Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svácjban tényleg 6 év kötelező...

Svácjban tényleg 6 év kötelező katonai szolgálat van a férfiaknak? És mik a konkrét feladatok?

Figyelt kérdés
Off: ha valakinek csak az anyja/apja svájci, akkor is lehet svájci állampolgár?

2023. ápr. 29. 16:47
 1/8 MDaniel98 ***** válasza:
63%
Dehogyis 6 év, 6-7 hónap lesz az.
2023. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. Hosszú szolgálatnak hívják, intenzív időtartama 300 nap utána 6-7 évre tartalékállományba kerül.
2023. ápr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

18 hét az bevonulás utáni alapkiképzés ( néhány egységnél ennél hosszabb is lehet ), ezután minden évben 3 hét továbbképzésre be kell vonulni harminc valahány éves korig.


https://www.youtube.com/watch?v=CsF_DTmAcbU

2023. ápr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Aloha8 válasza:
68%
Nem svajci allampolgar Svajcban születendö gyereke nem lesz automatikusan svajci allampolgar. Ha te magyar allampolgar vagy, egyik szülöd svajci allampolgar, akkor attol te meg nem kapod meg automatikusan a svajci allampolgarsagot.
2023. ápr. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben az egyik szülő svájci állampolgár, akkor a gyermek születéskor lehet svájci állampolgár (is). Később egyszerűsített eljárással kapható meg az állampolgárság, de nem jár automatikusan.
2023. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont így van. Én megszereztem a svájci állampolgárságot, de a feleségem (még) nem. Az első két gyerekem velem együtt kapta meg "félautomatikusan" (annyi hogy kérnem kellett, a feleségemnek meg bele kellett egyeznie), a harmadik, már az állampolgárságom után született gyerekem meg teljesen automatikusan kapta meg. A béna magyar nagykövetség ultralusta munkatársainak és az életszerűtlen kötözködő magyar szabályoknak köszönhetően pont hogy a magyar állampolgárságot csak egy év múlva kapta meg.
2023. jún. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Aloha8 válasza:
4-es vagyok. A lepontozas miatt meg azert ugy van, ahogy irtam. Konkret pelda: Mi szülök magyar allampolgarok voltunk, amikor a gyerekünk megszületett 35 eve. A gyerek allampolgarsaga igy magyar lett. En, amikor lehetett, felvettem a svajci allampolgarsagot, a fiam joval ezelött meg elköltözött Svajcbol, majd evek mulva visszaköltözött Svajcba, es fel akarta venni a svajci allampolgarsagot. En tehat ekkor mar svajci allampolgar voltam. ö erre hivatkozott a Gemeindenel, es kert egy könnyitett, gyorsitott folyamatot a bepolgarosodasra. Azt hiszem, kb. 2 ev mulva megkaphatta, mig normalis esetben (akkoriban legalabbis) min. 12 evig kell varni.
2023. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7: ha 18 éves volt akkor persze hogy nem kapja meg azonnal. Sztem nem a te svájci állampolgárságod miatt kapott könnyítést, hanem a 18 éves kor előtti itt tartózkodás duplán számolandó és az vonódik le a 12ből (amúgy kb 6 éve már csak 10 év kell)

Gyereknek akkor jár azonnal szülő után az állampolgárság, ha kiskorú, és persze kérni kell, nem fogják ráerőltetni ;)

6 voltam amúgy

2023. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!