Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi alapján itélték oda mai...

Mi alapján itélték oda mai Izrael területét a zsidóknak?

Figyelt kérdés

Mert ugye a Balfour deklaráció alapján kapták meg az addig Brit fengatóság alatt lévő palesztínát.

Két lehetőség alapján kaphatták meg, de mindkéttő jogtalan volt.

Ha a Bibliai szempontot nézzük, hogy ők a kiválaszott nép akiknek Isten azt a földre adta, akkor ez alapján nem lehetne az övék mert elfordultak Istentől és az 5Mózes 28:64 szerint szétszóródnak a világon minden nemzetség közé és azok uralkodnak felettük és nem lesz békességük és gyűlöletesek lesznek minden nép előtt. Ez be is igazolódott, de azóta sem tértek meg és ez alapján nem térhettek volna vissza a Szent földre, mert ha valóban megtértek volna akkor mindenféle atrocitás nélkül élhetnének ott, de mint látjuk nem így van.

Ha viszont úgy gondolkodunk hogy hagyjuk ezeket és háttérbe helyezzük a Bibliát és szekuláris jogok alapján nézzük a dolgokat, akkor egy olyan földet adtak nekik oda ahol egy másik nép már jóval előttük ott élt. Ez nem is lenne akkora baj, csak mióta betették oda a lábukat az arabokat elnyomják, elveszik a földjeiket, megfosztják a jogaiktól és gyakorlatilag rezervátumba terelték őket (Gáza). Palesztína területe az elmúlt 75 évben:

[link]


Tehát a kérdésem, milyen jogok alapján ítélték oda nekik azt a földet, ha sem a bibliai, sem a politikai törvények alapján nem kaphatták volna meg?



2023. máj. 14. 17:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Rosszul érted, pont azt magyaráztam, hogy az izraeli arabok túlnyomó többsége le....ja a terroristákat, egyszerûen élni akar. És nem azért nem szeretne arab országokban élni, hogy " a saját földjükön" éljen, hanem mert tudja, hogy minden arab országban ...rul élnek, Izraelben viszont van munkája, rendes fizetése és a boltokban van mit vásárolni. Ezért akar inkább Izraelben, mint arab országban élni.

Persze, neked mindenki jó, aki a zsidokat támadja, akármilyen gazember is különben.

Nem mellesleg a bevezetõ szöveged mindkét része hibás. Azt írtad, "azóta sem tértek meg és ez alapján nem térhettek volna vissza a Szent földre", de visszatértek, márpedig, mindenki tudja, hogy I-ten akarata nélkül egy hajszál se görbülhet meg, tehát, ah visszatértek, az csakis -ten akaratából történhetett.

Hívatkoztál 5Mózes 28:64-re, de megfeledkeztél 5Mózes 30:3-5 rõl, ami pont azt mondja, hogy " visszahozza az Örökkévaló, a te Istened fogságban levőidet".

Ahogy réges rég a bünt4tés eszköze volt I-ten kezében a babiloni Nebukadnecár és hadserege, valamivel késõbb a Római Birodalom hadserege, éppúgy 1947-ben az ENSz közgyûlés sem volt egyéb, mint eszköz I-ten "kezében", akaratának végrehajtására.

Hogy egyes arabok kellemetlenkednek, azon nincs mit csodálkozni, hisz megmondta a Szent, +aldott Õ, még Iszmaelrõl, hogy "olyan lesz az emberek között, mint a vadszamár, keze mindenki ellen lesz és mindenki keze ő ellene lesz; és valamennyi testvérével szemben lakik.”

Hát ez van, akár tetszik Neked, akár nem.

2023. máj. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Az angolok adták oda nekik a földet, nem Isten. Ráadásul a mai zsidóknak minimális köze van a bibliai héberekhez, mivel dns tesztekkel bizonyították hogy a töbségük kazárok leszármazotta, akik valamikor felvették a judaizmust vallásnak. Még a zsidó enciklopédiában is benne van, hogy nem nevezhetők a mai zsidók hébernek. Mivel nem héberek, ezért nem Ábrahám leszármazottai, ezért a fenti kommented értelmetlen, mivel teljesen más emberekről szól. Azoknak a hébereknek (Júda törzséből valók, Dávid leszármazottai stb) már rég, Jézus idejében és azután elfogadták Őt messiásuknak, mivel a farizeusi (rabbinikus) hazugságok ellenére rájöttek az igazságra és az ugye szabaddá tette őket. A mai zsidók azok a már említett kazárok, kánaániták, amálekiták, vagy az egyiptomi gyülevész nép (erev rav) akik a héberekkel együtt kivonultak, azoknak a leszármazottai. Mivel ha valóban Ábrahám leszármazottai lennének már rég elfogadták volna Jézust megváltójuknak, mert ahogy mondta:

26 De ti nem hisztek, mert ti nem az én juhaim közül vagytok. Amint megmondtam nektek:

27 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

28 És én örök életet adok nekik; és soha örökké el nem vesznek, és senki ki nem ragadja őket az én kezemből.

