Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert hiszik azt sokan, hogy...

Miert hiszik azt sokan, hogy az USA-ban nincs szociàlis hàlò?

Figyelt kérdés
Pedig Roosevelt alatt kiépült, Truman, Kennedy, Carter, Clinton, Obama és most Biden alatt is fejlodik a szociàlis rendszer, van munkanélküliségi segély, àllami egeszsegugy és kozoktatàs, csődközeli cégeknek segítség, és most a két csődbement bank reszvényeseit is az àllam mentette meg, ezért nincs most vàlsàg (jo, a tőzsde érzi, de a nyugati polgàrok nem.) És ez csak a szovetségi szint, a demokrata àllamokban és településeken még tobb van. Persze ettől még az usa kapitalista

#Usa benefit system
2023. ápr. 25. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Valami van, de nem üti meg az európai szintet. Az egészségügy és a felsőoktatás sokkal több pénzbe kerül átlagosan, a nyugdíjnál is kisebb az állam szerepe.
2023. ápr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Baluba ***** válasza:
90%

*a bank ügyfeleit mentették meg, a részvényesek egy fillért sem kapnak.


Én itt élek, és három dologban van nagyon elmaradva tapasztalatom szerint az európai normáktól:

- egészségügy: borzasztóan drága a biztosítás, és a legtöbb még így is csak arra elég, hogy ne menj teljesen tönkre, ha valami történik.

- oktatás: óvoda, bölcsőde és egyetem hihetetlenül drága.

- állampolgárok jogi védelme: sokkal kevesebb szabály van arra, hogy mit lehet munkaszerződésbe írni, boltban árulni, reklámban mondani, stb.

2023. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
2023. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
jah közoktatás. Na ha szerinted a magyar szar ne tudd meg milyen színvonalú ott. A többség ott úgy érettségizik le hogy még az alap természettudományi ismeretei vetekszik egy tíz éves európai gyermekével
2023. ápr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk szerintem is inkább a társadalomtudományokra kell helyezni a hangsúlyt, mint a természettudományokra
2023. ápr. 26. 06:00
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

[ma 06:00]: "Hát mondjuk szerintem is inkább a társadalomtudományokra kell helyezni a hangsúlyt, mint a természettudományokra"

- Én pont fordítva gondolom, kíváncsi vagyok, te miért gondolod így.

2023. ápr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nyilván valami van, de ahhoz képest, hogy az USA milyen gazdag, nagyon nehéz felemelkedni mondjuk ha a népesség alsó 20%-ába tartozol, a középosztályba (és egyre nehezebb), ez viszont társadalmi elégedetlenséghez vezethet.
2023. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Floridai ismerősöm havi 1250 usd-t fizet a tb-ért.

Elmondása szerint szükséges volt a várható "babaprogram" miatti megfelelő ellátáshoz.

2023. ápr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!