023. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradhatnék magyar állampolgár, akkor egyértelműen Kína. Ha állampolgárrá kellene válnom, akkor India (nem akarok diktatúrában élni).
2023. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
#6 Hát, azért szerintem Észak-Koreában durvább diktatúra van.Ezt azért így nem mondanám, hogy a világ legdurvább diktatúrája az Kínában van.
2023. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Ja, bocsi, nem figyeltem az "egyik" szócskára.
2023. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
69%

Nem csak a Kínai Népköztársaság létezik, hanem a Kínai Köztársaság is, azt nevezik egyszerűsítetten Tajvannak.


A három közül a Kínai Köztársaságot / Tajvant választanám. Utána Indiát. És a Kínai Népköztársaság semmi pénzért, az egy nyíltan vállalt totalitárius diktatúra.


Cenzúra, teljes, mindenre kiterjedő megfigyelés, a nap 24 órájában, emberi jogok páros lábbal tiprása, társadalmi státusz rendszer, feketelistázás / korlátozás / átnevelőtáborok, reális és indokolatlan politikai és "társadalmi" elvárások.


Ezzel szemben Indiában teljes szabadság van, és lehet keresni - találni olyan környéket, ami nem gettófalva.

2023. ápr. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!