2023. máj. 23. 16:38
 13/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, #12-ben megintsikerült egy csomó szamárságot össszehordanod:

"Az angolok adták oda nekik a földet"

Nem , az ENSZ közgyûlés "adta oda" nekik a földet.

"nem Isten"

Az angolok is, az ENSZ közgyûlés csak eszköz volt I-ten "kezében".

"a mai zsidóknak minimális köze van a bibliai héberekhez, mivel dns tesztekkel bizonyították hogy a töbségük kazárok leszármazott"

Adnál forrást? (Nerm tudsz, mert nincs ilyen, ezt csak a zsidógyûlölõ kocsmákban mantázzák.)

"Még a zsidó enciklopédiában is benne van, hogy nem nevezhetők a mai zsidók hébernek."

Hol? Adj linket!

"Mivel nem héberek, ezért nem Ábrahám leszármazottai, ezért a fenti kommented értelmetlen, mivel teljesen más emberekről szól."

Ez az elõbbiek alapján úgy hülyeség, ahogy van.

"Azoknak a hébereknek (Júda törzséből valók, Dávid leszármazottai stb) már rég, Jézus idejében és azután elfogadták Őt messiásuknak"

Ez az elõbbieknél is nagyobb hülyeség, a zsidók tudták, hogy Jézus, ha létezett, hamis próféta volt. a Talmud (isz 200-500) sok helen bizonyítja.

"a farizeusi (rabbinikus) hazugságok"

"Jézus így szólt a sokasághoz és tanítványaihoz: „Az írástudók és farizeusok a Mózes székébe ültek. Tehát mindazt, amit mondanak, tegyétek meg és tartsátok meg" Máté Evangéliuma, 23:1-3

" A mai zsidók ... ha valóban Ábrahám leszármazottai lennének már rég elfogadták volna Jézust megváltójuknak"

A hamis próétát megváltójuknak? (Ùjabb ostobaság.) Az idézeteknek ebben semmi értelme.

Szóval ismét csak nem tudszegyebet, mint értelmetlen ostobaságokat.

Ha nem adod meg a képtelen állításaid forrásait, nem pazarlok az ostobaságaidra több idõt.

2023. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Az ENSZ nehezen működik Isten keze által, mivel egy cionista kézen levő szervezet mint az összes hasonló.

Mint írtam, az ószövetségi héberek többsége (akit nem fenyegettek, hitettek, ölettek meg a farizeusok) Jézus, Isten fiának tanai szerint élt a feltámadás után, ezért azoknak a leszármazottai a keresztények között keresendő, nem pedig a kazár, kazár vérrel keveredett, kánaánita, amálekita zsidók között. Na most te, mivel gondolom te is zsidó lehetsz ha már nem írod ki Isten nevét és véded a világra erőszakolt dogmátokat, ha nemfogadod el Isten megváltási tervét, vagyis Jézust, Isten egyszülött fiát, Istent emberi testben, emberi manifesztációban (mivel ilyet is tud, mert tudod, ő Isten) ezért te nem tartozhatsz Isten országába és a Sátán hitetése szerint élsz, ami egyenes út a halálba. Én szeretném ha ne így történne, de ezek sajnos a valóság, ami sokszor fáj. Értem én, hogy tradíció, meg rabbinikus judaizmus, de ha eldobjátok magatoktól a megváltás lehetőségét és egy antikrisztusra vártok, akkor - ismétlem magam - Sátán csapdájába estek és rengeteg embert magatokkal rántotok.

Talmudra hivatkozni, ami - tocsog a nemzsidó gyűlölettől; Jézust fattyúnak, egy szajha fiának nevezi, akit egy római katona fiának írnak és ma forró ürülékben szenved a pokolban; a pedofil ötletek amiket a nemzsidókon lehet elvégezni, mert az nem bűn - hát nem túl elegáns. Nem hiába űzték ki a kazár zsidókat Európában rengeteg országból a történelem során. Persze szerinted biztos az a válasz rá, hogy antiszemitizmus történt minden esetben és szegény ártatlanokat ok nélkül gyűlölték. Hát a cigányokkal is sok baj van, mégsem lettek elűzve egyik országból sem, szóval csak történhetett valami olyan, amit az európai népeknek nem vett be a gyomra. Talán a tiszaeszlári esetekhez hasonló dolgok, vagy még durvábbak? Nem sok dokumentáció maradt fenn ebből a korból, nyilván okkal.

