Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az ,hogy a Oroszorsz...

Miért van az ,hogy a Oroszországban a háború támogatottsága 70-80%os miközben az orosz hadseregbe nem akarnak jelentkezni?

Figyelt kérdés
Az orosz hadseregbe soroznak, meg börtöntöltelék Wagnerbe mennek, nincs fiatal aki önkéntesen dalolva megy az ukrán frontra. Miközben Putyin, és a háború támogatottsága soha nem volt ilyen magas.

2023. ápr. 25. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen az emberek többsége. Amíg nekem nem fáj, addig nincs gond.
2023. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Dehogynem, rengetegen jelentkeztek önkéntesen a hadseregbe. A Wagner magja is önkéntesekből áll, a börtönsorozást már abba is hagyták. Mivel Oroszországban sorkötelezettség van, persze, hogy soroznak.
2023. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

2es, ha ez igaz, akkor:

ad1, miért nem győztek még?

ad2, miért mondják, hogy demográfiai bombát jelent az a mennyiségű ember, aki tavaly ősszel elhagyta az országot a kötelező sorozáskor?

2023. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
3: Sok oka van, hogy nem győztek, de nem az, hogy nincs elég potenciális emberük.
2023. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Hülye kérdés, területeket akarnak de meghalni nem, ilyen egyszerű.
2023. ápr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Azért van ez, mert Oroszország diktatúra és az elnyomás gerjesztette félelem miatt nem lehet valós kutatást csinálni,az eredmény úgy is az hogy mindenki a cár atyuskát támogatja...


A valóságban jóval kevesebben támogatják, csak nem merik elmondani.

2023. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
@8 És még a manipulált eredményt is kozmetikázza az orosz propaganda, így jön ki a 80%. Szerintem jó, ha 20%-uk támogatja a valóságban a háborút.
2023. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez olyan mint nálunk a CSOK. Elvileg az egy családsegítő program. Mégis csak azok támogatják (függetlenül hogy akarnak-e családot, van-e családjuk vagy nincs) akik ingatlan tulajdonosok (és nem akarnak több ingatlant venni pl gyerekeiknek), mert tudják hogy az csak az ingatlanárakat fogja növelni. Azok meg akik családot akarnak, a fiatalok meg pont ellenzik, pedig elvileg nekik szólna a "támogatás".

A sorkatonaság is az elve hasonló. Ha Jóska hadköteles és van egy szép menyasszonya, én meg egy 50 fölötti papó vagyok aki csak a mamit dughatja, akkor persze hogy menjen háborúzni Jóska és lehetőleg dögöljön is meg. Majd én megvigasztalom a menyasszonyát :)

2023. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mármint Oroszországban, ahol konkrétan börtön jár azért ha a háború ellen beszélsz 70-80% "támogatja" a háborút? Megdöbbentő. Azon csodálkozom, hogy nem ilyen 102% jött ki, jó kommunista hagyományok szerint. Vannak amúgy orosz kollégáim multinál, nyilván nem reprezentatív minta, de annyit elárulhatok, ők nagyon nem támogatják...
2023. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

a közvélemény kutatás egy megrendelt dolog, aminek az eredménye sejthető

főleg tőlünk keletebbre

2023. ápr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!