Forrásokat kértél, az utóbbi témához ott van a "Marschalkó Lajos: Tiszaeszlár" vagy "Bary József: A ​tiszaeszlári bűnper" amiből szépen kiderül, hogyan lettek kimosdatva és felmentve a sátánista véráldozatot bemutató gyilkosok. Az azelőtti témához, hogy miért lettek elűzve a zsidók európai országokból, ott van Szolzsenyicin utolsó könyve, az Együtt, ami megmutatja, hogy egy országon belül létrehoztak egy saját törvényeik által működtetett homogén "államot" ami ellentétben állt a valódi törvényekkel. Ha ezt szisztematikusan megszegik hosszú időn keresztül, akkor elég indok a kiutasításra, még ha egy egész népcsoportról is van szó. A Jézust becsmérlő dolgokról meg talán a "Peter Schäfer: Jesus in the Talmud" könyv ad jó leírást.

2023. máj. 23. 20:57
 15/28 A kérdező kommentje:
Ja az egyik lényeges idézetedre nem válaszoltam, pedig szépen kiragadtad a kontextusból. A Máté 23 az írástudók és farizeusok kritikája. Az elején, amikor Jézus azt parancsolja, hogy a parancsolataikat megtartsátok, akkor nyilván a Tórára hivatkozik, hogy a törvényeket be kell tartani, de az ő cselekedeteiket ne kövessék, akik mondják, de nem cselekszik. Már maga az a mondat, hogy a Mózes székében ülnek elárulja, hogy magukat helyezték az isteni törvény helyébe, ami ellent mond Isten parancsolatainak.
2023. máj. 23. 21:49
 16/28 anonim ***** válasza:

"Az ENSZ ..." - zsidógyûlölõk hazugsága.

"Mint írtam, ..." - írtad, de nem adtál meg forrást, ami természetes, mert, mint Te is tudod, nincs ilyen. Tehát olyat írtál, amirõl Te is tudod, hogy NEM IGAZ, tehát HAZUDSZ. Ami meg nem hazugaág, az tömény ostobaság.

"Talmudra hivatkozni, ami" - zsidók és nem zsidók szeint ÉVEZREDEK BÖLCSESÉGE. Ha a kb 800 talmudi rabbi közül azok, akik foglakoztak vele, ismerték Jézus anyjának magánéletét, akkor azt írták, amit TUDTAK róla. Ter´eszetesen ez a bekezdés is tömény ostobaság.

"Marschalkó Lajos" mint forrás - muhaha, XXXXD "Bary Józse" szintén.

Szolzsenyicin - nem, a zsidók hozták létre Birobidzsánt, hanem -eszményképedid egyike: j. v. szálin, oda akarta telepíteni a zsidókaat, csak közben feldobta a talpát.

"Peter Schäfer: Jesus in the Talmud" - forrást k´rtem, nem hamisítványt. A Talmud mint forrás: traktátus, oldal.

Szóval megint nem tudtál egyetlen forrást sem megadni, persz, hogy nem, mert állításaid túlnyomó része hazugság, ami nem, az ostobaság.

#15 szintén csak a szövegértési képtelenségedrõl tan úskodik.

DE a kérdés ez volt: "Mi alapján itélték oda mai Izrael területét a zsidóknak?"

Erre a válasz továbbra is: az ENSZ közgyûlés 1947-ben döntõen a Népszövetség 1920-ban San remoban tartott konferencia határozata és a vittában elhangzottak alapján hozta meg 181.sz. határozatát 1947 nov. 29-én az 57 (akkori) tagból 33 igen13 nem 10 tartózkodás és 1 nem szavazóval. - [link] ; [link]

Ez a határozat ugyan területmegosztást tartalmazott és elõírt egy arab állam alapítását is, azonban míg a zsidó államot megalapították nagyjábóil az elõírt területen, az arab állam nem tudott megalakulni, mert Izrael alapításának napján ("the very day") Egyiptom, Szíria, Jordánia és Libanon "fegyveres erõszakot alkalmazott" - mint az ENSZ 1948´49 évkönyve írja. - [link]

Ennyi. A többi blabla.

2023. máj. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
* nem, a zsidók hozták létre - a nem utáni vesszõ tévedés, ne vedd figyelembe!
2023. máj. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Úgy veszem észre kedves Slomó, nem érdemes veled beszélni mert a saját sunyi hazugságodat fújod mint közületek sokan. Aki a talmudot előrébb helyezi a Tanakh-nál az nem Isten útmutatása szerint él, hanem idióta rabbik szerint akik azt gondolták okosabbak mint a Teremtő és a saját szájízük szerint forgatták ki az írásokat. Még hogy “orális tóra” ami azoknak lett kinyilatkoztatva akik nem mentek fel Mózessel a Sínai hegyre hanem lent maradtak, na persze. Legfeljebb a sátán verte át őket, aki ugye a hazugság atyja.

Egyáltalán miért idéztél az Evangéliumokból ha Jézust kitalált személynek tartod? De gondoltad hogy van egy rész benne ami talán a farizeus rabbikat jól tüntetni fel, de mint kiderült nem. Mert ugye ők Jézus szavaival élve mérges kígyók fajzatai, ezért nem szabad úgy cselekedni ahogy ők.

Aki XD-zik meg muhaha szavakkal akar ellenérvelni azt kapásból ki lehet lőni mint vitaképes embert.

2023. máj. 24. 16:04
 19/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Sajnos #18 kommentedben megint megfekedkeztél arról, hogy kérdésed ez volt: "Mi alapján itélték oda mai Izrael területét a zsidóknak?"

Erre a válasz továbbra is: az ENSZ közgyûlés 1947-ben döntõen a Népszövetség 1920-ban San remoban tartott konferencia határozata és a vittában elhangzottak alapján hozta meg 181.sz. határozatát 1947 nov. 29-én az 57 (akkori) tagból 33 igen13 nem 10 tartózkodás és 1 nem szavazóval. - [link] ; [link]

Ez a határozat ugyan területmegosztást tartalmazott és elõírt egy arab állam alapítását is, azonban míg a zsidó államot megalapították nagyjábóil az elõírt területen, az arab állam nem tudott megalakulni, mert aznap ("the very day"), mikor a Brit Mandátum Palesztinában véget ért, Egyiptom, Jordánia, Szíria és Libanon "fegyveres erõszakhoz folyamodott Palesztinában" - mint az ENSZ 1948-49 évkönyve írja. - [link]

Ennyi. A többi csak blabla.

Sajnos, ez a #18 kommented is csak a szövegértési nehézségeidet mutatja be.

Ki az a Slomó, akinek ezt a kommentedet írtad? Végignéztem a válaszolókat, nem találtam közöttük "Slomót". Töröltetted? Akkor minek írszneki? Ami viszobt a hazugságot illeti, beavatnál, hogy melyik állítást találtad valótlannak? (És persze, honnan tudod, hogy aki írta, az tudta, hogy olyat ír ami nem igaz?

Mindazonáltal rá kell mutatnom néhány szamárságodra, hátha kualódsz valamelyest:

Azt írod: "Aki a talmudot előrébb helyezi a Tanakh-nál ..." - elárulnád, melyik válaszban találtál ilyesmit? Nagyon érdekelne. (mellesleg ilyen ostobaság nemhogy rabbinak, de egyetlen zsidónak a fejében sem fordul meg. Bizonyára megint a szövegértési nehézségeid.

" “orális tóra” ami azoknak lett kinyilatkoztatva akik nem mentek fel Mózessel a Sínai hegyre hanem lent maradtak"

Ezt az újabb hatalmas szamárságot meg honnan vetted? Annak, hogy "Tóra", a legrégibb jelentése: tan, tanítás. Ami taníást kapott Mózes mesterünk I-tentõl a Szináj hegyen, annak csak kis részét kellett leírnia, ez a Tóra, az írott Tóra.. A többit csak megjegyezte és szóban adta tovább. Ez a többi a szóbeli (laltinul orális) tóra, ez került késõbb a Talmudba. (Ez is kissé bonyolultabb, de most elég ennyi.)

"miért idéztél az Evangéliumokból" - azért, mert tiszteletlenül írtál az irástudókól és a farizeusokról, aminek nyil´an az vlt az oka, hogy nem tudtad, hogy akit Te mesterdnek tekintesz, az nagyon is nagy tisztelettel szólt róluk.

Mellesleg, aki képes leírni, hogy "a Balfour deklaráció alapján kapták meg az addig Brit fengatóság alatt lévő palesztínát." ráadásul a melléknevet (brit) nagybetûvel, a földrajzi nevet (Palesztinát) meg kisbetûvel, arrq ráfér egy kis tanulás, mielõtt vitára vállalkozik.

2023. máj. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Azt már többször leírtad, hogy az ENSZ határozat nyilvánította nekik tulajdonukba azt a földet de ez nem válasz arra hogy mi alapján. Ha a Biblia alapján akkor mint írtam nem szabadna nekik ott élniük a hitegagyás miatt. Ha világi politika szerint akkor pedig az ott lévő arab népek miatt nem sajátíthatták ki maguknak. Olyan hülyeséget meg kérlek ne írj, hogy Isten az ENSZ-en keresztül cselekedett.

Ez pedig hol van leírva, hogy Mózes csak egy részét kapta meg a törvényeknek, a többit csak szóban adta tovább? Nem lehet hogy csak egy farizeusi kitaláció az egész? Mert ha már rá tudták venni a népet hogy feszíttessék meg Isten fiát akkor a hazugság sem áll messze tőlük.

2023. máj. 25. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!